Życzymy sobie samym, by w Brukseli oszczędziła pani nam i Polsce wstydu, i pozostajemy z wielką nadzieją, że opozycja będzie mówić przedstawicielom demokratycznego świata prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowna Pani Premier, jedzie Pani do Brukseli jako pierwszy premier polskiego rządu, który doprowadził do takiej sytuacji w kraju, że Unia Europejska zdecydowała się interweniować, zanim Polska obróci się w dyktaturę.

Takiego wstydu nie przyniósł Polsce żaden rząd, odkąd upadł komunizm. Zdążyliście to osiągnąć w osiem tygodni i to jest jedyny fakt, który zabrzmiał prawdziwie w Pani telewizyjnym wystąpieniu.

Przemawiała Pani do Polaków z telewizji, która niegdyś była publiczną, a która dziś jest telewizją rządową, z prezesem mianowanym przez ministra w Pani rządzie. Takiej telewizji nie ma ani w Brukseli, ani w żadnym innym państwie zrzeszonym w Unii Europejskiej, do której jedzie Pani to dziwne i nieznane demokracjom zjawisko tłumaczyć.

W tym kuriozalnym wystąpieniu mówiła Pani, że Unia będzie debatować nad Polską, bo sprzysięgły się przeciw Pani rządowi grupy interesów, w które Pani rząd uderza, opodatkowując banki, sklepy, wprowadzając 500 zł na dziecko i zmieniając ustawę o sześciolatkach.

To nawet nie jest już śmieszne. Z ust Pani, a szczególnie Pani środowiska partyjnego usłyszeli Polacy protestujący na ulicach przeciw Pani rządowi, że są świniami odrywanymi od koryta, złodziejami, komunistami, gestapowcami i obywatelami gorszego sortu. Nic co pada z Pani ust nie jest więc nas w stanie zadziwić.

Jeszcze niedawno jako posłanka pokazała Pani w wypowiedzi publicznej, że nie wie Pani, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Z ostatniego przemówienia wynika, że nie wie Pani o tej wspólnocie krajów demokratycznych znacznie więcej.

Nie wie Pani, że nie ma w niej krajów, w których Trybunały Konstytucyjne nie mogą wykonywać swoich konstytucyjnych obowiązków i bronić obywateli, bo są sparaliżowane decyzjami większości parlamentarnej. Nie ma krajów, które nie wykonują wyroków Trybunału.

Nie ma wśród demokratycznych krajów Unii takich, które unicestwiły służbę cywilną i zastąpiły ją partyjnymi aparatczykami bez kwalifikacji.

Nie ma w Unii krajów, które pozbawiły opozycję udziału w parlamentarnym nadzorze nad służbami specjalnymi.

Nie ma w Unii krajów, które nie mają publicznych mediów.

Nie ma w demokratycznych państwach prawa parlamentów, które nie dopuszczają opozycji do głosu, które procedują nocą z pogwałceniem procedur i prawa.

Nie ma w demokracjach prezydentów, którzy łamią konstytucję, uniewinniają niewinnych i zastępują sądy.

Nie ma premierów, którzy nie dopuszczają do druku wyroków Trybunału Konstytucyjnego, lżą własnych obywateli protestujących na ulicach i wyrzucają flagi Unii z tła podczas swoich wystąpień.

Debata o sprawach polskich, która odbywać się będzie na forum Unii Europejskiej, jest wynikiem działań Pani rządu i Pani partii. Nikt z opozycji na Polskę do Unii nie donosił, w odróżnieniu od polityków PiS, którzy ustami europosłów Czarneckiego, Legutki i Wojciechowskiego robili to wielokrotnie. Dziś skrzynki e-mailowe parlamentarzystów europejskich zapychają kluby "Gazety Polskiej", donosząc na opozycję w obronie Pani rządu.

Przykre, że ma Pani Polaków za ciemny lud, który kupi każde kłamstwo. Przykre, że gdy trwoga, to odwołuje się Pani do opozycji i prosi, by kłamali w Brukseli razem z Panią i tworzyli jednolity front z rządem jak w przypadku Ukrainy.

