Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bądźcie nadal

Podziwiam twórców WOŚP i wszystkich, którzy tę piękną ideę niesienia pomocy podejmują. Działalność Orkiestry towarzyszyła mi niezmiennie od chwili jej powstania, jest jak opoka przy zmieniających się rządach, trendach, modach i opiniach.

I to, że jednoczy tylu ludzi dobrej woli, daje mi siłę i wiarę w to, że dobroć jest szczęśliwie „zaraźliwa” i silniejsza od obojętności, głupoty i zawiści, które są niestety nieodłącznym elementem wkomponowanym w nasze życie.

Co roku obserwuję zmagania organizatorów z atakami i próbami pomniejszenia znaczenia WOŚP. Mogę tylko powiedzieć głośno: „DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE” i „BĄDŹCIE NADAL” niezależnie od wszystkiego. To, co robicie, ma dla mnie, dla mojej rodziny i dla wielu moich przyjaciół ogromne znaczenie.

Anna Burzyńska

Skarbonki przygotowane na 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Skarbonki przygotowane na 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Wyborcza" to wy! A wy jakich chwil z Orkiestrą nigdy nie zapomnicie?

Ten rok jest dla mnie szczególny

Działam w częstochowskim sztabie już sześć lat i przez pięć miesięcy każdego roku mimo wielu innych obowiązków staram się dawać z siebie jak najwięcej, aby każdy kolejny finał był w moim mieście piękny i kolorowy.

Co roku mam taki moment, kiedy pracy zbiera się tyle, że myślę sobie, że nie dam rady – a wtedy moi kochani wariaci ze sztabu po raz kolejny pokazują mi, jak dużo potrafię zrobić. Za to strasznie im dziękuję.

Ten rok jest dla mnie szczególny – zaczęłam pracę w szpitalnej szkole i codziennie widzę, jak sprzęt orkiestrowy ratuje życie moim cudownym, ciężko chorym uczniom. To ogromna wartość sama w sobie, dlatego wszystkim wspierającym WOŚP bardzo dziękuję i trzymajmy się razem do końca świata i jeden dzień dłużej!

Amelka Walotek

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.