Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Szanowni Państwo Posłowie,

 

w epoce PRL każda kobieta mogła usunąć ciążę za darmo w szpitalu. Mimo to Polska biła europejskie rekordy dzietności. Po transformacji w Polsce dzietność spadła na ostatnie miejsce w Europie, mimo faktycznego zakazu usuwania ciąży.

Z powodu nieprzestrzegania ustawy w stosunku do kobiet biednych (bogate kpią sobie z ustawy), czyli z powodu faktycznego zakazu usuwania ciąży, a także braku darmowych badań prenatalnych, w Polsce rodzi się wielokrotnie więcej dzieci upośledzonych fizycznie i/lub umysłowo niż średnio w Europie.

Uważamy, że twórcy nowej wersji ustawy antyaborcyjnej oraz każda posłanka i każdy poseł, którzy ją poprą, powinni adoptować co najmniej pięcioro upośledzonych dzieci przebywających w zakładach opiekuńczych. Dzieci te potrzebują miłości, o wiele więcej miłości niż dzieci całkowicie sprawne. Rozumiemy, że zwolennicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej mają do zaoferowania tym dzieciom swoją ogromną miłość.

Dzieci te potrzebują także więcej pieniędzy, ale posłowie nie są przecież biedni.

Wyrazy szacunku,

 

Teresa Jakubowska, przewodnicząca stowarzyszenia Racjonalna Polska

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.