Pani premier! Polska jest dziś Ukrainą Europy. Do Brukseli nie jedzie Pani jako obrońca Polski przed inwazją świń odrywanych od koryta. Do Brukseli jedzie Pani jako oskarżona.

Życzymy sobie samym, by w Brukseli oszczędziła Pani nam i Polsce wstydu, i pozostajemy z wielką nadzieją, że opozycja będzie mówić przedstawicielom demokratycznego świata prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.

Znajdziesz nas na Twitterze , Google+ i Instagramie Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami. Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Popieram każde słowo. A tekst - jakby p. red. Siedleckiej (mylę się?).
  @martha wise Dalej dostajesz z kasy PiSbolszewii 1,50 zł za każdą sztukę wypocin?
  już oceniałe(a)ś
  166
  176
  @piekna_hela Burmistrzowa jedzie do Brukseli na dywanik i chłostę po gołej doopie. Chciało się być wyrobnikiem Prezesa to będą cięgi. Nadrabianie miną i rżnięcie wygranej to tylko pozory. Prędzej czy później wyjedzie na taczce jak Marcinkiewicz.
  już oceniałe(a)ś
  153
  134
  @gargamel-z-klakierem-07 Paszoł ty kundli PiSbolszewicki, sprzedawczyku Polski na kibir mater dziś jesteś dla PiSbolszewii ,,swój'' jak traktowano kolaborantów w III Rzeszy i CCCP, a jutro nagle staniesz przed plutonem egzekucyjnym kanalio
  już oceniałe(a)ś
  73
  68
  @martha wise Ty nie wiesz co oznacza słowo "Targowica". Otóż pisobolszewia wraz z klerem spełnia wszystkie kryteria targowicy To właśnie pisobolszewia pod pozorem odzyskiwania suwerenności, wpycha nas w łapska sowieckiego bandyty Putina. Żal, że nie ma możliwości osądzania i skazania pisobolszewików i członków episkopatu polski. W przeszłości biskupi za zdradę byli wieszani. Mam nadzieję, że rządy pisobolszewi zmuszą ludzi do myślenia i będzie szansa, żeby postawić pisobolszewików i episkopat w należnym im miejscu. W więzieniu i/lub na śmietniku historii.
  już oceniałe(a)ś
  111
  93
  @gargamel-z-klakierem-07 Przypadkiem niedawno koń nie kopnął cię w głowę?
  już oceniałe(a)ś
  60
  61
  Czyżby Gliński położył łapę na GW i nastała tu cenzura?
  już oceniałe(a)ś
  44
  50
  @gargamel-z-klakierem-07 Hejt nie zwiększa libido. Wspomnienie internauty do trolla takiego jak ty: Pracuję od 30 lat i nawet 5 minut nie przepracowałem na państwowym. Kiedy komuchy, w zrujnowanej Warszawie dawały Kaczyńskim mieszkanie na Żoliborzu (kosztem prawowitego właściciela), mój Tata dostał od nich przewiewną celę w Starogardzie. Kiedy mamusia Kaczyńska latała do Londynu po kurteczki dla synków, a rodzinka jeździła na wczasy do Bułgarii, mój Wuj od 11 lat podróżował za Kołem Podbiegunowym - wyrok podpisany przez wujka Jarka - niejakiego Świątkowskiego Kiedy Jarek 13 grudnia smacznie spał do południa, mnie i innych studentów ZOMO wygarniało ze strajku na uczelni. Kiedy Jarek przy herbatce i pączkach gaworzył z esbekami, mnie bez paska i sznurówek ganiali z aresztu na przesłuchania. Prezes z tobą !
  już oceniałe(a)ś
  111
  85
  @martha wise Podaj nazwiska tych którzy przyjęli pieniądze od carycy, tych którzy bez mrugnięcia okiem sprzedali jej swoje usługi.
  już oceniałe(a)ś
  49
  52
  @martha wise Kto ci zlecił zadanie do wykonania za judaszowe srebrniki - nie masz innego tekstu. Przed wklejeniem weź korepetycje z historii np. z Wikipedii . Reprezentujesz trolla bezmózgowca obniżając IQ pisowcom .
  już oceniałe(a)ś
  55
  57
  @piekna_hela Ja też popieram! Niemcy wiedzą najlepiej jakie brzmienie powinno mieć polskie prawo. A jakże! Hej!
  już oceniałe(a)ś
  7
  46
  @martha wise nie, nie znosimy pojęcia "dumy narodowej" - to tak, jakby pies mówił, że jest dumny z bycia psem
  już oceniałe(a)ś
  28
  2
  @martha wise "Warto zauważyć, że PO, Nowoczesne i inne KODy mówią o "demokracji" pojmowanej jako ich ciągła i nienaruszalna władza w Polsce" Nie, nie mówią tego. "mówią o "demokracji" ale nie o suwerenności Polski" Za to PiS nie mówi o demokracji, tylko o Polsce będącej własnością prezesa. Polska będąca własnością prezesa NIE JEST SUWERENNA. "Uznają oni zwierzchnią rolę UE" Nie jest to zwierzchnia rola, tylko umowa pomiędzy suwerennymi państwami, które dla własnego dobra zgodziły się działać we wspólnym interesie. Prezes działa w interesie Kremla, a Polska zależna od Kremla nie będzie na pewno suwerenna. "Pieprzona targowica " Masz na myśli PiS? Tak - zawłaszczają Polsce, by złożyć ją na ołtarzu Moskwy. PiS-targowica chce odwrócić wszystkie zmiany ostatnich 25 lat i przywrócić u nas komunistyczny sposób rządzenia. "Wmawiacie, że decyzje UE mają być ważniejsze niż decyzje suwerennego państwa jakim jest Polska." Decyzje prezesa to nie jest Polska. Decyzje prezesa to tylko decyzje prezesa i nie można ich utożsamiać z Polską i Polakami.
  już oceniałe(a)ś
  51
  65
  @martha wise złodziej nicków, złodziejstwo normalna cecha pisowców.
  już oceniałe(a)ś
  38
  30
  @martha.wise Napisz do administracji portalu, żeby zablokowali fałszywkę.
  już oceniałe(a)ś
  19
  16
  @martha wise spadaj korwinistko szurnięta na drzewo z tymi teoriami, z plugawą wersją świata, hostorii, idei, idź w cholerę, ludzie tego nie kupują
  już oceniałe(a)ś
  15
  3
  @martha wise warto zauważyć, że twoją (i PiSu) postawę podzielał np. Władysław Gomułka w 1968, który odpierał krytykę państw Zachowu z takich samych pozycji (nieważna demokracja, nieważne prawa człowieka - ważna "suwerenność" rozumiana jako władza Partii w państwie) . Cytacik z Gomułki z tego okresu : "Siły prawicy społecznej i współdziałające z nimi ugrupowania rewizjonistyczne próbowały w naszym społeczeństwie siać zamęt ideologiczny i dezorientację polityczną, podejmując akcje zmierzające do wywołania niepokoju i podważania porządku społecznego. Siły te znajdują inspirację i poparcie ośrodków politycznych i propagandowych międzynarodowej burżuazji. Naturalnym ich sprzymierzeńcem stał się imperialistyczny aparat dywersji ideologicznej i wojny psychologicznej. Prawdziwym celem tej kampanii było organizowanie opozycji w różnych środowiskach inteligencji." To tak żeby każdy mógł sobie porównać PRL Gomułki z PRLem Kaczyńskiego....
  już oceniałe(a)ś
  24
  8
  Podpisuję się pod każdym słowem Pani listu do Szydło Beaty
  @m.mazur A ja zwłaszcza pod słowami skierowanymi do opozycji: "pozostajemy z wielką nadzieją, że opozycja będzie mówić przedstawicielom demokratycznego świata prawdę, całą prawdę i tylko prawdę."
  już oceniałe(a)ś
  19
  13
  @m.mazur ja tez
  już oceniałe(a)ś
  20
  3
  @m.mazur Rzeczona Szydło Beata już przeszła do historii Europy. Za jej rządów Polska jako pierwsze państwo UE została poddana procedurze oceny praworządności. To wielki sukces! Dała radę pani Beata Szydło przy wsparciu Prezydenta Dudy! A to nie jest ostatnie słowo naszych zuchów. Za chwilę po raz pierwszy w historii UE może być odebrane Polsce prawo głosu w gremiach europejskich oraz cofnięte fundusze. A kto wie, Polska może być też usunięta z Unii jako pierwsza w historii.
  już oceniałe(a)ś
  41
  33
  @slowianska_dusza "Polska może być też usunięta z Unii jako pierwsza w historii." I właśnie do tego nie możemy dopuścić!
  już oceniałe(a)ś
  17
  14
  @akonto_gazeta Rozumiem, że minusującym trollom pisowskim chodzi o usunięcie Polski z Europy. (Widzicie teraz, jak to bezmyślne minusowanie obnaża wasze intencje?) Oj, to się chyba jednak większości Polaków nie spodoba!
  już oceniałe(a)ś
  20
  12
  @m.mazur Macie problem pany, bo Polskę sprzedajecie i wiecie co? Jak się nie opamiętacie, to wasz największy koszmar dopiero może nadejść, bo patrioci są różni, ale jednego im nie można odmówić - ONI WIERZĄ W SWOJĄ SPRAWĘ I SĄ W STANIE ZA NIĄ KARK NADSTAWIĆ. I dlatego to patrioci będą górą i żadna UE nie stanie im na drodze. A wy co zrobicie? Listy piszecie? To jakiż żart? Wcześniej próbowaliście pisać petycje na awaaz i co? Nawet to wam nie wychodzi, jakieś śmiecie napisały apel do prezydenta Dudy, aby zrzekł się urzędu - podpisało się 23 000 osób (a wisi już ponad miesiąc). Chcieliście przeprowadzić zamach stanu i zmusić rząd do skrócenia kadencji, a podpis złożyło niespełna 35 tysiący osób (i to tylko dlatego, że jakimś cudem załatwiliście, że już na starcie kampani puściliście mailing do wszystkich, co nie powinno mieć miejsca). Wiecie co? 35 tysięcy lajków, to dostaje film Maxa Kolonko w kilka godzin, a w dobę oglądają go setki tysięcy ludzi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  30
  @slowianska_dusza A jak będą chcieli Polskę z Unii wypisać, to też będziemy się przyglądać?
  już oceniałe(a)ś
  14
  8
  @slowianska_dusza To znaczy należy się zastanawiać jaka ma być Polska po PiS-ie. Co zrobić żeby nie popełnić poprzednich błędów i zapobiec oddaniu władzy partii antydemokratycznej i antyeuropejskiej. Należy opracować jednocześnie program powrotu do Unii Europejskiej oraz ... odkurzyć Okrągły Stół.
  już oceniałe(a)ś
  12
  8
  @slowianska_dusza Tak, z tym wszystkim się zgadzam, tylko że do Okrągłego Stołu musi być wola negocjacji, a tej ze strony PiS na razie zupełnie nie widać. Jest tylko żądza władzy za wszelką cenę.
  już oceniałe(a)ś
  16
  11
  @akonto_gazeta Można tylko urządzać demonstracje pokojowe - masowe i zbierać podpisy pod referendum o odwołaniu Prezydenta lub o rozpisaniu nowych wyborów. Ale jak to nic nie da, to nie należy robić Majdanu moim zdaniem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @slowianska_dusza Reżim upadnie z powodów ekonomicznych jak PRL albo w Wenezueli.
  już oceniałe(a)ś
  15
  8
  @slowianska_dusza Moim zdaniem oni takimi demonstracjami wcale się nie przejmują. Jedyne, co do nich przemawia, to strach przed nieobliczalnością protestów społecznych. Też nie wyobrażam sobie majdanu, bo to może skończyć się przemocą i ofiarami, ale np. strajki w mediach są chyba legalną formą protestu przeciwko zwolnieniom z przyczyn politycznych?
  już oceniałe(a)ś
  13
  8
  @slowianska_dusza Ale przy upadku ekonomicznym wszyscy ucierpimy, a chodzi o to, żeby do tego nie dopuścić.
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  @akonto_gazeta Niby w Polskim Radiu I był protest polegający na graniu hymnów Polski i UE na przemian co godzinę. Na razie dziennikarze mediów publicznych nie bardzo się ujmują za zwalnianymi kolegami. Widocznie jest to podzielone politycznie środowisko albo uważają że jednak nie byli tacy niezależni.
