Jako obywatele wolnej Polski jesteśmy Mu winni szacunek i wdzięczność, a ewentualne interpretacje jego decyzji i wyborów życiowych powinny być nacechowane najwyższą rzetelnością i obiektywizmem. Rada Gminy, nie mogąc pozostać obojętną na nagonkę wymierzoną w wielkiego Polaka, wyraża swoją solidarność i wzywa do zaprzestania kampanii nienawiści.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na podstawie art. 18 ust. 1 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2001 r. nr 142 poz. 1591 z późn. zmianami) uchwala się co następuje:

Rada Gminy Tarnowo Podgórne wyraża swoje najwyższe zaniepokojenie oskarżeniami kierowanymi pod adresem byłego Prezydenta RP Pana Lecha Wałęsy w związku z publikacją książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Rada Gminy Tarnowo Podgórne z najwyższym niepokojem obserwuje toczący się w mediach spór o przeszłość osoby, która dla Polaków była i jest ikoną walki o wolność i godność. Uważa, że nie wolno milczeć, gdy grupa ludzi - ignorując prawomocny wyrok sądu lustracyjnego, oczyszczający Lecha Wałęsę z zarzutu kłamstwa lustracyjnego - w imię rzekomej prawdy historycznej niszczy nie tylko symbol walki o wolność Polaków, ale zaprzecza także wszystkiemu, co zdarzyło się po 1989 roku, zaprzecza III Rzeczpospolitej. Szargając autorytet Lecha Wałęsy usiłuje odebrać nam nadzieję, że solidarna Polska z naszymi wielkimi rodakami znajdzie w historii należne jej miejsce.

Prezydent Lech Wałęsa poświęcił swoje życie na walkę z dyktaturą komunistyczną, a za jego głosem podążały tysiące ludzi spragnionych wolnej i niezależnej Ojczyzny. Bezdyskusyjny jest również jego wkład w przemiany w pozostałych krajach Europy Wschodniej. Jako Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czuwał nad procesem przemian społeczno-gospodarczo-politycznych stojąc zawsze na straży równości i praworządności. W ostatnich latach, nie zaprzestając działalności na arenie politycznej, nieustannie angażuje się w projekty i przedsięwzięcia na rzecz naszej Ojczyzny.

Rada Gminy Tarnowo Podgórne wyraża swoje poparcie zarówno dla osoby Pana Prezydenta, jak i dla podejmowanych przez niego działań. Jako obywatele wolnej Polski jesteśmy Mu winni szacunek i wdzięczność, a ewentualne interpretacje jego decyzji i wyborów życiowych powinny być nacechowane najwyższą rzetelnością i obiektywizmem. Rada Gminy Tarnowo Podgórne, nie mogąc pozostać obojętną na nagonkę wymierzoną w wielkiego Polaka, wyraża swoją solidarność i wzywa do zaprzestania kampanii nienawiści.

Rada Gminy Tarnowo Podgórne, woj. wielkopolskie, Uchwała Nr XXXIII / 276 / 2008 z dnia 24 czerwca 2008 r

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem