Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

PiS wykorzystuje rocznice. Niegodnie. Nie dla tradycji, nie dla uczczenia czegoś, ale dla partii, dla wodza. Tylko oni są patriotami z jedynym patentem na prawdę i rację.

Panienka - wódz

Panienka, właścicielka Westerplatte. Panienka wypchnięta na pierwszą linię frontu. Panienka w imieniu suwerena. Przecież suweren wybrał PiS, więc PiS może wszystko. I na Westerplatte przeczytano apel ofiar, które zginęły w kompromitującym Polskę i jednocześnie ją dzielącym, wynikającym z polskiego bałaganu, nieprzestrzegania procedur i warunków atmosferycznych pod Smoleńskiem, wypadku rządowego samolotu.

Krakowskie Przedmieście jest ich, Trzy Krzyże w Gdańsku - ich. Cała Polska jest tylko ich. A reszta to polskojęzyczni para-Polacy, mordy zdradzieckie, komuniści i złodzieje, kanalie i stojący tam, gdzie stało ZOMO. Naiwni politycznie, „zdystansowani”, ważący racje obu stron (jakich stron?) uznają niektóre racje PiS.

A ja uznaję rację wszystkich normalnych, podkreślam normalnych, partii i ich wyborców. Uznaję racje wyborców PO, wyborców Nowoczesnej, PSL i SLD, ale racji wyborców PiS, czyli niszczenia i ośmieszania Polski, prób fundamentalizmu i fanatyzmu religijnego, nacjonalizmu, kierowania się frustracją, kompleksami, nieudacznictwem, nienawiścią i zemstą, nie uznaję! Cofania Polski do XIX wieku - nie!

Pisowskie prawo i sprawiedliwość oraz konsekwencja typu: Bolek - tak, Wolfgang - nie! Nie ma na to zgody.

Wszystko, co robi dziś PiS, jest złem i jest złe. Nie dopuszczam żadnych paraintelektualnych dywagacji. One są po prostu naiwne i są katalizatorem wyprowadzania Polski z Europy, z Unii.

Tylko nieposłuszeństwo

Demokratyczne wybory wiele razy wyniosły tyranów czy nawet zbrodniarzy do władzy. Większość ludzi w XV wieku wierzyła, że ziemia jest płaska. Ale ziemia nie jest płaska.

Większość ludzi była kiedyś za torturami i paleniem czarownic na stosach! Teraz tylko Patryk Jaki chce tego. Większość Polaków była i jest za karą śmierci, ale tej kary nie ma w kodeksie i jest nie do przyjęcia w europejskiej cywilizacji, choć Jaki nadal jest za. Szczególnie kiedy gwałcona jest Polka przez kolorowych. Jeśli natomiast w Łodzi jest gwałcona Polka przez Polaków, katolików, to nie słychać żądania tortur i kary śmierci. Choć ta Polka po pobycie na OIOM-ie umiera. No bo to jednak nie kolorowi uchodźcy ją zgwałcili. To nasi. To taki „lepszy” gwałt był.

Jestem przekonany, że każdy dzień pisowskiego hasania po Polsce przekłada się na lata i pokolenia gorszego życia współczesnych Polaków, ich dzieci i wnuków.

Tylko nieposłuszeństwo obywatelskie, jakiś strajk generalny, może przerwać ten straszny czas pisowskiego hasania po Polsce. Przerwać niszczenie kraju i przerwać obsesje i urojenia starszego pana, zwyczajnego posła z problemami niedojrzałych emocji.

Niech Pan stoi!

A pani niech spada. Razem z całym PiS-em. Dość tego.

Maciej Michalik, prof. UWM w Olsztynie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.