Unia Europejskich Demokratów to dawniejsza Partia Demokratyczna, kontynuatorka Unii Wolności, która na swoim nadzwyczajnym kongresie w październiku 2016 roku przyjęła do swego grona całe środowisko Europejskich Demokratów, zmieniając nazwę partii na Unia Europejskich Demokratów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek 23 stycznia tego roku ukazała się w "Gazecie Wyborczej" notatka "Ludowcy obronili klub". Czytamy w niej że "UED (Unia Europejskich Demokratów) powstała wskutek pęknięcia w PO w 2016 roku. Skonfliktowani z Grzegorzem Schetyną Huskowski, Kamiński i Protasiewicz wykluczeni zostali z partii i klubu. We wrześniu z PO odszedł Niesiołowski. Razem stworzyli koło i stowarzyszenie Europejscy Demokraci, które później przekształciło się w partię".

Czytając ten tekst, można odnieść wrażenie, że UED jest partią całkowicie nową, która powstała całkiem niedawno, utworzoną  przez wymienionych czterech posłów. 

Tymczasem UED to dawniejsza Partia Demokratyczna, kontynuatorka Unii Wolności, która na swoim nadzwyczajnym kongresie w październiku 2016 roku przyjęła do swego grona całe środowisko Europejskich Demokratów, zmieniając nazwę partii na Unia Europejskich Demokratów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem