Solidarność, równość, prawa człowieka i obywatela, demokracja oraz poszanowanie rządów prawa to wartości, które bardzo mocno łączą nas z narodem amerykańskim
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowny Panie Prezydencie Elekcie!

Jako weterani polskiej „Solidarności” i opozycji antykomunistycznej serdecznie gratulujemy Panu wyboru na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ten sukces - osiągnięty z poparciem najwyższej liczby amerykańskich obywateli w historii - daje Panu i Pańskiej administracji silny demokratyczny mandat.

Razem z Panią Wiceprezydent Elekt Kamalą Harris staje Pan przed wielkim wyzwaniem. Wyzwaniem obrony najważniejszych wartości, które Stany Zjednoczone od dekad symbolizują we wszystkich zakątkach globu. To wy reprezentujecie siły wolności i demokracji w dzisiejszym świecie.

Tak jak w czasie naszego spotkania z prezydentem Barackiem Obamą w Warszawie w 2014 roku, tak i dziś oświadczamy, że solidarność, równość, prawa człowieka i obywatela, demokracja oraz poszanowanie rządów prawa to wartości, które bardzo mocno łączą nas z narodem amerykańskim. Jesteśmy przekonani, że w czasie Pańskiej prezydentury ta więź stanie się jeszcze silniejsza. 

Z wyrazami szacunku,

Lech Wałęsa

oraz weterani “Solidarności” i antykomunistycznej opozycji

--------------------------------------------------

Dear Mr. President-elect,

As veterans of the Polish „Solidarity” movement and anti-communist opposition in general, we warmly congratulate you for your victory in the U.S. Presidential Elections. This success - achieved with the support of a record high number of American citizens - gives you and your future administration a strong democratic mandate.

You and Mrs. Vice-President-elect Kamala Harris are about to face a mighty task. A task of defending the most important values the United States has for decades symbolized all over the globe. We are happy to see you and Mrs. Vice-President-elect as representatives of democratic and liberal forces in the world.

Let us assert - as we did during our meeting with President Barack Obama in Warsaw in 2014 - that solidarity, equality, human and civil rights, democracy and respect for the rule of law are values binding us strongly together with the American people. We are certain that during your presidency this bond will only grow stronger.

With kind regards, 

Lech Wałęsa

and the veterans of Solidarity and the anti-communist opposition

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Razem z Panią Wiceprezydent Elekt Kamalą Harris staje Pan przed wielkim wyzwaniem. Wyzwaniem obrony najważniejszych wartości, które Stany Zjednoczone od dekad symbolizują we WSZYSTKICH ZAKĄTKACH GLOBU".

  I w naszym zakątku też...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Panie Prezydencie, dla mnie zawsze tylko pozostanie Pan, Panem Lechem. Jestem jak Pan, z tej samej dzielnicy w Gdańsku, parę razy nasze drogi się skrzyżowały, to jasne, że Pan nie zwrócił na mnie uwagi przy trzepaku na Zaspie, ale tak konkretnie to jest Pan, Panie Prezydencie, jedynym Polakiem, który do amerykańskiego Kongresu zwrócił się bezpośrednio słowami, We The People, i ci Wielcy Konkresmeni Światowego Supermocarstwa, natychmiast powstali na te Słowa z miejsc i Pana oklaskiwali.
  Pana, mojego Sąsiada.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Lech Walesa do Japonii
  dowiedziec sie , jak pokonali wirusa.
  Trzeba tymi metodami ratować kraj.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0