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  @swinia_z_po Dziecko, podpisanie przez obywateli apelu przez internet (ani nawet na papierze) to NIE JEST zamach stanu. Zorganizowanie takiej akcji też zamachem stanu nie jest. Jest to nieskuteczne z zasady działanie o charakterze demonstracji politycznej. Co innego gdy się ma rząd, prezydenta i parlament i pomimo takiej władzy - przekracza swoje uprawnienia, zawieszając konstytucję i paraliżując kluczowe organy państwa w celu zdobycia pełni władzy, obsadzenia swoimi ludźmi wszystkich możliwych stanowisk, zupełnie bez oglądania się na interes Rzeczypospolitej Polskiej - a mając na uwadze wyłącznie interes swojej partii.
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  Nic dodać, nic ująć.
  @martha wise Ja słyszałam, bo mieszkam we Włoszech i dość dobrze jest tam relacjonowane, co się dzieje w Polsce. Byly informacje o manifestacjach KODu, o zamieszaniu wokół TK, mam dalej pisać?
  już oceniałe(a)ś
  37
  5
  @martha wise Pisobolszewia widzę, nie traci ducha walki. Za pieniądze czy ideowo?
  już oceniałe(a)ś
  35
  31
  @martha wise ile ci placą zlodzieju nickow?
  już oceniałe(a)ś
  28
  24
  @Pisul Maximus To są słowa dyplomatów. Szybkie wszczęcie w sprawie oceny praworządności oznacza, że będą przygotowywane następne kroki. Jak ocena wypadnie źle - a chyba nie ma co do tego wątpliwości po pisowskich ekscesach - szybko będzie wymierzona kara. Sądzę że jednocześnie z polityczną finansowa.
  już oceniałe(a)ś
  17
  14
  @martha wise Niemcy, tacy jak Guy Verhofstadt zwłaszcza. Owszem, może trochę brzmi z niemiecka, ale jednak to Niemiec zdecydowanie nie jest. Mieszkając we Francji powinnaś chyba chociaż słyszeć, jak się nazywał wieloletni premier sąsiedniego kraju?
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Polacy zapomnieli ze najlepsza obrona jest atak,taka wlasnie metode stosuje ten kurdupel jk i niejaki cenckiewicz,ktory opluwa naszego Lecha Walese.Dlaczego nikt nie zapyta jak to sie stalo ze ojciec kaczynskich byly Akowiec nie zostal represjonowany i jeszcze zalatwil synalkom papiery,trzeba by sie zapytac tych co siedzieli w Fordonie.Najwiekszym bledem Prezydenta Walesy bylo,ze tych kurdupli wzial do swojego gabinetu i zalatwili Mu teczke 'bolka" a swoje powyczyszczali.
  @zadymajozek "Nierepresjonowanie" to u kaczych rodzinne.
  już oceniałe(a)ś
  71
  58
  @zadymajozek Coś tam po Jarosławie TW Balbina Kaczyńskim jednak pozostało
  już oceniałe(a)ś
  41
  23
  1000 procent racji, spokojny i mądry wywód, widać i po Pani Premier wstyd za to co firmuje swoim nazwiskiem
  @wodkan0934 Wątpię. To towarzystwo wstydu nie zna, mózgi są chyba zupełnie już wyprane. Wstyd to może jest nieco Gowinowi, może Streżyńskiej czy Morawieckiemu jr., oni chociaż nie sprzeciwiają się otwarcie, to chociaż starają się unikać konieczności wypowiadania się o działaniach rządu spoza ich "działki". Kempa, Szydło, Gliński, Duda i tym podobni to zwyczajne kukiełki. Ziobro, Kurski, Piotrowicz to szuje bez śladu kręgosłupa moralnego wzorujące się na prezesie i tak jak on mające w polityce tylko jeden cel - niczym nieograniczoną władzę. Macierewicz, Pawłowicz to zwyczajni szaleńcy.
  już oceniałe(a)ś
  14
  3
