Chciałbym Panu przekazać jako Prezes Krajowej Izby Radców Prawnych, największego samorządu prawniczego w Polsce, składającego się z blisko czterdziestu tysięcy profesjonalnych prawników - radców prawnych i aplikantów radcowskich - że w pełni popieram protest dziennikarzy dotyczący ograniczenia możliwości pracy dziennikarzy w Sejmie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pan Jarosław Kurski
zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Szanowny Panie Redaktorze,

Pełny dostęp do posłów i senatorów stał się synonimem obywatelskiego dostępu do informacji. Ograniczenie swobody pracy dziennikarzy, fotoreporterów i ekip technicznych budzi sprzeciw Prezydium Krajowej Izby Radców Prawnych ze względu na wynikające z tego ograniczenie prawa obywateli do informacji.

Obowiązująca w każdej demokracji wolność słowa oznacza prawo dostępu do informacji. Prawo to wyraża się w wolności mediów i wolności dostępu społeczeństwa do informacji za pośrednictwem mediów.

17 grudnia br. Prezydium Krajowej Izby Radców Prawnych - największego samorządu prawniczego w Polsce - zaapelowało do sprawujących władzę o wycofanie się ze wszystkich działań, które to prawo naruszają.

Warszawa, 20 grudnia 2016 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wolne media były za socjalizmu!! Teraz to sprzedawczyki. cb
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dzieki za ten list!! zycze szczesliwego Nowego Roku!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0