Justyna Suchecka o III edycji Akademii Opowieści

Justyna Suchecka, zdjęcia: Kinga Kenig, montaż: Michał Szyszka
11.04.2019 12:51

- Ostatnio usłyszałam, że jeżeli nie pamiętasz nazwiska żadnego swojego nauczyciela, to znaczy, że szkoła Cię zawiodła. Myślę, że takich osób jest bardzo mało - mówi dziennikarka 'Gazety Wyborczej' Justyna Suchecka.

Od 12 kwietnia do 15 września 2019 r. czekamy na wasze opowieści o nauczycielach z podstawówki, liceum, uczelni, ale także na opowieści o waszych mistrzach życia. Może nim być wasz szef, kolega, wychowawca. Ktoś, kto był dla was inspiracją na całe życie. Zachęcamy, byście nam o nich napisali. Nadesłane prace wezmą udział w akcji pod hasłem 'Nauczyciel na całe życie'.

W tym roku obchodzimy 30-lecie wolnej Polski. 4 czerwca wywalczyliśmy wolność, do której bramą powinna stać się edukacja. Nie do końca nam to wyszło, bo wprowadzając zmiany w oświacie, zapomnieliśmy o nauczycielu i godności jego pracy. Ten błąd trzeba naprawić. Dziś cała Polska o tym rozmawia. Nie tylko z powodu strajku.

Dzięki Akademii Opowieści - organizowanej już po raz trzeci - chcemy ocalić dobro i piękno ukryte w bohaterach codzienności. W tym roku chcemy, by bohaterem waszych opowieści był nauczyciel. Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strefy Akademii Opowieści na Wyborcza.pl

Więcej na ten temat: edukacja, nauczyciele, akademia opowieści
Więcej na ten temat: edukacja, nauczyciele, akademia opowieści