  Znakomity tekst. Szkoda, że nie zadziała. W konfrontacji z wyznawcami - a tym wszakże są wyborcy i rząd PIS - logiczne argumenty nie wystarczą. Oni wierzą, że władzę dostali od Boga. A wraz z władzą monopol na prawdę. Są apostołami dobrej zmiany, zelotami, którzy prędzej wymażą Polskę z mapy Europy niż oddadzą dobrowolnie raz zdobytą władzę. Nigdy nie przyjmą do wiadomości, że ich świat przeminął i nie odpoczną dopóki swojej wizji rzeczywistości nie narzucą wszystkim w kraju. Biedna Polska. A już wydawało się, że wychodzimy na prostą.
  @koteckipuhate Co za brednie... Ile tez w tym liście, tyle jest kłamstw. Żeby wspomnieć o "służbie cywilnej". Taki jeden najświętszy z PO, Prezes NIK sobą pokazał jakie to kłamstwo. Wolne media... Rety .. Że tez się pod kłamcami ziemia nie rumieni. A Ty jeszcze uważasz się za racjonalną osobę! Biedny człowieku...
  już oceniałe(a)ś
  75
  79
  @koteckipuhate Przytaczając dzisiejsze słowa Biskupa Pieronka : " JUDASZ ZDRADZA I PO SWOJE SREBRNIKI PRZYCHODZI NOCĄ ". Tak jak PiS przyjmuje wszystkie ustawy w sejmie nocą i natychmiast zatwierdza je i podpisuje ich " NOTARIUSZ ".
  już oceniałe(a)ś
  47
  32
  @lupka o mediach jednak nie podpisał od razu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  11
  @andrzejdialogowski andriej, wieris damoj, paliaki tiebia ubijut kak buru sabaku.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @andrzejdialogowski przeczytaj ustawę o służbie cywilnej, to się dowiesz, że Najwyższa Izba Kontroli to NIE JEST służba cywilna
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Beatka wzywa, żeby swoje brudy prać tylko w domu, po cichu. Beatko, zrozum, Unia to nasz dom i będziemy tu prać wasze brudy.
  @rasputin Ale krytykować Niemców, Merkel w sprawie uchodźców albo rury bałtyckiej to PiS ma prawo, jak najbardziej. To są fałszywi, zakłamani ludzie. Mam nadzieję że pani Szydło będzie godnie powitana nie tylko w Parlamencie Europejskim w Brukseli, ale także na ulicach tego miasta. Tak jak na to zasługuje.
  już oceniałe(a)ś
  18
  15
  @nasza_droga_sic_gw Owszem, zablokowano i słusznie ją krytykujemy. Tylko, ze nie o to chodzi. Chodzi o to, że my mamy takie same prawo krytykować Niemców, jak oni nas. A wg Glińskiego i reszty rządu PiS Niemcy mają siedzieć cicho. To jest problem dyskutowany, a nie rura czy uchodźcy. KAŻDY może mieć swoje zdanie. A UE aktualnie ma takie, że w PL coś złego się dzieje. I to się PiSiorom tak nie podoba.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  @nasza_droga_sic_gw Polska nie moze budowac portu na niemieckich wodach przybrzeznych bez uzgody Niemcow, a wlasnie o ten teren chodzi. Zanim Polska rozbuduje port dla statkow o zanurzeniu wiekszym niz 14 m, a na takiej glebokosci leza rury Nordsteram, musi sie liczyc z tym, ze zaden statek o wiekszym zanuzeniu nie dotrze do Polski przez Kanal Kilonski bo jego glebokosc nie ptrzekracza 14 m. Populizm do kwadratu udaje sie tylko w Polsce, bo ani Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy, Szwajcarzy, Austriacy zaangazowani w budowe Nordstream2 wcale sie tym nie przejmuja i robia swoje.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @rasputin Nie chodzi o "pranie brudów" tylko o napie...nie opozycji - po cichu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Beata Szydlo powinna wytlumaczyc w Brukseli kim jest Piotrowicz. I dlaczego poslanka, przepraszam swinka Pawlowicz zre w sali plenarnej Sejmu i dlaczego wali sie w leb. Monty Python w porownaniu do zachowania PIS-u w obu izbach parlamentu to humor dla przedszkolakow. Tlumacz sie Szydlo dlaczego tak rozpieprzacie dorobek ostatnich 25 lat panstwa nad Wisla.
  już oceniałe(a)ś
  362
  21