W chęci stawiania wieżowców gonimy Moskwę i Stambuł. Słusznie?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprawdziłem listę najwyższych wieżowców w Europie. Przyjmując, że obie wieże Kaczyńskiego miały mieć ok. 190 m wysokości, to w takich krajach Europy jak: Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Rumunia. Bułgaria, Grecja, Macedonia, Kosowo, Czarnogóra, Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Słowacja, Czechy, Dania, Norwegia, Islandia, Irlandia, Irlandia Płn., Szkocja, Walia, Cypr, Malta, Luksemburg, Liechtenstein, Monako, San Marino, Andora, Portugalia, Szwajcaria, Wyspa Man, Wyspy Normandzkie, Wyspy Owcze, Grenlandia, nie ma wcale - wg Wikipedii - budynków wyższych niż te wieże PiS-u! I nie planuje się ich budowy.

Berlin i Rzym nie mają wyższych budynków, Wiedeń – 2, Frankfurt, Paryż i Londyn – po 3, Frankfurt – 5, Warszawa – 6 (z PKiN).

Gonimy Moskwę (17) i Stambuł (13).

A PiS twierdzi, że negatywna opinia Urzędu Miasta Warszawy to intryga PO, która nie pozwala na budowę w tak eksponowanym miejscu jak Srebrna róg Towarowej, czyli w okolicy, którą jeszcze mój dziadek Tomasz (1865-1950) nazywał Syberią. Tak mówiono na przeładownię towarów pomiędzy wagonami szeroko- i normalnotorowymi, czynną przed I wojną światową. Tu była granica Warszawy do 1915 r.

PiS twierdzi, że obok powstają podobne i wyższe budynki, ale nigdzie w Europie – poza Moskwą – nie powstaje taki pseudomanhattan. Szaleństwo!

Mój wnuk, początkujący student architektury, nazywa to megalomanią!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Duck Tower.
już oceniałe(a)ś
8
0
Kaczy Manchatan.
już oceniałe(a)ś
8
0
Widać ze dla polityków wysokie budynki sa jak duże mocne samochody dla gangsterów, spełniają role "przedłużaczy" ?
Kaczyński ma kompleks wysokości i wielkości !
Tyle tylko ze wielkość polityka nie zależy od wielkości budynków które zbudował !
już oceniałe(a)ś
2
0
Ciekawe, czy Cheopsowi urzędnicy mówili: panie Cheops, nie będzie wuzetki na piramidę, bo nie ma w okolicy żadnych piramid!
już oceniałe(a)ś
1
1