Każde zachowanie zmierzające do dyskryminacji, cenzurowania lub represjonowania studentek, studentów oraz pracownic i pracowników UW pozostaje w rażącej sprzeczności z Misją Uniwersytetu Warszawskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uchwała Senatu Uniwersytetu Warszawskiego

z dnia 18 listopada 2020 r.

w sprawie wzajemnego poszanowania bez względu na przekonania polityczne lub światopoglądowe

Powinnością i tradycją Uniwersytetu Warszawskiego jest prowadzenie badań naukowych i kształcenia na najwyższym poziomie, tolerancja, otwartość, szacunek, solidarność, godność. Społeczność Uniwersytetu jest wspólnotą dialogu respektującą odmienność i szanującą godność osobistą.

Wobec powyższego Senat Uniwersytetu Warszawskiego ocenia jednoznacznie negatywnie wszelkie próby dyskryminacji kogokolwiek ze społeczności akademickiej ze względu na przekonania polityczne i światopoglądowe. Przekonania, o ile nie mają na celu wykluczenia i dyskryminacji, oraz wolność ich wyrażania, pozostają pod ochroną obowiązującego prawa.

Zachowanie każdego członka i członkini społeczności Uniwersytetu Warszawskiego zmierzające do dyskryminacji, piętnowania, wykluczania, dezawuowania, obrażania, cenzurowania lub represjonowania studentek lub studentów, doktorantek lub doktorantów czy osób zatrudnionych na uczelni ze względu na wyznawany światopogląd lub poglądy polityczne pozostaje w rażącej sprzeczności z Misją Uniwersytetu Warszawskiego. Zachowanie takie narusza także podstawowe standardy etyczne obowiązujące na Uniwersytecie Warszawskim wszystkich członków wspólnoty akademickiej.

Przewodniczący Senatu UW Rektor: A. Z. Nowak

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem