Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Stanowczo potępiamy wszelkie akty przemocy i bezprawia, niezależnie od narodowości sprawców i ofiar. Pragniemy i wierzymy, że Policja i Prokuratura doprowadzą do ujęcia sprawców oraz przykładnego ich ukarania.

Akt przemocy wobec Pana Piotra Stasińskiego miał charakter chuligański i został mocno potępiony wśród Społeczności Wietnamskiej w minionych dniach i mimo że sprawa jest nadal w trakcie wyjaśniania przez organy ścigania, stanowczo nie można łączyć sprawy z wizerunkiem kilkudziesięciu tysięcy Wietnamczyków mieszkających, pracujących i prowadzących biznes w Polsce. W ramach naszej organizacji odbyło się spotkanie poświęcone tej sprawie. Wzywamy naszą społeczność, aby nie tolerowała aktów przemocy, współpracowała z organami ścigania w celu ukarania sprawców.

Jednocześnie pragniemy wyrazić wsparcie dla Pana Piotra Stasińskiego oraz składamy głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W imieniu Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce

Tran Anh Tuan, Prezes

Tran Trong Hùng, Wiceprezes ds. Zewnętrznych

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.