* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z regulaminem

Akademia OpowieściAkademia Opowieści Akademia Opowieści

Żyła moimi sukcesami i porażkami; rozumieliśmy się bez słów. Była wspaniałą, niezwykle mądrą kobietą, osobą otwartą na świat i ludzi.

Zawodowo zajmowała się sztuką. W latach 60. ukończyła ASP w Krakowie (podobnie zresztą jak mój ojciec, Stanisław Kuskowski). Niestety, w 2015 roku po ciężkiej chorobie zmarła.

Jej nieobecność jest na tyle silna, że z trudem udało mi się napisać o niej tych kilka słów.

*Prof. Kamil Kuskowski - artysta sztuk wizualnych (w twórczości często podejmuje temat malarstwa jako medium), dziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki. Laureat m.in. Grand Prix 39 Biennale Malarstwa "Bielska Jesień" 2009, w 1977 r. złoty medal na tym festiwalu przyznano jego tacie malarzowi Stanisławowi Kuskowskiemu.

NAJWAŻNIEJSZY CZŁOWIEK W MOIM ŻYCIU

Akademia Opowieści to temat Akademii Opowieści, akcji, do której "Gazeta Wyborcza" zaprasza swoich czytelników, widzów i internautów. Namawiamy do opisania najważniejszego dla Was człowieka.

Autorom opowieści, które będą podobały się nam najbardziej - zaoferujemy pomoc dziennikarzy "Dużego Formatu" w przygotowaniu tekstów do druku. Najlepsze opublikujemy.

W nowym roku nasi mistrzowie Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak zapraszają na warsztaty Akademii do 12 miast w Polsce. Będziemy uczyć, jak dobrze opisać Waszego bohatera.

Do Akademii będziemy powracać w "Dużym Formacie", a szczegóły znaleźć można w naszym serwisie wyborcza.pl/akademiaopowiesci.

O opisanie "Najważniejszego człowieka w moim życiu" poprosiliśmy kilkoro znanych szczecinian. Ich opowieści drukujemy w świątecznym piątkowym "Magazynie Szczecińskim". Mamy nadzieję, że zainspirują Was do własnych przemyśleń i nadsyłania opowieści.

Termin nadsyłania prac: od 12 stycznia do 31 marca 2017 roku