• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

 • Animacja nie jest tylko dla dzieci. Kinowa premiera najnowszego dzieła firmy Platige Image

  Zbierają najważniejsze nagrody filmowe na świecie i ciągle mierzą wyżej. 2 listopada do kin wchodzi ich pełnometrażowa animacja "Jeszcze dzień życia", na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego. A twórcy z firmy Platige Image przygotowują się już do wspólnej z Netflixem produkcji serialu o Wiedźminie.

 • Sto firm na stulecie. Złoty chłopiec z Częstochowy

  Zaczęło się w 2002 r. od niewielkiej firmy komputerowej, którą w Częstochowie założył z dwoma kolegami Michał Świerczewski, student informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Dzisiaj x-kom to rozpoznawalna sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym i najczęściej wybierany sklep internetowy w Polsce. Przychody firmy grubo przekraczają miliard złotych

 • Jak powstawało imperium Stegu? Początki nie były łatwe

  Stegu rocznie produkuje około 2 mln m kw. dekoracyjnych płytek ściennych. W ciągu 25 lat działalności w tej branży firma zdobyła pozycję lidera w Europie i zawojowała światowe rynki. - Wejść w ten biznes było stosunkowo łatwo, utrzymać się w nim jest znacznie trudniej. Widzieliśmy wiele przypadków, jak szybko upadały wielkie biznesy z powodu złych decyzji - przyznaje Maciej Skucik, jeden z właścicieli rodzinnej firmy z Jełowej.

 • 100 firm na 100-lecie. Farmaceutyczny lider z Torunia

  Co trzeci lek sprzedawany w polskich aptekach przyjechał do nich z któregoś magazynu toruńskiej firmy Neuca. Jej filozofia jest niezmienna: rozwijać się, wspierając przy tym niezależnych farmaceutów.

 • Kawałek miasta w fabryce wódek. Koneser zaprasza do zwiedzania

  Przez ponad sto lat pięciohektarowy teren między ulicami Ząbkowską, Markowską, Białostocką i Nieporęcką był zamknięty i pilnie strzeżony przez wartowników. Pilnowali, żeby nikt ukradkiem nie wynosił produkowanej tutaj wódki. Dziś już w tym miejscu nie wytwarza się trunków, a właściciele dawnej fabryki wręcz zachęcają żeby do niej wejść przez otwarte na stałe bramy.

 • Terminal DCT. Okno na świat polskiej gospodarki morskiej

  W ciągu zaledwie dekady głębokowodny terminal kontenerowy DCT Gdańsk wyrósł na bałtyckiego giganta przeładunków kontenerowych. Prześcignął nawet lidera, czyli największy terminal w Sankt Petersburgu. Po stoczni Remontowej Shipbuilding, spółka DCT jest kolejną firmą wyróżnioną w zestawieniu "Gazety Wyborczej" 100 firm na stulecie niepodległości.

 • Ile kosztuje biznes z winorośli? Na zyski trzeba czekać nawet kilkanaście lat

  Często zaczyna się od pasji, rodzinnej tradycji, a nawet od przypadku. Potem warto uzbroić się w cierpliwość. Na to, żeby butelki trafiły do sprzedaży, trzeba czekać kilka lat, na zyski nawet kilkanaście. Ale winny interes na Sandomierszczyźnie kwitnie.

 • Wizjoner Jan Szynaka, czyli 100 firm na stulecie

  Pewna matka chciała, żebym przyuczył jej syna do zawodu. Gdy zwróciłem uwagę, że ma słabe oceny, oburzyła się, że gdyby miał lepsze, toby do państwowego zakładu z nim poszła, a nie do prywaciarza. Dziś tych państwowych dawno już nie ma, a my sobie świetnie radzimy - wspomina Jan Szynaka, meblarski potentat z Lubawy

 • Sto firm na stulecie. Firma zaczęła się w garażu

  Stokrotka to dziś ponad pół tysiąca marketów, nowoczesna sieć dystrybucji i poziom sprzedaży przekraczający 3 mld zł. A wszystko zaczęło się w małym przydomowym garażu przerobionym na hurtownię spożywczą.

 • Pracownicy nie zostawili ich w trudnych chwilach. Teraz nie żałują

  Ze sprzętu medycznego produkowanego w Żywcu korzystają lekarze w niemal 80 krajach świata. Aż trudno uwierzyć, że był taki moment, gdy wydawało się, że firma może upaść.

 • Biznesowe imperium oparli na produkcji folii i plastikowych opakowań. I nie boją się unijnych zakazów

  Gdy z opakowania wody mineralnej zaczną do nas w ciemności świecić oczy kota, to oznacza, że etykieta została wyprodukowana w zakładzie należącym do grupy kapitałowej Marma Polskie Folie. Ta podkarpacka firma została uznana przez londyńską giełdę papierów wartościowych za jedną z tysiąca firm inspirujących europejską gospodarkę. Istniejąca od 1991 r. Marma Polskie Folie może być symbolem przemian, które dokonały się w Polsce w ostatnich 30 latach.

 • TenderHut z Puszczy Krzemowej

  Granice dla nich nie istnieją. Płynnie przenoszą się z miejsca na miejsce poprzez najnowsze technologie. I są na rynku potentatem. Firma TenderHut to dowód na to, że Białystok nie jest ograniczeniem.

 • Wiśniowski - człowiek, który sprzedał milion bram

  - Rakowski powiedział kiedyś: "Jeśli masz garaż albo stodołę, załóż w nich firmę". No to posłuchałem - śmieje się Andrzej Wiśniowski.

 • Prezes firmy Kreisel: W Polsce brakuje dwóch milionów mieszkań. Branżę budowlaną czekają dobre czasy

  - Udało nam się przekształcić niewielką firmę w mające ugruntowaną pozycję na rynku przedsiębiorstwo zatrudniające kilkaset osób. Jesteśmy w czołówce sektora chemii budowlanej - mówi Szczepan Gawłowski, prezes firmy Kreisel

 • Cukiernia Sowa w elitarnym gronie. Aleksandra Sowa: "Cała rodzina myśli o smakach"

  W ofercie mamy od 300 do 400 pozycji. W cukierni Sowa i w jej 30 sklepach pracuje około tysiąca osób - mówi Aleksandra Sowa, wspólniczka w firmie, która znalazła się w krajowym gronie "100 Firm na 100-lecie Niepodłeglości".