Witamy w ojczyźnie ministra obrony narodowej, który napadł na placówkę NATO w Polsce, oznajmił, że Polska jest w stanie wojny z Rosją i ogłosił, że Polska armia nie istnieje, a kraj jest bezbronny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 

JOLA SACEWICZ - dziennikarka, fizyk, matematyk, działaczka LGBTQ. Profesjonalistka politycznego PR. Mieszka z żoną w Dallas, Teksas.

 

Witamy szczyt NATO w kabarecie demokracji!

Welcome to Poland!

 

Herzlich willkommen!

 

Bienvenue!

 

Bienvenido!

Witamy w Polsce dostojnych gości szczytu NATO!

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w ojczyźnie ministra obrony narodowej, który napadł na placówkę NATO w Polsce, oznajmił, że Polska jest w stanie wojny z Rosją i ogłosił, że Polska armia nie istnieje, a kraj jest bezbronny.

Witamy w kraju ministra obrony narodowej:

 

- którego premier rządu obiecał publicznie nie powoływać na to stanowisko;

 

- którego tuż przed szczytem NATO opozycja starała się odwołać, ujawniając jego kontakty z tajnymi współpracownikami służb specjalnych komunistycznego reżimu oraz proputinowskiej partii Zmiana;

 

- który z nacjonalistycznych faszystów buduje leśną armię i nie wyklucza istnienia tajemniczej broni elektromagnetycznej;

 

- którego priorytetem jest "wzmocnienie chrześcijańskich fundamentów systemu obronnego" i ukształtowanie świeckiej instytucji wojska według "zasady dekalogu";

 

- który insynuował, że polski premier i szef Rady Europy jest byłym agentem STASI i spiskował z Putinem;

 

- który z mgły i trotylu buduje teorię zamachu na byłego prezydenta, który zginął w katastrofie lotniczej;

 

- który wysyła wojsko do eskortowania nielegalnie wznoszonych figur religijnych i wymusza wyczytywanie listy ofiar katastrofy lotniczej podczas uroczystości upamiętniających powstania i bitwy z innych epok;

 

- który bezpodstawnie oskarżył o agenturalną współpracę najzacniejszych polskich polityków;

 

- który z pogardą wyraża się o demokracji Stanów Zjednoczonych i nie odcina się od rewelacji Ksiąg Mędrców Syjonu;

 

- którego byli przełożeni i koledzy nazywają publicznie świrem i wariatem.

Chór:

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvernue, welcome,

Witamy w kraju, którego rząd wyrzucił ze swoich gabinetów flagi Unii Europejskiej i bez zbędnych dekoracji czerpie unijne dotacje.

Witamy w kraju, którego rząd modli się publicznie i zbiorowo; w kraju, który rządzący nazywają ostoją chrześcijaństwa w Europie, jednym tchem odmawiając miłosierdzia i schronienia uchodźcom uciekającym przed śmiercią.

Witamy w kraju, którego rząd przejął publiczne media, wyrzucił z nich ponad 160 pracowników i uczynił je propagandową szczujnią, fabryką kłamstwa i oszczerstw.

Witamy w kraju, którego system sprawiedliwości jest sterowany ręcznie przez ministra, który ma na rękach krew.

Witamy w kraju, którego rząd może inwigilować obywateli bez kontroli sądu, wdzierając się do komputerów, telefonów i domów.

Witamy w kraju, w którym prezydent, premier, rząd i większość parlamentarna są marionetkami w rękach szeregowego posła.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, którego rząd przepisuje najnowszą historię, grzebiąc mężów stanu i bohaterów, a na cokoły wynosząc morderców, faszystów i miernoty opętane nienawiścią.

Witamy w kraju, którego rządzący dokonują holocaustu elit i kultury, by za publiczne pieniądze tworzyć własne nacjonalistyczne, ksenofobiczne, homofobiczne i religijnie fanatyczne "nowe elity", własną wersję historii i nową "kulturę" patriotyczno-narodowo-katolicką;

Witamy w kraju, w którym prezydent sam przyznaje ordery w imieniu kapituły, która nie istnieje, i odznacza antysemitów i hochsztaplerów, którzy czytają własne autobiografie w publicznym radiu.

Chór:

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvernue, welcome,

Witamy w kraju, którego wicepremier chce kręcić filmy w Hollywood, by zamazać i odkręcać antysemicką kartę w historii Polski; który wbrew protestom rodzin bierze udział w inscenizacjach ślubów umarłych; który cenzuruje sztuki teatralne, których nie oglądał.

Witamy w kraju, którego agendy rządowe zapraszają antysemitów do wygłaszania prelekcji; w którym rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej może publicznie i "służbowo" naśmiewać się z człowieka, który - podobnie jak prezydent George W. Bush - pokonał chorobę alkoholową.

