Trudno uwierzyć, że prezenter sztandarowego show publicznej telewizji nie tylko nie reaguje na wulgarne określenie na wizji, ale też wyraźnie drwi z obcokrajowca nieświadomego sytuacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotni wieczór uczestnik nadawanego na żywo w TVP 2 programu „The Voice of Poland", 21-letni Patryk Wasilewski z Białegostoku, powiedział o innym uczestniku show, że jest parówką.

Chodziło o 27-letniego Samiego Harba, Amerykanina z libańskimi korzeniami, sympatycznego nauczyciela angielskiego z Warszawy, bardzo słabo mówiącego po polsku.

Prezenter prowadzący rozmowę w kulisach, 21-letnia gwiazda Dwójki Maciej Musiał, nie zareagował na wulgarne zachowanie Wasilewskiego, choć każdy Polak wie, co znaczy to określenie. W pewnych środowiskach trudno wyrazić się o mężczyźnie bardziej obelżywie.

Musiał dopytywał za to jak gdyby nigdy nic, skąd on zna Amerykanina i jak mu idzie angielski (idzie kiepsko).

W kolejnym wejściu z kulis Wasilewski przyznał, że obraził Samiego, że go przeprasza, ale chodziło mu o parówki sokołowskie (sic!). Jego wyjaśnienie (?!) znów zostało przyjęte przez uśmiechniętego Musiała za dobrą monetę.

Przypadkowo Wasilewski wykonywał piosenkę Justina Biebera pod tytułem „Sorry". Po jej zakończeniu Musiał zwrócił się do Amerykanina: "Patryk śpiewał 'sorry' do ciebie. A wiesz, co to znaczy 'parówka'"?

Herb odpowiedział: „Kiełbasa" i wszyscy w kulisach wybuchli samooczyszczającym śmiechem.

Aż trudno mi uwierzyć (choć chyba nie powinnam się już dziwić), że prezenter sztandarowego show publicznej telewizji nie tylko nie reaguje na wulgarne określenie, które pada na wizji, ale też wyraźnie drwi z obcokrajowca nieświadomego sytuacji.

Gdyby jakaś zachodnia stacja potraktowała w taki sposób Polaka w najlepszym czasie antenowym, minister Witold Waszczykowski zapewne natychmiast wszcząłby dyplomatyczną burzę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czekamy na dyplomatyczną burzę Prezydenta Obamy :)
  już oceniałe(a)ś
  46
  26
  Prawdopodobnie tym środowiskiem, w którym określenie "parówka" jest uznawane za najbardziej obraźliwe dla mężczyzny jest środowisko gazwybu. Stąd ten pełen oburzenia artykuł:)
  @sorrry Czyli dla Ciebie nie jest ono obraźliwe, dobrze wiedzieć - parówo.
  już oceniałe(a)ś
  4
  11
  @sorrry To logiczne!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @sorrry Wypad. Do kosza.
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  Chyba jestem niedzisiejszy i nie znam się na nowych sposobach obrażania, bo nie wiem co to znaczy że ktoś jest parówką i nie zorientowałem się, na czym zbrodnia tego typka polegała...
  @krzepki.harry Pewnie jesteś parówa,ale to nic obraźliwego.
  już oceniałe(a)ś
  20
  30
  @vito60 też uważam, że nic obraźliwego, jak salceson albo kiszka...
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Śpiewał Bibera. wojs ow poulend. HAHAHAHA UHUHU IHAHAAA dno
  już oceniałe(a)ś
  22
  4
  Co to znaczy?
  @jan_skaeg Synonim słowa cw...".
  już oceniałe(a)ś
  5
  12
  @albrecht_kalba co to za słowo "cw"? jest to w jakimś słowniku?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  "W pewnych środowiskach trudno wyrazić się o mężczyźnie bardziej obelżywie." ??? co za brednie. Fakt, takie zachowanie na wizji nie przystoi, prowadzący mógł jakoś fajnie zgasić Partyka, ale nie przesadzajmy z tą "parówą". Nie jest to znowu aż taka zniewaga. Jak macie problem z wyobrażeniem sobie bardziej obraźliwych epitetów poda adresem mężczyzny, to zapytajcie, chętnie podpowiem. Już na samym początku podpowiem wszelkie aluzje do prącia są mniej obraźliwe dla panów, niż aluzje do waginy. A tak w ogóle to anatomiczne epitety są godne dzieciaków, zaś znaczenie bardziej bolesne mogę być te, które insynuują niehonorowe zachowania i niską inteligencję. "parówa" jako najbardziej obraźliwy epitet - śmiechu warte :) "W pewnych środowiskach"?? W jakich środowiskach? Mężczyzn bez członków?
  @jangur Tylko "parowa" to synonimcw...a. Naprawde nie obrazilo by Cie to?
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @jangur Z przestępcami dyskutuje Pan?
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @jangur a nie mogłeś sprawdzić?
  już oceniałe(a)ś
  2
  9
  @jangur Ja znałam takiego kolegę, na którego mówili Parówa... Był on gruby, ale tak jakby napuchnięty, taki balon, typ GMO, jego dieta - coca-cola, słodkie gazowane napoje, fast-foody, więc oczywiste... cały czerwony, wyglądał jak właśnie świnia tuczna... I był okropnym chuliganem! Wszyscy nienawidzili go i mówili na niego Parówa!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Oczywiście drwić można tylko z Polaka
  @czesio48 Chińczyków tam nie było.
  już oceniałe(a)ś
  4
  7
  @czesio48 Oczywiście nie powinno się drwić z nikogo. Twoja mściwa i postacią w gruncie rzeczy logika nie tłumaczy chamstwa tego młodego człowieka i braku reakcji prezentera, który pracuje w telewizji podobno z misją, podobno narodowej.
  już oceniałe(a)ś
  5
  9
  @czesio48 tak, cały świat zaczyna powoli drwić z Polaków, niestety, niekompetencja i chamstwo polskiego rządu przenosi się na cały naród.
  już oceniałe(a)ś
  4
  16
  a jak miał powiedzieć!!!!?????? kozosmród!!!!!!!!!
  @wink111 Bullshit
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @wink111 Raczej kaczosmród
  już oceniałe(a)ś
  1
  1