* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z regulaminem

Gazeta Wyborcza” zaprasza do udziału w Akademii Opowieści, której tematem jest „Najważniejszy człowiek w moim życiu”. Podczas spotkań w całej Polsce pisarze i dziennikarze podpowiadają, jak opowiedzieć o takiej osobie. Jak opisać kogoś, dzięki komu staliśmy się lepsi, mądrzejsi, bardziej wartościowi.

Dla każdego

Gościem gdańskiej odsłony AO będzie Elżbieta Cherezińska, pisarka specjalizująca się w powieści historycznej, autorka bestsellerowej „Korony śniegu i krwi”, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Spotkanie w Teatrze Szekspirowskim poprowadzi Michał Nogaś. – To bardzo ciekawe, jak pisarze otwierają się podczas tych spotkań. Często opowiadają o historiach, o których wcześniej nigdzie nie wspominali. Tworzą atmosferę intymności, w której łatwiej się otworzyć – mówi.

Spotkanie łączy opowieści o najważniejszej osobie z warsztatami, podczas których autorzy udzielają porad tym, którzy chcą wziąć udział w konkursie. – Akademia jest dla każdego, ma ośmielić tych, którzy boją się lub wstydzą pisać – dodaje Michał Nogaś.

Każda historia jest unikatowa

Gospodarze spotkania poświęcają opowieściom czytelników więcej czasu niż akademicki kwadrans. Każda historia zasługuje na opisanie. – Ideą spotkania jest przekonanie ludzi w nim uczestniczących do tego, że ich historie – tak bardzo naturalne i zwykłe, są w jakimś sensie unikatowe – tłumaczy Nogaś. – Warto przywołać osoby, które odeszły albo które są zapomniane. Ich historie są wyjątkowe, każda z nich jest niepowtarzalna. Jedyna.

Na spotkanie niestety nie można się już zapisać - wszystkie miejsca zostały zarezerwowane - ale będziemy je relacjonować. Jak pisać o najważniejszym człowieku w naszym życiu - sprawdź zaraz po warsztatach na trojmiasto.wyborcza.pl oraz w „Magazynie Trójmiasto” 24 lutego.

***

NAJWAŻNIEJSZY CZŁOWIEK W MOIM ŻYCIU. KONKURS Z NAGRODAMI

Kim jest najważniejszy człowiek w Twoim życiu? Na Wasze opowieści czekamy do 31 marca 2017 r. Opowiadanie nie może przekraczać 8 tys. znaków. Każdy może nadesłać tylko jedno opowiadanie. Należy je wysłać na specjalnym formularzu zamieszczonym w serwisie: wyborcza.pl/akademiaopowiesci”.

Autorom trzech najciekawszych prac kapituła konkursu przyzna nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł, 3 tys. zł oraz 2 tys. zł netto. Ich opowieści zostaną opublikowane w „Dużym Formacie”, dodatku do „Gazety Wyborczej” i w serwisie Akademii.

Regulamin konkursu i zgłoszenie konkursowe wyborcza.pl/akademiapowiesci.