Witamy w kraju, którego rząd milczy przyzwalająco i przymilnie, gdy faszyści palą w centrum miasta kukłę Żyda, gdy siekierami rąbane są pomniki zamordowanych podczas wojny Romów, gdy ulicami idą pochody faszystów w kominiarkach grożące śmiercią gejom, lesbijkom i wyznaczonym przez nich wrogom ojczyzny.

Witamy w kraju pobitych do nieprzytomności ludzi o ciemniejszym kolorze skóry; kraju, którego rząd zaprzecza istnieniu przestępstw z nienawiści.

Witamy w kraju bezczeszczonych żydowskich cmentarzy, ojczyźnie wygnanego badacza Zagłady, któremu prezydent chce odebrać odznaczenie państwowe, bo wygrzebuje i pokazuje światu kości Żydów zamordowanych przez Polaków.

Witamy w ojczyźnie szczutego przez reżimowe media ambasadora Polski w USA o żydowskim pochodzeniu nie bronionego lecz odwołanego przez rząd z datą "po szczycie NATO".

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy chlebem i solą wszystkich uczestników szczytu, którzy są wyznania mojżeszowego lub wyznawcami islamu. Witamy wszystkich, którzy należą do społeczności LGBTQ. Szczególnie serdecznie witamy transpłciowych przedstawicieli NATO ze wszystkich armii.

Wita Was kraj prezydenta, który w pierwszym dniu swojego urzędowania zawetował ustawę pozwalającą osobom transpłciowym przejść przez proces zmiany płci z godnością i szacunkiem.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju zakneblowanego i sparaliżowanego Trybunał Konstytucyjnego; w kraju objętym unijną procedurą badania praworządności, w którym łamane są prawa człowieka, niszczony jest trójpodział władzy, wolność mediów, prawo własności, prawo do prywatności, obrona przed inwigilacją.

Witamy w kraju nepotyzmu, królestwa krewnych i znajomych ekipy rządzącej obsadzonych na stołkach administracji rządowej i spółkach skarbu państwa, ludzi bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i kwalifikacji.

Chór:

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvernue, welcome,

Witamy w kraju, w którym rządzący stawiają nocą nielegalne pomniki bratu swojego lidera, którego "New York Times" nazywa klonem Putina.

Witamy w kraju, w którym papież Franciszek za mycie nóg "ciapatym" i nawoływanie do chrześcijańskiego miłosierdzia wobec uchodźców, nie jest wymieniany z imienia w kościołach, które szykują się na jego wizytę.

Witamy w kraju, z którego ambon i trybuny sejmowej leją się nienawiść i potępienie różnorodności kulturalnej i wielorodności społecznej Francji, Niemiec, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Ameryki. Witamy w kraju, którego rządzący straszą Polaków religią kilkunastu procent obywateli Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Witamy w kraju, którego wiceminister obrony narodowej nawołuje do inwigilacji środowisk muzułmańskich.

Chór:

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvernue, welcome,

Witamy w kraju, w którym legalny byłby transparent z wypisaną groźbą powieszenia na szubienicy wszystkich przywódców NATO, bo jest to tu tylko opinią.

Witamy w kraju, w którym rząd nazywa opiniami wyroki Trybunału Konstytucyjnego, których nie uznaje.

Witamy w kraju, w którym prezydent nie zaprzysięga legalnie wybranych sędziów Trybunału, zaś pod osłoną nocy odbiera przysięgi od sędziów wybranych nielegalnie, na miejsca już obsadzone.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, w którym rządząca większość klaszcze z aprobatą i pohukuje z radością, gdy sędziowie sądu konstytucyjnego nazywani są przez partyjnych przedstawicieli "kolesiami".

Witamy w kraju europarlamentarzystów z partii rządzącej, którzy rozliczają lewe pieniądze w Parlamencie Europejskim i doradzają publicznie, by zakuć prezesa Trybunału Konstytucyjnego w kajdanki.

Witamy w kraju, gdzie parlamentarzyści z rządzącej partii wyzywają byłego prezydenta kraju, laureata pokojowej Nagrody Nobla i legendę polskiej opozycji, od bydlaków, którzy flagę Unii Europejskiej nazywają szmatą.

Witamy w kraju, którego europarlamentarzyści z partii rządzącej nie wstają, gdy grany jest hymn Europy.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, gdzie marszałek Sejmu z rechotem łamie procedury i obyczaje parlamentarne i nie dopuszcza opozycji do głosu.

Witamy w kraju, gdzie ustrojowe ustawy przepychane są siłą i nocą, gdzie większość parlamentarna nie przestrzega żadnych praw mniejszości i gdzie wyklucza się opozycję z kontroli nad służbami specjalnymi.

