"Wyślij tłustą maść germanofilskim dziennikarzom" - apelował Tomasz Sakiewicz - "aby ułatwić im naprawę relacji z ich niemieckimi kolegami".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

21 marca na pierwszej stronie "Gazety Polskiej Codziennie" zamieszczono zdjęcie pięciu członków Towarzystwa Dziennikarskiego: Renaty Kim, Seweryna Blumsztajna, Jana Ordyńskiego, Przemysława Szubartowicza i Jacka Żakowskiego. W tekście zatytułowanym „Wazeliniarze” redaktor naczelny "GPC" Tomasz Sakiewicz zaapelował do czytelników o wysyłanie do pokazanych na zdjęciu członków Towarzystwa Dziennikarskiego wazeliny.

„Wyślij tłustą maść germanofilskim dziennikarzom” – apeluje Sakiewicz – „aby ułatwić im naprawę relacji z ich niemieckimi kolegami”.

Akcja "GPC" była odpowiedzią na list Towarzystwa Dziennikarskiego „Do niemieckich dziennikarzy i opinii publicznej”, w którym przepraszaliśmy za antyniemiecką kampanię rozpętaną przez polityków rządzącej partii i wspierające ich media.

Towarzystwo Dziennikarskie informuje, że do 1 kwietnia otrzymaliśmy 79 opakowań wazeliny i innych lubrykantów. Do wielu przesyłek dołączone były też listy. Miały one charakter historiozoficzny lub seksuologiczny. Te pierwsze przypominały krzywdy, jakich Polacy doznali w ciągu wieków od Niemców, te drugie przyrównywały członków Towarzystwa do różnych organów płciowych. Niektóre listy zawierały oba te elementy.

Towarzystwo Dziennikarskie nie chce, aby zmarnował się patriotyczny entuzjazm czytelników "GPC" i poniesione przez nich koszty. Postanowiliśmy zatem odsprzedać przesłane nam opakowania wazeliny i uzyskane w ten sposób pieniądze przekazać na Fundację Towarzystwa Dziennikarskiego „Fundusz Mediów”, która dofinansowuje wartościowe przedsięwzięcia dziennikarskie. Chcielibyśmy, aby za pieniądze z wazeliny fundusz ufundował reportaż na temat stosunków polsko-niemieckich.

Przysłane nam pudełka i tubki z wazeliną można zakupić za 25 zł (z kosztami wysyłki) na Allegro pod: „Wazelina od patriotów z Gazety Polskiej” . Prześlemy je z certyfikatem zaświadczającym, że pochodzą od czytelników "GPC".

Ukryta opcja niemiecka i polskie "hassliebe" - o antyniemieckich fobiach prawicy w "Temacie Dnia"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo! Śmiech to najlepsza broń.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No cóż powinniśmy docenić poświęcenie patryjotów (onpurpose). Przecie od ust sobie odjęli.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Skąd się biorą tacy Sakiewicze? Tłuste, obleśne świnie, udające patriotów w chlewni GPC. Im nie trzeba wazeliny bez tego wejdą Prezesowi i jego bandzie do..... .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dowcipne ! :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kurcze! Na zdjęciu ten Sakiewicz nie wygląda na upośledzonego. Ma nawet miły pyszczek!? Dlaczego pisze to co pisze i robi to co robi? Jakaś trauma w młodości? Zna się ktoś na takich fenomenach?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  kupilem dwie ..bedzie jak znalazł jak na polkach bedzie tylko ocet ,wazelina i sakiewicz na haku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Słoma z butów. Sakiewicz jesteś idiota jak Boga kocham!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Sakiewicz do człowiek bardzo cenny dla opozycji. Wyjątkowo skutecznie ośmiesza PiS.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0