"Przepisy stanu epidemicznego nie przewidują ograniczenia wolności słowa i swobody działalności mediów"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oświadczenie Towarzystwa Dziennikarskiego w sprawie bezprawnie zatrzymanego dziennikarza:

W sobotę 28 marca br., ok. godz. 17.30, zatrzymany został przez policję Włodzimierz Ciejka, członek Towarzystwa Dziennikarskiego. W momencie zatrzymania filmował on protest kilku osób przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Włodzimierz Ciejka nie uczestniczył w proteście – co zadeklarował policjantom – wykonywał tylko swoją dziennikarską pracę.

Mimo okazania legitymacji dziennikarskiej Ciejka został zatrzymany i przewieziony na komisariat przy ul. Rydygiera, skąd zwolniono go po ok. 2 godzinach.

Bezprawne zatrzymanie dziennikarza budzi szczególny niepokój w okresie wielu ograniczeń praw obywatelskich wprowadzonych w czasie pandemii koronawirusa.

Towarzystwo Dziennikarskie przypomina policji, że wprowadzone przez Sejm przepisy stanu epidemicznego nie przewidują ograniczenia wolności słowa i swobody działalności mediów. Dziennikarze nie są jeszcze zmuszeni do działalności w trybie korespondencyjnym.

Za Towarzystwo Dziennikarskie

Prezes Seweryn Blumsztajn

Warszawa, 29 marca 2020 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Niektóre pachołki wspominają z rozrzewnieniem stan wojenny . . . Komuś pałą się pojechało po plecach, kogoś potraktowało gazem, itd. itp. Podajcie dokładny adres tego "bunkra" kaczora - pojadę tam.
już oceniałe(a)ś
34
0
Wszystkie dowcipy traktujące tę formację jako kretynów - nadal aktualne!
już oceniałe(a)ś
25
0
Nie powiem, co myślę na temat zatrzymania dziennikarza w trakcie wykonywania swojej pracy, bo dostałbym bana od Admina...
Powiem wiec tylko tyle:
Drodzy Dziennikarze!
Panie Włodku!
Medialna Elito!
Błagam... Nie poddawajcie się!!! Całe szczęście, że jesteście cali i zdrowi. Póki co ta nędzna, kierowana przez psychopatycznego, skrzywdzonego przez życie schizofrenika, boi się okładać pałką obywateli, zwłaszcza dziennikarzy. PRL bis pełza, dyktatura wraca, ale wywieramy presję, walczymy! I dajemy radę - dzięki takim, jak Wy, wolni Dziennikarze, dzięki takim, jak Pan, Panie Włodku.
Trzymajcie się.
@.JaBezZadnegoTrybu
PrezeSik PiSuaru nie jest schizofrenikiem, to inteligentny psychopata doskonale manipulujący ludźmi. I raczej życie obchodziło się z nim wyjątkowo łaskawie: mieszkał w wygodnej willi na Żoliborzu, jak sobie w liceum nie radził, to mu pomogli, doktorat też jakimś cudem zrobił bez znajomości choćby jednego języka obcego.
A że cierpiał niesłychanie, bo dopiero na stare lata trzyma Polskę za twarz?
Oby jak najkrócej, choć i tak tytułu największego szkodnika Polski (do spółki z kk) początku XXI wieku nikt mu nie odbierze.
już oceniałe(a)ś
6
0
Rodacy, To tylko preludium, pancerne brzozowe lasy przed nami.
już oceniałe(a)ś
22
0
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Znowu.
już oceniałe(a)ś
8
0
Poczytajcie proszę komentarze do pikiet na Mickiewicza na stronie Obywateli RP. Przerażające! jak za komuny - garstka stawia opór, reszta ich nienawidzi za własne tchórzostwo. Jest strasznie.
już oceniałe(a)ś
7
0
Dobrze, że nie ?spadł z krzesła? na tym komisariacie.
już oceniałe(a)ś
0
0