2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Polacy uczyli Francuzów jeść widelcem? Henryk Walezy miał lepszych korepetytorów z kultury

$Fot. Lukasz Antczak / Agencja Wyborcza.pl

Bartosz Kownacki
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Polacy uczyli Francuzów jeść widelcem? Henryk Walezy miał lepszych korepetytorów z kultury
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Polacy uczyli Francuzów jeść widelcem? Henryk Walezy miał lepszych korepetytorów z kultury
Komentarze
Dodajmy, że widelce przywędrowały do Włoch właśnie z Bizancjum, wraz z bizantyjskimi księżniczkami. I że przez zakonników łacinniczych uważane były za dowód zepsucia i dekadencji wschodniego chrześcijaństwa ;)
@q.piatkow' Masz racje ale niedouczeni jak widac Cie minusuja, cos ci Polacy zawsze dokonuja zlych wyborow.
już oceniałe(a)ś
1
0
Ludzie, o czym wy dyskutujecie?? (zresztą nie tylko na tym forum; także dziennikarze i autorytety w telewizji popisują się erudycją). Jakie znaczenie ma, skąd Walezy wziął widelec? Z punktu widzenia wybryku wiadomego buraka jest to zupełnie bez znaczenia. Oceniajmy poziom intelektu i kultury urzędnika państwowego "dobrej zmiany", a nie to, czy miał w tym punkcie akurat rację, czy się mylił. Jaki jest związek tego, co się teraz wyprawia, z losami widelca? Nawet gdyby Francuzi od nas wzięli do tego jeszcze łyżkę i dodatkowo nawet język, jakie by to miało znaczenie z punktu widzenia głównej kwestii? Zresztą sama próba połączenia tych dwu materii przez ministra była żałosna - jak zresztą sam minister, jego zwierzchnik i cała reszta towarzystwa. Oni naprawdę pochodzą od innej małpy.
@zib-0 W rzeczy samej, potwierdzają to trolle pisowskie, gdyż cię..... zwidelcowali.
już oceniałe(a)ś
1
0
W sedno!
już oceniałe(a)ś
1
0
Niedouczony adwokacina, więc cóż się po nim spodziewać. Oni tak mają. Większość ględzi i etyce, mając ją osobiście głęboko w d., a wiedza ogólna o świecie, to dla nich krańce kosmosu, czyli ciemność. O szczegółach jakieś innej dziedziny nie ma co mówić. Przykładem niejaki Mularczyk, typowe 0. Zauważcie, że wszyscy pisowscy prawnicy to ograniczone kmiotki.
już oceniałe(a)ś
2
0
Ten śmieć rodem z Kowna "widelca" użył jako przenośni i jestem pod wrażeniem że "cóś" o świecie jednak wi. Nie o TO rzecz biega. Minister, szanujący swoj urząd i kraj, który reprezentuje, nie ma prawa upokarzać - używając argumentów "ad hominem", partnera i kontrahenta. Powinien trzymać się faktów, litery prawa i - nade wszystko - umowy. Skoro ta umowa była źle sformułowana, miała luki (prawne i merytoryczne) to wstyd dla tego co ja tworzył i podpisywał. Wypisz, wymaluj, to następna polska katastrofa...smoleńsko-paryska.
@tetradrachma Słusznie prawisz.
już oceniałe(a)ś
1
0
widelec czyli narzedzie szatana, a pfuj
już oceniałe(a)ś
1
0
Należy zaprezentować sylwetkę Bartosza K., bo niespecjalnie chwali się swoimi doświadczeniami z początku kadencji, za to woli chwalić się swoją zaściankową i podszytą kompleksami wiedzą o widelcach: Kownacki - ktoś się na niego zamachnął w Toruniu. W pierwszych doniesieniach chodziło o butelkę pod samochodem, później doszła deska z gwoździami a finalnie o sprawie jest cicho, bo "poszkodowani nie złożyli oficjalnego doniesienia". Mz. to inny uczestnik jublu u O. Tadeusza, po opróżnieniu butelki szurnął ją po prostu pod sąsiedni samochód. Tak więc facet po prostu jest wyrywny - zanim pomyśli to powie i zrobi, podobnie jak duża część rządzącej partii - całe szczęście, że nie mamy "atomowego guzika" więc jedyne na co taka osoba może się zamachąć ze zbyt dużym impetem, to rolka białego papieru zwana srajtaśmą, które to zamachnięcie może skutkować zbytnim rozwinięciem się wspomnianej. ;>
@flyer To jego wschodnie, z KOWNA skad mu ktos Nadal to nazwisko po chrzcie, Litwini a i Zydzi Litewscy to sa najwieksze uparciuchy w EU, byly badania, ktore ich na 1-sze miejsce w uporze wyniosly, Sadzac po naszych Litwinach jak KOWNAcki czy inni widac, ze maja racje. Badania.
już oceniałe(a)ś
0
1
Sztućców miano używać na dworze króla Marka, wuja legendarnego Tristana (tego z celtyckiej jeszcze legendy o Tristanie i Izoldzie, pochodzącej z okolic kanału La Manche). Tak przynajmniej wynika z tekstu Gottfrieda von Strassburg z XII w. Tak więc Frankowie czy Francuzi chyba raczej prędzej znali sztućce niż Polacy.
@bezpocztyonline Bizancjum bylo wczesniej niz Polska a i Francja. W ogole tego rodzaju cywilizacja trafila do Europy ze Wschodu, Rzymianie zarli smierdzaca, kiszona kapuste.
już oceniałe(a)ś
0
0
Aha. czyli widelec miał wtedy status jak obecnie symbole uznawane przez KK za okultystyczne i szatanistyczne, których listę i wizerunki znajdziemy na plakatach pod kościołami?
już oceniałe(a)ś
1
0