Po obejrzeniu programu 'Studio Polska' wyemitowanego na antenie TVP Info w dniu 19 listopada 2016, pomimo faktu, iż przed niewielu dniami wystosowałem pismo do Prezesa TVP przesłane do wiadomości Ministra Zdrowia, by zaprzestano działań szkodzących zdrowiu publicznemu w Polsce, stwierdzam, że Telewizja Polska kontynuuje akcję antyszczepionkową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Celem kolejnego programu było wywołanie w społeczeństwie lęku przed szczepieniami. Na taki cel wskazywał przede wszystkim sposób prowadzenia programu, uniemożliwiający przedstawienie racjonalnych przesłanek za szczepieniem, dopuszczający do obrażania obecnych w studiu autorytetów medycznych.

Zamiast spokojnego wysłuchania ekspertów medycznych, pojawiło się przejęcie na siebie roli ekspertów przez prowadzących, wskazujących, że rację ma jedynie ten, który jest przeciwny szczepieniom. Na cel wywołania w społeczeństwie lęku przed szczepieniami wskazywał również dobór zaproszonych rodzin osób, u których wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, z których nieszczęściem bardzo trudno się pogodzić.

Zamiast danych dotyczących częstotliwości występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych, szerokiego wyjaśnienia procedury ich zgłaszania pojawiła się głębia ludzkiego nieszczęścia wzmacniana płaczem obecnej w studiu osoby niepełnosprawnej. U każdego widza, który ma w sobie współczucie dla ludzkiego nieszczęścia, musiał się obudzić odruch lęku, by nie dotknęło to jego lub jego najbliższych.

Zwracam się zarówno do widzów tego programu, do każdej Polki i Polaka, do naszych pacjentów, by dbali o swoje zdrowie, rozumiejąc, że zabezpieczenie się przed epidemiami może mieć miejsce tylko przez masowe szczepienia, które medycyna uważa za największe osiągnięcie redukujące choroby, które nie tak dawno dziesiątkowały Europę i świat.

Zaznaczam, że środowisko lekarskie na co dzień spotyka się z problemem chorób zakaźnych u osób, które nie zabezpieczyły się poprzez szczepienia, i spotkań z tymi chorymi jest nieporównywalnie więcej niż zdarzeń niepożądanych. Apeluję do Koleżanek i Kolegów lekarzy i lekarzy dentystów, aby zarówno każda choroba zakaźna, jak i wszystkie niepożądane odczyny poszczepienne były sumiennie zgłaszane do Inspekcji Sanitarnych, tak aby nikt nie miał wrażenia, że lekarze i lekarze dentyści zamiatają te kwestie pod dywan.

Do obowiązków lekarza i lekarza dentysty należy nie tylko porada w zakresie szczepień, zgłaszanie występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych, ale przede wszystkim danie przykładu, że sam się szczepi. Dlatego też w dniu 9 grudnia 2016 roku członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej publicznie poddadzą się szczepieniu przeciwko pneumokokom. W szczepieniu będzie również uczestniczył główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz. Wszyscy poddamy się stosownej obserwacji i jeśli u któregokolwiek z nas wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne, złożymy stosowny raport i opublikujemy go na naszej stronie.

Zwracam się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, by dołączył do mojego wezwania i zaapelował do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, by publiczna telewizja zaprzestała akcji antyszczepionkowej i zaczęła propagować zachowania prozdrowotne służące dobru publicznemu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oczywiście szczepionkami dostosowanymi do wagi, wszystkimi na raz - tak jak dzieci i co najważniejsze: SPRAWDZONYMI POD WZGLĘDEM SKŁADU przez niezależne laboratorium - bo sól fizjologiczną to każdy może sobie wstrzykiwać!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  szczepionki maja byc adekwatne do wagi czyli jakies 30x wiecej tego wszystkiego co musza brac maluchy ... proponuje od razu szczepionke 6w1, hcv i mmr ... za jednym zamachem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Musieliby przyjąć szczepionkę nie 5w1 ale 30w1 i to dawka x5 zgodnie z wagą ciała. To co robią tylko udowodnia, że myślą, iż społeczeństwo jest głupie i "kupi to". Czy zaszczepicie swoje dzieci/wnuki również publicznie? Ja odpowiedź znam - NIE. Dziękuje i tyle w temacie. Ludzie nie dajcie się zmanipulować.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko niech najpierw zaszczepia sie co najmniej 15 innymi szczepami. Byc może jedna, pojedyncza dawka szczepienia niepoprzedzona innymi szczepionkami nie niesie wielu NOPów, jednak kumulacja w wielu szczepów, nawet 38!, w tak malym ciele dziecka, nie pozostaje bez echa. Wowczas jedna dawka za duzo może miec fatalne skutki. Ale tego juz NRL nie zrobi. Niech sie szczepią, ale tak jak robia to dzieciom a dawka niech bedzie relatywnie powiekszona do ich masy kilogramowej. Wówczas mozna uznać dialog za otwarty.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  o zbyt duże pieniądze toczy sie gra by brac pod uwage jakies tam chore ,niepełnosprawne , okaleczone dzieciaki przez szczepienia .Kontynuujmy dalej akcja ,, Antyszczepionkowiec ,, do tej pory działało
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  NIECH ZASZCZENIĄ SWOJE MAŁE DZIECI I WNUKI, a nie siebie - jeśli chcą dawać przykład.
  ooo TAK . to przedstawienie to smiech na sali , i tak tam bedzie sól fizjologiczna . a niby czemu ma to służyc, ze ja zobacze czy ktos ze oni sie zaszczepili i powiem ,, oooo to jednak zmieniam zdanie , SZCZEpionki są bezpieczne HURAAAA
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Monika Weronika Jasikowska Tak, dokładnie, a potem bądź człowieku zdrową rośliną na łasce możnych, którzy zdecydują, czy w ogóle masz żyć... Zdrową, bez chorób zakaźnych... a i tak boją się od ciebie zarazić tym czymś! Demonami, dziwactwem, kalectwem, upośledzeniem, fanaberiami, psychą, schizą... jak kto woli...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  BŁĄD w ostatnim zdaniu zamiast propagowac powinno byc Propagandowac
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  to sie szczepcie, a my, cala reszta majaca to wszystko gdzies - mamy was gdzies.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0