KONKURS "ZAPROJEKTOWANE PO LUDZKU"


„Przedmioty, które wnoszą do naszego życia tylko nadmiar, bardziej puszą się niż odpowiadają naszym potrzebom, sprawiają, że się gubimy” - powiedział Tomek Rygalik, znany i ceniony projektant. Dlatego w ramach akcji „Zaprojektowane po ludzku” chcemy promować i nagradzać tych, którzy projektują pamiętając o ludzkich potrzebach . Czyli na podstawie wiedzy o człowieku, jego potrzebach, zachowaniach, oczekiwaniach, marzeniach. Którzy nie tylko biorą pod uwagę trendy społeczne i technologiczne ale też wykorzystują badania zwyczajów użytkowników. W ten sposób wprowadzają innowację na poziomie wartości.

Dlatego Agora wspólnie z firmą Amica ogłasza konkurs: ZAPROJEKTOWANE PO LUDZKU.

Chcemy wyróżnić tych, którzy projektują tak, żeby w myśleniu o designie nie zgubić człowieka. Chcemy też upowszechniać wiedzę o tym, że tak projektować można i warto. Oraz jak to robić. Skupiamy się na tych, którzy projektują dla DOMU i czekamy na zgłoszenia wszelkich produktów i rozwiązań zaprojektowanych funkcjonalnie, użytecznie, trwale i dobrze.

Konkurs kierujemy do firm projektujących i produkujących wszystko, co tworzy DOM. Meble, sprzęty, usługi i wiele innych rzeczy, których istnienia czasem nawet nie przeczuwamy.

NAGRODĄ będzie specjalny znak jakości. O tym, kto ją dostanie, zdecyduje specjalna dobrana kapituła, złożona z wyjątkowych znawców tematu. Zgłoszenia przyjmujemy od 13 października 2018 r. do 5 marca 2019 r. Wyniki ogłosimy w marcu 2019 roku.