Z wielkim niepokojem obserwujemy akcję dyskredytacji prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu RP, prowadzoną przez publiczne środki masowego przekazu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pan prof. Tomasz Grodzki jest wybitnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem klinicznym oraz członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów, w którym pełnił funkcję prezesa w kadencji 2016-18. Stworzył w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie ośrodek transplantacji płuc, będący drugim po zabrzańskim największym ośrodkiem wykonującym tego typu operacje. Jest autorem licznych krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Jest cenionym torakochirurgiem w środowisku międzynarodowym, czego dowodem było powierzenie mu funkcji prezydenta w największym funkcjonującym stowarzyszeniu torakochirurgicznym, jakim jest European Society of Thoracic Surgeons (Europejskie Towarzystwo Torakochirurgów). Przez ostatnie lata (aż do czasu wyboru na stanowisko marszałka) był cenionym współpracownikiem Ministerstwa Zdrowia, pełniąc funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej, do którego nie było żadnych zastrzeżeń.

W trakcie swojej trzydziestoletniej owocnej kariery zawsze stanowił i stanowi wzór oddanego chorym lekarza, kierującego się w swoim życiu zawodowym najwyższymi standardami etycznymi i szacunkiem dla godności każdego człowieka. Nigdy nie miał najmniejszych zarzutów dotyczących zarówno jakości jego pracy, jak i ewentualnego naruszania norm etycznych. Dlatego dziwi nas niepoparty jakimikolwiek faktami atak na jego osobę od czasu objęcia zaszczytnej funkcji marszałka Senatu RP, budowany na rzekomych przewinieniach sprzed lat.

Prowadzona przez publiczne środki masowego przekazu akcja niszczenia autorytetu cenionego lekarza nasuwa jak najgorsze skojarzenia. Taki sposób prowadzenia walki politycznej budzi nasz głęboki sprzeciw i dlatego apelujemy o zaprzestanie prowadzonej kampanii nienawiści.

Z poważaniem

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów w składzie:

dr hab. med. Dariusz Dziedzic

prof. dr hab. med. Bogusław Kapelak

prof. dr hab. med. Janusz Kowalewski

dr hab. med. Cezary Piwkowski

dr hab. med. Bartłomiej Perek

dr hab. med. Paweł Rybojad

prof. dr hab. med. Janusz Skalski

prof. dr hab. med. Kazimierz Widenka

prof. dr hab. med. Marian Zembala

Prezes

prof. dr hab. med. Mariusz Kuśmierczyk

Członek Zarządu

prof. dr hab. med. Tadeusz Orłowski

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To nic nie pomoże. PiS, podobnie jak NSDAP w Niemczech, znalazła sobie wroga do unicestwienia. To są sędziowie, inteligencja, ludzie samodzielniej myślący. PiS to partia ciemnego ludu, a przede wszystkim, partia lumpenproletariatu.
  @tuit_tuit
  A przy ich propagandzie Goebbels jest zwykłym dyletantem...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Oni zachowują się jak okupant .
  Pełen szacunek dla panów.
  @beta146
  oni są zaborcą tym samym co zawsze
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @beta146
  Nie powinni gwarantować uczciwości Grodzkiego, bo to jest deklaracja WIARY - nie wiedzy. A apel powinni skierować do prokuratury - o podjęcie czynności przeciwko tym - którzy bez dowodów zaatakowali ORGAN PAŃSTWA. Oni nie zachowują się jak okupant. Oni reprezentują PRAWO - SILNIEJSZEGO !!!!! i BEZKARNEGO.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @beta146
  Masz rację. Pełen szacunek.
  Szczególnie ze względu na ostatnie wypowiedzi Dudusia. Mówił co prawda o profesorach prawa ale nie mam żadnych wątpliwości, że panowie z tej listy, którzy profesorami jeszcze nie są - od tego długopisu nominacji na pewno nie dostaną. Teraz każdy wypowiadający sie pod nazwiskiem przeciwko kaczej władzy musi się liczyć z zamrożeniem kariery i atakiem na sprawy prywatne.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Ze względu na panującą obecnie epidemię chorób psychicznych konieczne jest zwołanie ogólnopolskiego konsylium PSYCHIATRÓW. Autoryterty z tej dziedziny powinny wypowiedzieć się otwarcie w sprawie epidemii chorobliwych obsesji dewastujących relacje społeczne: 1. obsesja"zamachu smolenskiego", 2. obsesja "zdrady narodowej", 3. obsesja "wstawania z kolan". To trzy schorzenia psychiczne, które powinny byc opisane i leczone.
  @Sopotpozdrawiasuwerena
  Poczytaj "Polska chora na Rosję" Bronisława Łagowskiego i dodaj sobie chorobę na Niemcy i na UE.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @Sopotpozdrawiasuwerena
  Suweren ma dużo złych emocji. To chyba taka nasza polska kultura.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wszyscy przyzwoici ludzie powinni przyłączyć się do tego apelu, okazując w ten sposób swoją przyzwoitość i nie godząc się na niszczenie kogokolwiek.
  już oceniałe(a)ś
  125
  1
  W obecnej RP listów się nie pisze.
  Zorganizujcie marsz tysiąca skalpeli, przynajmniej rodziny dobrej zmiany zobaczą co się dzieje.
  już oceniałe(a)ś
  112
  0
  Pisuary zniszczą każdy piękny autorytet dla podtrzymania swojej ohydnej sgownianej zmiany ! Brawo torakochirurdzy !
  już oceniałe(a)ś
  107
  0
  Debel Kurski oraz wszystkie PISY i tak mają to w dóópie. Płakać się chce. Pis znieważa wszystkich Polaków
  już oceniałe(a)ś
  95
  0
  Tylko patrzeć jak posypią sie oskarżenia innych wspanialch lekarzy w myśl komunistycznych haseł 'kto nie z nami ten przeciwko nas''
  @szmaragd
  Pierwsi będą ci, którzy się podpisali pod tym listem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0