Witamy w kraju, którego rządzący mając prezydenta Stanów Zjednoczonych za idiotę i "klęskę białego człowieka", przynoszą mu w darze ustawę dobijającą polski Trybunał Konstytucyjny uchwaloną gwałtem i rozbojem, z pogardą dla instytucji Parlamentu, z pogardą dla opozycji, z pogardą dla milionów Polaków, z pogardą dla Komisji Weneckiej, Unii Europejskiej, praw człowieka, demokracji i polskiej konstytucji.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, którego obywateli rządzącą partia, prezydent i premier dzielą na sorty lepsze i gorsze; w którym przywódca rządzącej partii nazywa opozycję komunistami, złodziejami, świniami odrywanymi od koryta, elementem animalnym, zdrajcami i gestapowcami.

Witamy w kraju, którego premier miota obelgi i oszczerstwa na obywateli swojego kraju wprost z trybuny sejmowej.

Witamy w kraju, którego rządzący z tylnego siedzenia przywódca partyjny nazywa 42. prezydenta Stanów Zjednoczonych wariatem, a premier kraju z pogardą i wiejską dezynwolturą poucza i obraża zasłużonych senatorów amerykańskich, którzy zabrali głos w obronie polskiej demokracji.

Witamy w kraju, gdzie lider rządzącej partii powtarza echem goebbelsowskie teorie o pasożytach i chorobach roznoszonych przez uchodźców.

Chór:

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvernue, welcome,

Witamy w kraju, gdzie rządząca formacja nie widzi potrzeby ścigania mowy nienawiści, gdzie szanownych gości szczytu NATO można byłoby bezkarnie nazywać czarnuchami, pedałami, ciapatymi, zdrajcami, talibami itp.

Witamy w kraju, gdzie chamstwo, oszczerstwa, kłamstwa, obelgi i pomówienia są nowym standardem wyznaczonym przez rządzących, którzy nazywają to zerwaniem z polityczną poprawnością.

Witamy w kraju, w którym homoseksualni żołnierze NATO nie będą chronieni przed przestępstwami na tle homofobicznym, bo rząd nie widzi potrzeby chronić mniejszości seksualnych.

Witamy w kraju, w którym żołnierze czarnoskórzy, żołnierze muzułmanie i Żydzi nie będą chronieni z urzędu przed przestępstwami wobec ich rasy i religii.

Chór:

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvernue, welcome,

Witamy w kraju, w którego parlamencie wiszą powieszone nocą krzyże, choć jest to kraj konstytucyjnie świecki, w którym żyją przedstawiciele różnych religii.

Witamy w kraju, w którym rząd dofinansowuje budowę kościołów i świątyń jednej religii, a odmawia pieniędzy organizacjom karmiącym głodne dzieci i ofiarom przemocy w rodzinie.

Witamy w kraju, w którym nauczanie religii w szkołach jest przymusem bez rzeczywistej alternatywy i ma być zwieńczone państwowym egzaminem.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, w którym faszyści świętują w kościołach pod flagami falangi i wizytują państwowe szkoły z faszystowskimi pogadankami.

Witamy w kraju, który jako jeden z nielicznych w cywilizowanym świecie nie posyła do szkół sześcioletnich dzieci.

Witamy w kraju, którego rządzący planują osadzenie niepełnosprawnych dzieci w wydzielonych gettach specjalnych szkół i przedszkoli wzorem najgorszych praktyk nazistowskich i komunistycznych.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, który za sprawą rządzącej formacji nie chroni kobiet przed przemocą domową.

Witamy w kraju, który z błogosławieństwem rządzących szykuje się do odebrania praw człowieka kobietom i ich uprzedmiotowienia przez zmuszanie do rodzenia - pod groźbą kary - płodów uszkodzonych i poczętych w czasie gwałtu.

Chór:

 

Wzillkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

Witamy w kraju, w którym lider rządzącej formacji poddanej druzgocącej krytyce Unii Europejskiej chce reformować Unię Europejską i przemienić ją w konglomerat nacjonalistycznych silosów, w których nie obowiązują normy i standardy demokratyczne państw prawa ani nie ma podstawowej ochrony praw człowieka.

Witamy w kabarecie polskiej demokratury!

Chór:

 

Willkommen, bienvenue, welcome

 

Fremde, etranger, stranger

 

Gluklich zu sehen, je suis enchante,

 

Happy to see you, bleibe, reste, stay

 

Willkomen, bienvenue, welcome,

 

Im Cabaret, au Cabaret, to Cabaret.

 

REGULAMIN użytkownika "Gazety Wyborczej" >>> Szanowni Państwo, kontynuujemy prace nad systemem komentarzy i ich ocen. Wspólnie możemy sprawić, że nasze forum będzie miejscem przyjaznym i wolnym od agresji.

 

Pomóżcie nam:

 

- nie dyskutujcie z trollami,

 

- jeśli widzicie komentarze, które powinny być skasowane, zgłoście je moderatorowi poprzez kliknięcie kosza przy wpisie,

 

- wpisy i uwagi do systemu moderacji przysyłajcie mailem na adres forum@wyborcza.pl.

 

Dziękujemy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Obecna Polska w pigułce. Nie ma się czym chwalić, niestety.
  już oceniałe(a)ś
  50
  27
  Strasznie smutne....Bo prawdziwe
  już oceniałe(a)ś
  47
  27
  I takiej treści apel powinien być odczytywany na całym świecie codziennie rano i wieczorem, coś na kształt "paciorka" jako głos o pomoc, ku przestrodze innych społeczeństw uważających się za cywilizowane. Przestrodze przed podstępnym i szaleńczym sposobem dojścia do władzy na wzór Hitlera a teraz prezesunia!
  @bear Smiechu warte.
  już oceniałe(a)ś
  13
  12
  Łomajgod! Kiedy czyta się o tym wszystkim, zebrane w całość, to robi się naprawdę strasznie. Jakby się czytało o jakieś bananowej republice rządzonej przez niezrównoważonego dyktatorka.
  już oceniałe(a)ś
  18
  13
  Widzę w opisie autorki karygodny błąd. Jest "Dziennikarka, fizyk, matematyk, działaczka LGBTQ. Profesjonalistka politycznego PR." Powinno przecież być "FIZYCZKA i MATEMATYCZKA". Kto to jest "Profesjonalistka politycznego PR"? PS. Dawno nie czytałem takiego stereotypowego bełkotu stworzonego z półprawd i pomówień. Pani Jolu, naprawdę niech Panie lepiej zajmie się matematyką lub fizyką. Może lepiej to Pani wyjdzie niż komentowanie polskiej (nie)rzeczywistości politycznej.
  @darpodinio Widzę że zabolało czytanie o sobie? I słusznie, miało zaboleć.
  już oceniałe(a)ś
  10
  9
  @soze Nie jestem fanem Macierewicza, ale jak się czyta wypociny Pani Joli to naprawdę ręce opadają. Każdy akapit to jakaś straszna antypisowska (to można jeszcze przeboleć), a czasami antypolska fobia. Gdzieś tam dzwonią, ale nie wiadomo w którym kościele. Szczególnie wzruszyłem się troską o los żołnierzy LGBTQWERTY, którzy stacjonować będą w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  15
  12
  @darpodinio ty i prezes jesteście zaiste krynicą mądrości i lekiem na urojone chroby cywilizowanego świata, a sami nie widzicie, że jesteście już kilometry za nim
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  @darpodinio Stereotypowa jest twoja krytyka bez wystarczającego uzasadnienia. To takie pisowskie uciekanie od argumentowania!
  już oceniałe(a)ś
  7
  8
  @darpodinio cienki jestes
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @darpodinio Podaj proszę przykłady, np. Pani podaje tak, a jest inaczej, itd. Ja znalazłem jedno: religia jest przymusowa. Nie jest przymusowa, można wybrać etykę, ale jak się weźmie pod uwagę nacisk środowiska (dzieci nie chcą się odróżniać od swoich rówieśników) oraz to, że ma miejsce w szkole, a nie poza nią, to ocena pani Joli nie jest nadużyciem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Pani Jolu! Tak samo kocha Pani Polske jak ja i tak samo to Pania boli jak mnie. Czekam na nastepny "list"? "przeslanie"? Nie poddamy sie! Pozdrowienia do Dallas.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Wszystko się zgadza. Zdziwił mnie tylko fragment dotyczący planów umieszczania "niepełnosprawnych dzieci w wydzielonych gettach specjalnych szkół i przedszkoli wzorem najgorszych praktyk nazistowskich i komunistycznych." O tym nie czytałam. Cała reszta zgadza się w sposób przerażająco dokładny. Nazbierało się tego w tak krótkim czasie, nazbierało.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  A propos cenzury, gdzie jeszcze dodatkowo trzeba się zalogować, aby móc oceniać komentarze skoro samo zalogowanie na Facebooku umożliwiające samo komentowanie nie wystarczy? Może tu oceniają i w większości piszą sami dziennikarze tej żałosnej gazety zmieniając tylko nicki? Nie bójcie się prawdy, otwórzcie się na nią, jak inne portale i usuńcie sztuczne blokady i ograniczenia. Prawda was wyzwoli, przestaniecie być śmieszni.
  @Antoni Antczak Jasne, jeszcze więcej płatnych pisowkich trolli i jeszcze więcej automatów do zatapiania komentarzy. Co to, kasa na propagandę się kończy? Już i tak śmiecicie tu na potęgę, wy "prawda was wyzwoli". Nawet nie wiesz co to jest prawda.
  już oceniałe(a)ś
  7
  10