Piszę, bo chciałabym się podzielić filmem, który powstał po pożarze wieżowca w Londynie. Tak wygląda sytuacja w Londynie, myślę, że warto to pokazać.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To moja dzielnica. Mieszkam tu od 12 lat, więc wiem najlepiej, jak wyglądają tu stosunki międzyludzkie, jak wygląda integracja.

Fala islamofobii i rasizmu zalewa Polskę - to nas daleko nie zaprowadzi, trzeba reagować i edukować ludzi. Wierzę, że małymi krokami, wspólnie coś osiągniemy.

Przeraża mnie to, co czytam w komentarzach w Polsce, myślę: kryminał. Jak emocje opadają, to robi mi się żal tych biednych, zmanipulowanych ludzi, którzy dają się nabierać na to straszenie islamem, jak dzieci na Babę Jagę...

 

Kamera: Daniel Wyszyński

Więcej na Socjokanał

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
tylko że w przeciwieństwie do Baby Jagi, islam jest zagrożeniem realnym, i nie mam tu na myśli tylko terroru, ale bardzo niekrzystne zmiany społeczne i polityczne, jakie niesie ze sobą zbyt wielka liczba jego wyznawców w danym kraju wszystko zbadane i opisane, są fakty i liczby, ale naruszają one poprawność polityczną, cóż, życie samo w sobie nie jest poprawne politycznie miło, że pomagają sobie po pożarze, ale niczego to zmienia, nie równoważy to wszystkich negatywnych stron
już oceniałe(a)ś
0
0
Od prawie 40 lat mieszkam w szwecji. Od wojny na bałkanach i w Iraku napływa do tego kraju ogromna ilość chołoty i pasożytów. Szwedzi są nagłupsi w europie a być może i w świecie (niemcy mówią: ci durni szwedzi) w przyjmowaniu wszelakiej maści psychopatów, wykolejeńców czy też kryminalistów. Szwedzki urząd imigracyjny nie wyrzuci bandyty który np. zamordował w IKEI matkę i jej syna bo bandycie grozi kara śmierci w kraju jego pochodzenia ! Najgorsza chołota w świecie dostaje azyl w szwecji. Szwecja jest azylem dla terrorystów wszelkiej maści. Szwecja jest azylem dla najgorszych arabskich terrorystów. Tu dostają na koszt podatnika telefony, komputery, mieszkania, bandyci sprowadzają swoje rodziny do 40 sztuk na bandytę. Te same prawa arabscy bandyci chcą mieć również w polsce. Dziennie średnio jest w różnych pożarach zniszczone jest kilkanaście samochdów czy też ośrodków dla arabów na kilkanaście miljonów. Za te szkody płaci oszukany podatnik szwedzki. Długo można pisać, a wszystko podeprzeć faktami, jest tego niemało, kilkanaście terabajtów! W 1980 spakowałem walizki i wyjechałem z polski. Klechy i szubrawcy walczyli o koryta. Dzsiaj po prawie 40-tu latach polska jest Kaczoszambem z błogosławieństwem Kościoła. Bóg kolejny raz okazał się łaskawy i PiS-uarowskim i kościelnym barbarzyńcom i oszustom sprzyja! Teraz też pakuję walizki ale jest coś innego, ogromnego co sprawia że robię to z ogromną ulgą. Jestem bogaty. Od 1968 kiedy sprzeciwiłem się budowie komunizmu w polsce moje doświadczenie było wzbogacane kolejnymi zdarzeniami. 1970 - stocznia, Lech Wałęsa. 1972- Sczecin, 1974, 1976, 1978, 1980 - Gdańsk stocznia, "Solidarnoć" ! Dzisiaj mówię do Konusa Barbarzyńcy i całej jego chołoty co zniszczyła "Solidarność" łącznie z liderem Kacperkowej "Solidarności", wzorem wielkiego Juliana Tuwima - POCAŁUJCIE MNIE W DUPE ! Szwecja jest krajem straconym. ISLAM zdobywa coraz większe wpływy i prawa!
@janne50 Ale tak w ogóle to konsultujesz czasem lekarza ? Jeżeli nie nie zwlekałbym zbyt długo.
już oceniałe(a)ś
0
0
Ach, Lipanovich. Nawet sobie zmieniłam nazwisko, bo przecież polskość to nienornalność. Więcej takich oszołomów (o przepraszam, oszołomek) a PiS będzie miał wkrótce 70% :-))))
@Bernie Douglas oschołomek :)
już oceniałe(a)ś
0
0
Polska to mój kraj, mieszkam tu całe życie i jest to znacznie dłużej niż 12 lat hyhyhy i z całą stanowczością mogę powiedzieć, że bredzisz jeśli chodzi o Polskę :)
już oceniałe(a)ś
0
0