• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

 • Komputery, które utorowały rozwój informatyki w Polsce

  6 lutego 1959 roku powołano Wrocławskie Zakłady Elektroniczne T-21, które wkrótce przyjęły nazwę ELWRO - skrót od ELektronika WROcławska.

 • Aromat luksusu znad Warty. Za PRL Astra była największą palarnią kawy w Polsce

  Za czasów PRL smakosze rozpływali się nad smakiem kawy Ekstra Selekt. Zielono-srebrna paczuszka była obiektem pożądania, a zmielona w NRD-owskim młynku roztaczała aromat luksusu. Dziś hitem jest łagodna kawa niedrażniąca żołądka. Palarnia kawy Astra do 1989 r. była największym producentem tego napoju w Polsce.

 • Z ziemi francuskiej do Polski

  O Olsztynie mówi się, że bez fabryki opon samochodowych miasta by nie było.

 • Biznes na szczepach bakterii

  Trójka przyjaciół jedenaście lat temu wdała się w dyskusję o bakteriach, które mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Tak narodził się pomysł firmy, która zajmie się produkcją probiotyków. Dziś Sanprobi ma ok. 10-proc. udział w polskim rynku probiotyków dla dorosłych.

 • Sto firm na stulecie. Murapol: murowanie od Bałtyku po Śląsk

  Firma Murapol to jeden z największych deweloperów na polskim rynku mieszkaniowym. W minionym roku spółka sprzedała rekordowe 3,6 tys. mieszkań. Co było kluczem do sukcesu? - Mamy doskonały przegląd rynków lokalnych. Wiemy, co będzie się sprzedawało w Gdyni przy porcie, co w Krakowie, a co w Siewierzu - podkreśla Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

 • Górnik przyjechał ze Śląska małym fiatem po sery i masło. Ta historia zmieniła firmę. Dziś jest gigantem

  - Od początku postawiliśmy na jakość. Bo produkty w naszej branży są oceniane przez klientów 365 razy w roku. Tu nie ma drogi na skróty. Udało się. Dziś w naszym portfolio oferujemy blisko 150 mlecznych produktów - tłumaczy Tadeusz Badach, prezes OSM "Krasnystaw".

 • Prezes Apatora: Nasi klienci oczekują innowacji [ROZMOWA]

  Planujemy dalej pracować nad automatyzacją procesów w firmie. Coraz mniej ludzi będzie pracowało przy taśmach, a coraz więcej lepiej wykwalifikowanych pracowników będzie obsługiwało zautomatyzowane procesy - zapowiada Mirosław Klepacki, prezes Apator SA.

 • Zaczynali w PRL. Teraz ich kosmetyków używają kobiety w 70 krajach świata

  Zakładamy, że ten rok zamkniemy sprzedażą ponad 80 mln sztuk kosmetyków. Naszym priorytetem jest rozwój - mówi Karina Kozerska, dyrektor marketingu przedsiębiorstwa kosmetycznego Eveline Cosmetics.

 • Malaga, Tiki Taki, Kasztanki i inne słodkości z krakowskiego Wawelu

  Już od 120 lat kolejne pokolenia cieszą się smakiem wyprodukowanych w Krakowie czekoladek i cukierków. Dziś Wawel udowadnia, że słodycze mogą być zdrowsze i bije się o udziały w rynku, który wart jest 255 mld zł rocznie.

 • W Opolu pracują nad wynalazkami dla Hollywoodu

  Firma Moviebird International z Opola nie musi inwestować w drogie kampanie reklamowe, by sprzedać swój produkt. Właściwie wcale nie musi się reklamować. Jej urządzenia od lat znakomicie spisują się na planach największych hitowych produkcji światowego kina. Branża dokładnie wie, jak znaleźć Moviebird.

 • Jak Vive zdobyło nie tylko salony

  Vive Textile Recycling, główna spółka Grupy Vive, zatrudnia dziś około tysiąca osób, które dziennie mogą przerobić 500 ton używanej odzieży eksportowanej później do ponad 70 krajów świata. Aż trudno uwierzyć, że zaczęło się od przypadkowego trafienia palcem na mapie w napis "Polen".

 • Marzył o porsche, sprzedaje rowery

  - Powtarzam swoim synom: moje i wasze pokolenie nie powinno wydawać zarobionych pieniędzy - mówi Zbigniew Sosnowski, założyciel firmy Kross, jeden z największych w Europie producentów rowerów.

 • Układanka, w której pasują do siebie wszystkie elementy

  Każdy, kto ma rodzinę i dzieci, wie, że nie ma nic gorszego niż sytuacja, gdy wracamy do domu - dorośli z pracy, dzieci ze szkoły - po czym jedna osoba włącza telewizor, a pozostałe zatapiają się w smartfonach.

 • Sprzedają materiały budowlane za miliardy złotych

  - Pierwsza Mrówka nie wypaliła. Był opór akcjonariuszy, którzy obawiali się konkurencji i przede wszystkim nie mieliśmy wiedzy. Sporo robiliśmy na wyczucie, ale równocześnie mieliśmy farta - opowiada o historii Grupy PSB jej współtwórca Mirosław Lubarski.

 • Świat patrzy przez polskie okna

  - Żeby osiągnąć sukces, trzeba wierzyć, ciężko pracować, mieć wiedzę i trochę szczęścia - twierdzi Ryszard Florek, założyciel firmy Fakro, drugiego największego na świecie producenta okien dachowych.