Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział pozwanie przed sąd rzecznika praw obywatelskich dr. Adama Bodnara, Wojciecha Czuchnowskiego, Krzysztofa Skiby i profesora Wojciecha Sadurskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wszyscy oni mieli naruszyć dobre imię TVP, sugerując w swoich wypowiedziach, że rozpętana przez tę stację kampania oszczerstw przeciwko Pawłowi Adamowiczowi mogła się przyczynić do jego śmierci. Towarzystwo Dziennikarskie podziela pogląd rzekomych oszczerców TVP, że jej kampania nienawiści przyczyniła się do stworzenia atmosfery, w której była możliwa zbrodnia. Dlatego, jeśli prezes Kurski rzeczywiście wystąpi z pozwami przeciwko Adamowi Bodnarowi, Wojciechowi Czuchnowskiemu, Krzysztofowi Skibie i Wojciechowi Sadurskiemu, przyłączymy się do tych procesów jako strona społeczna.


Ci, którzy mają odwagę mówić prawdę, nie powinni pozostać samotni!


Towarzystwo Dziennikarskie 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo !
  już oceniałe(a)ś
  39
  1
  Tak trzymać. Sam poszukam jakiejś drogi by zarówno ich jak i was skutecznie wesprzeć.
  już oceniałe(a)ś
  38
  1
  Potrzeba zorganizowanego oporu. Nie chodzi tylko o wybronienie wspomnianych ludzi, bo Kurski z nimi na wojnę nie pójdzie, bo wie, ze przegra (więc to tylko blef obliczony na efekt mrożący). Potrzeba pójść dalej, trzeba stworzyć zespół wybitnych i ideowych specjalistów od prawa, by postawić Kurskiego przed sądem (nie wiem jak, bo jestem zwykłym obywatelem) za to wszystko co wyprawia z publicznymi pieniędzmi. Bo TVP jest dobrem narodowym, a nie maszynką do manipulowania jedną grupą obywateli wbrew woli drugiej, za pieniądze wszystkich obywateli. Tutaj jest pole do popisu, TVP to nie prywatny folwark jakiejś partii.
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  Niewątpliwie takie osoby jak Adam Bodnar, Wojciech Czuchnowski, Krzysztof Skiba i Wojciech Sadurski wymagają wsparcia ze strony swoich środowisk i społeczeństwa za odwagę do nieakceptowania reżymowej wersji rzeczywistości. Tymczasem szarżowanie pojęciem prawdy, a zatem standardowym przedmiotem manipulacji jest zabiegiem ryzykownym i poniekąd śmiesznym. W sądach bardziej przydatne okazują się konkrety, informacje, dane, statystyki, biegli i po prostu suche fakty. Jeszcze bardziej potrzebni są bystrzy i pohamowani w emocjach prawnicy. W sądzie prawnik naraża się na śmieszność, kiedy zaczyna mówić o prawdzie. Najlepiej jest, kiedy prawnik nie musi niczego mówić, kiedy mówią fakty.
  już oceniałe(a)ś
  26
  1
  Ze strony TVPiS to tylko hucpa, próba zastraszenia, realnie nigdy do pozwania przez sąd w/w osób nie dojdzie, bo Kurski i jego akolici zostaliby zmiażdżeni wagą i liczbą dowodów w odnośnej sprawie. Pewno nie są aż takimi kretynami, żeby na to się porwać. No, chyba, że są.
  już oceniałe(a)ś
  23
  1
  Ludzie przyzwoici musza czuc wsparcie .
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Prezydent Gdańska został zaszczuty na śmierć przez telewizję publiczną! Proszę mnie pozwać.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Tak, bo my mamy licencję na kłamanie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0