Drogie nasze sojuszniczki, drodzy nasi sojusznicy! Tak, zwracamy się do Was, ludzie. Ludzie, nie szyldy. Ludzie, nie organizacje i nie partie.To jest ten czas, kiedy prosimy, żebyście nam pomogli. I wierzymy, że nam pomożecie. Wszyscy i wszystkie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Taki to jest moment. Taka to jest straszna, przedostatnia nasza walka o godność i wolność Polek. O to, żeby Polska nie była dla nas wyłącznie piekłem.

Możliwości, żeby nam pomóc, jest mnóstwo, i wierzymy, że z nich wszystkich skorzystacie.
- Potrzebujemy, żebyście z nami były i byli w piątek 23.03 w Warszawie.
- Potrzebujemy - posłanki i posłowie - żebyście były i byli przy nas, żeby chronić nas przed coraz brutalniejszą policją, atakującą pokojowe zgromadzenia na rozkaz funkcjonariuszy szeregowego posła Jarosława. Nie jedna posłanka. Nie jeden poseł.
- Potrzebujemy - członkowie i członkinie, liderki i liderzy organizacji prokobiecych i prodemokratycznych - żebyście prowadziły i prowadzili stałą, intensywną kampanię informacyjną Czarnego Piątku na swoich stronach i fanpage'ach, na TT i na Instagramie. Podawajcie nasze treści, dodawajcie swoje! Nie jeden raz. Nie w międzyczasie.
- Potrzebujemy - wszystkie i wszyscy! - abyście prowadziły i prowadzili stałą, intensywną kampanię informacyjną na swoich prywatnych ścianach i w grupach, w których jesteście. To jest bardzo ważne! FB po zmianie zasad preferuje treści prywatne.
- Potrzebujemy, aby te i ci z Was, którzy mają taką możliwość, mówiły i mówili o Czarnym Piątku w mediach.
- Potrzebujemy środków na koszty transportu i materiałów. Wpłacajcie na naszą zrzutkę i promujcie ją: zrzutka.pl/czarny-piatek .
- Potrzebujemy wsparcia transportowego i logistycznego.
- Potrzebujemy, żeby Wasze wsparcie w terenie nie polegało na organizowaniu wydarzeń lokalnych, tylko wydarzeń #JedziemyNaWarszawę - wspierających organizację wyjazdu do Warszawy i osoby mogące jechać/ wahające się co do wyjazdu.

UWAGA! Wszystkie działania wirtualne niech odbywają się pod wspólnymi hasztagami, to jest gwarancją uderzenia!
#CzarnyPiątek
#StrajkKobiet #StrajkWszystkich
#NieDlaZaostrzeniaUstawy #StopTheBan

Wiemy, że wiele nas dzieli. Wiemy, że wiele się wydarzyło i wydarzy między nami - gdzie dwie Polki i trzech Polaków, tam siedem zdań odrębnych. Ale teraz jest czas walki o życie i prawa nas wszystkich z władzą, która wszelkie prawa ma za nic.

Niech Czarny Piątek, ta straszna okazja, będzie piątkiem zgody narodowej. Jesteśmy w stanie to zrobić. Jesteśmy w stanie to pokazać.

Do dzieła!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/197600607498924/
Nasza strona na FB: https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/
Zrzutka: https://zrzutka.pl/czarny-piatek

W Warszawie:
Warszawskie Dziewuchy Dziewuchom: https://www.facebook.com/warszawskiedziewuchydziewuchom/
Warszawski Strajk Kobiet: https://www.facebook.com/warszawskistrajkkobiet/
---
W Sejmie znów wojna o aborcję. Weź udział w naszym badaniu i powiedz co myślisz .
Wyborcza to Wy! Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czy można prosić o publikację listy nazwisk posłów, którzy przegłosowali projekt w komisji wraz z ich zdjeciami oraz informacją o liczbie dzieci, które wychowują oraz liczbie adoptowanych przez nich niepełnosprawnych dzieci, które otoczyli rodzinną opieką, chroniac ich przed wegetacją w osrodkach opiekuńczych?
@arturosem
Zabić kogo?
już oceniałe(a)ś
14
0
@tksiazek
Wydaje mi się, że kolega @arturosem nawołuje do czynów karalnych wobec posłów. Szok! Halo, policja, proszę przyjechać na forum!
już oceniałe(a)ś
8
0
Do tzw. obrońców życia. "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". Nie byliście w sytuacji, w której mieliście wybierać, nie zabierajcie możliwości wyboru innym. Czy mając 4 dzieci wybierzesz śmierć i sieroctwo dla 5 dzieci? Czy mając 3 dzieci skarzesz je na nędzę, żeby urodzić 4, którego życie bedzie polegało na ciągłym cierpieniu? Co jest mniejszym złem? Po to Pan Bog dał ludziom wolną wolę, aby odpowiadali za własne decyzje. Niech każdy decyduje za siebie.
@.cesarzowa
Zgadzam się z każdym Twoim słowem, ale nie pisz o tych fanatykach 'obrońcy życia'. To zwykli talibowie, których podniecają cudze narządy rozrodcze. No i cierpienie uszlachetnia. Cudze. I najlepiej płci żeńskiej.
już oceniałe(a)ś
9
0
Oto prawdziwa twarz KATOLIKA: własne przekonania są dla niego ważniejsze niż cierpienie innych. TAK TO WYGLĄDA, ŚWIĘTOSZKOWIE!!!
już oceniałe(a)ś
34
0
Przeciętna polka, nie chodząca na protesty, też może coś zrobić: ZAGŁOSOWAĆ INACZEJ, NIŻ CHCE KSIĄDZ. Tylko tyle i aż tyle.
@katejot666
Polka, nie polka. Sorry!
już oceniałe(a)ś
0
0
Wystarczyloby nie poslac dzieci na rekolekcje i nie isc do kosciola.
już oceniałe(a)ś
29
0
"Nasza walka o godność i wolność Polek. O to, żeby Polska nie była dla nas wyłącznie piekłem."
No właśnie, ta walka jest tylko częścią walki Polaków o wolność, suwerenność czy wręcz normalność. Walka ta musi w końcu doprowadzić do zerwania konkordatu oraz przywrócenia: konstytucji, władzy świeckiej, edukacji świeckiej.
Ale póki co trzeba wykorzystywać tę odrobinę wolności jaką nam pozostawiono - I UCHRONIĆ WŁASNE DZIECI PRZED PRANIEM MÓZGU W SZKOLE!
już oceniałe(a)ś
17
0
Zastanawia mnie to, że moja wnuczka jako jedyna w klasie nie chodzi na religię a z pozostałych dzieci tylko 4-5 do kościoła....( oczywiście wszystkie przystąpiły do komunii a już w rekolekcjach uczestniczyły tylko niektóre) ?????
już oceniałe(a)ś
13
1
katoliczko, nikt cię nie zmusza do aborcji, zawsze możesz też zaadoptować niepełnosprawne wegetujące dziecko, dlaczego tego nie robisz, natomiast wara ci od mojej macicy i moich decyzji dot. mojego życia i mojego ciała; biskupi moga się zając swymi penisami i swymi pedofilami, najwyższy czas; jestem za ustanowieniem prawa poddającego fizycznej kastracji ksieży katolickich, którzy mają do czynienia z dziećmi; nie można pozwolić na cierpienia dzieci, nie wolno zgadzać sie na molestowanie i gwałty
już oceniałe(a)ś
0
0