-
Cinkciarz.pl, od jednego kantoru do potęgi, która obraca miliardami [100 FIRM NA STULECIE]
Historia firmy finansowej Cinkciarz.pl zaczęła się trywialnie - zielonogórzanin wrócił z pracy w Wielkiej Brytanii i postanowił otworzyć kantor. A że z wykształcenia jest informatykiem, wkrótce wpadł na pomysł, by wymianę walut przenieść do sieci.
-
Grupa Adamed. Tutaj produkuje się leki nowej generacji
Ponad miliard złotych Adamed przeznaczył już na rozwój i inwestycje. I nie zwalnia tempa. Firma ma apetyt na znacznie większą część międzynarodowego farmaceutycznego tortu.
-
Szczecińska pościel jak stóg słomy podbija Europę [100 firm na stulecie]
- W całej Europie spało się na słomie - uśmiecha się projektantka. - Robimy coś, co nawiązuje do tradycji i jednocześnie jest nowoczesne. A przy tym mamy dystans.
-
Wiesz, że Impel to nie tylko ochroniarze? Jak powstawała największa firma z usługami dla biznesu w Polsce
- Mam pewność, że Impel zmierza w kierunku specjalistycznych usług, powiem więcej, chcemy stać się firmą technologiczną. Dzisiaj np. usługa ochrony, która najbardziej kojarzy się z marką Impel, stanowi mniej niż 30 proc. obrotu Grupy, a przy tym coraz większa część bezpieczeństwa opartego jest o systemy - opowiada Grzegorz Dzik, prezes zarządu Impel SA.
-
Car zakrzyknął w stronę płocczan: "Pozdrawlaju ja was - płockieje griebcy!" [PIĘKNE, ARCHIWALNE ZDJĘCIA PŁOCKIEGO TOWARZYSTWA WIOŚLARSKIEGO]
Latem 1884 r. płoccy wioślarze popłynęli Wisłą do Modlina na... urodziny cara Aleksandra III. Wystąpili przed nim w defiladzie w koszulkach w pomarańczowe pasy, z wiosłami w dłoniach. "Eto czto za cudaki?" - zapytał monarcha. "Eto płockieje griebcy!" - wyjaśnił mistrz ceremonii. "Pozdrawlaju ja was - płockieje griebcy!" - w kierunku płocczan car rzucił słowa, które okazały się dla nich błogosławieństwem. Otworzyły drogę do zalegalizowania Towarzystwa Wioślarskiego.
-
Leszek Gierszewski z firmy Drutex: Do sukcesu nie ma windy
Bytów, 17-tysięczne miasto na Kaszubach. Minęła 15, a na ulicach niedużej przecież miejscowości tworzą się korki. To znak, że w Druteksie skończyła się właśnie zmiana.
-
Nawet Tom Hanks pokochał małego fiata
Jeśli na ulicy w Los Angeles dostrzeżecie fiata 126p, prawdopodobnie za jego kierownicą będzie siedział Tom Hanks. Podobno jest zachwycony fiatem wyprodukowanym w Bielsku-Białej. Nie on jeden.
-
Biznes, który się klei
Początki produkcji Atlasa to garaż, betoniarka i sklepowa waga. Dzisiaj firma jest największym producentem chemii budowlanej w Polsce.
-
Tworzy gry warte miliony, choć sam nie ma czasu na granie
Paweł Marchewka: Techlandu tak naprawdę nigdy nie budowałem dla siebie. Chodziło mi o to, aby w Polsce tworzyć gry na najwyższym poziomie, które fascynują graczy z całego świata.
-
Panorama z hutą w tle
Przez 120 lat wyprodukowała 45 mln ton stali. Gdyby chcieć scharakteryzować Hutę Częstochowa jednym zdaniem, można by powiedzieć: od ponad wieku wpływa na losy miasta. Albo: od ponad wieku bywa na zakręcie i wciąż wychodzi na prostą.
-
Moda na przekąski
- Wolny przepływ towarów w przemyśle spożywczym w Unii Europejskiej to często fikcja. Rozmowy i formalności mogą się ciągnąć latami i eksportu się odechciewa. To problem, z którym borykają się wszyscy producenci.
-
Zenon Ziaja: Na dłuższą metę w życiu wygrywa logika
Chcę jeździć autostradami, mieć dobrą opiekę medyczną, więc muszę tu płacić podatki. Proste.
-
Comarch - pogromca papierów
Przez 25 lat swej działalności Comarch wyeksportował na pięć kontynentów produkty i usługi o wartości 4,6 mld zł. Dziś to globalna korporacja, ale niemal 100 proc. oferowanych przez nią rozwiązań zostało opracowanych na podstawie polskiej myśli technicznej.
-
Nie sprzedajemy butów jako takich, ale styl życia [EKSKLUZYWNY WYWIAD Z SZEFEM FIRMY KAZAR]
Naszą misją jest sprawianie, by klienci czuli się piękniejsi, atrakcyjniejsi, a co za tym idzie - szczęśliwsi - mówi Artur Kazienko, prezes firmy Kazar Footwear
-
FFiL Śnieżka. Podkarpacka firma z ponad 30-letnim doświadczeniem
Na początku działalności zatrudniali kilkanaście osób i byli małą firmą z Lubziny koło Dębicy. Dzisiaj w przedsiębiorstwie zarządzanym przez Piotra Mikruta pracuje około 1000 osób, a firma jest potentatem na wschodnioeuropejskim rynku farb i lakierów. Mowa tu o FFiL Śnieżka, czołowym producencie farb i lakierów w Polsce, jedynym kontrolowanym przez polski kapitał.