Jestem dumna z Polski, w której teraz żyję i mam nadzieję, że Pan nareszcie pozwoli sobie na otwarcie oczu i jako prezydent będzie kontynuował rozpoczęte prace nad dalszym rozwojem Polski, a przestanie ją zbawiać i naprawiać. Chcę, aby moje prawnuki, a mam ich sześcioro, żyły w radosnej i naprawdę wolnej Polsce, a nie w nowoczesnym średniowieczu - pisze w liście do Prezydenta RP Ewa Śliwicka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W przededniu zaprzysiężenia, prezydent Andrzej Duda napisał list do czytelników "Wyborczej" (dzień wcześniej napisał inny list do czytelników "Gazety Polskiej" ).

 

Czytelnicy "Wyborczej" odpowiadają na list prezydenta Andrzeja Dudy.

Panie Prezydencie

Zdumiewa mnie to, co przeczytałam w Pana liście do Gazety Wyborczej.

Jestem starą, 89-letnią kobietą. O tę Polskę, którą chce Pan ratować i zbawiać walczyłam w czasie wojny w Armii Krajowej. Przeżyłam też lata rządów komuny, w których studiowałam, pracowałam, założyłam rodzinę i urodziłam córkę. Odczułam na własnej skórze i widziałam na własne oczy jak wygląda kraj w ruinie z reżimem tłumiącym wolność słowa i swobody obywatelskie.

Jest Pan w wieku mojej wnuczki i powinien Pan, tak jak i ona, jeszcze te czasy pamiętać.

Polska nigdy i przed nikim nie była na kolanach, więc z czego chce Pan ją podnosić. Jestem wdzięczna tym, którzy tą, we wszystkich dziedzinach, wolną Polskę doprowadzili do stanu takiego, jaki dziś mamy.

Czy Pan nie ma oczu? Czy Pan tego nie widzi jak bardzo Polska się zmieniła?

Jak Pan może mówić o ruinie i zniewoleniu!? Przecież w tej Polsce Pan się wykształcił, uzyskał Pan nie najgorszy poziom materialny, a swoboda z jaką wypowiada Pan słowa krytyki na temat działalności rządu Platformy Obywatelskiej, która właśnie, swoimi działaniami, umożliwiła Panu tę swobodę wypowiedzi, wyraźnie świadczy o wolności słowa i swobodzie obywatelskiej.

Gdyby tego nie było już dawno zamknięto by Panu usta, tak jak uczynili to hierarchowie kościelni z niektórymi kapłanami.

Jestem dumna z Polski, w której teraz żyję i mam nadzieję, że Pan nareszcie pozwoli sobie na otwarcie oczu i jako prezydent będzie kontynuował rozpoczęte prace nad dalszym rozwojem Polski, a przestanie ją zbawiać i naprawiać. Dość krzyży i błagania Boga o ratunek.

Chcę, aby moje prawnuki, a mam ich sześcioro, żyły w radosnej i naprawdę wolnej Polsce, a nie w nowoczesnym średniowieczu.

 

Drodzy Czytelnicy "Wyborczej"!

 

List prezydenta elekta Andrzeja Dudy adresowany jest - za naszym pośrednictwem - do Was. Jeśli chcecie się do niego odnieść, przysyłajcie swoje odpowiedzi drogą elektroniczną na adres listy@wyborcza.pl. Najciekawsze listy - ale tylko te podpisane z imienia i nazwiska, wraz z podanym miejscem zamieszkania - opublikujemy.

 

Znajdziesz nas na Twitterze , Google+ i Instagramie

 

Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.

 

Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jeśli dojrzała i doświadczona życiowo kobieta pisze taki tekst, to jest nadzieja że jej dzieci i wnuki nie będą padały na kolana przed organizacją nierobów tresującą ich w dawaniu pieniędzy za obiecanki nieba. Wyrazy uznania i życzenia długich lat życia dla mądrej Polki.
już oceniałe(a)ś
65
4
Duda dobrze wie i widzi jak zmieniła się Polska.Ale świadomie kłamie i insynuuje bo taki przekaz jemu i Szydło dał prezes,główny lejcowy.Śmierdzi Kaczyńskim z daleka.Dziękuje Pani Ewo za list,ja jestem tego samego zdania co Pani.
już oceniałe(a)ś
49
3
Z największą uwagą przeczytałem Pani list , i jestem przekonany że podobnych ludzi i podobnie myślących jest bardzo dużo , tylko nie zabierają głosu na uważając że to nic nie daje . Mam nadzieję,ze Pan prezydent Duda znajdzie chwilę czasu i przeczyta listy od Polaków do Pana Dudy z prośbami aby nie brał się do naprawiania Polski . niech tylko nie przeszkadza w poprawianiu. Polska pięknieje z dnia na dzień od kilku lat ślepi tylko tego nie widzą.. Bardzo mi się podobał Pani list.
już oceniałe(a)ś
42
3
Wspaniałe słowa ! Mam nadzieję że będzie musiał przez okres pięciu lat pracować z rządem Platformy Obywatelskiej.
już oceniałe(a)ś
37
3
aby przyjęli mnie do Pani klubu to muszę przeżyć jeszcze 25 lat ale już teraz wiem, że wszystko co stare to niezłe. Mimo obaw co do wiarygodności naszego nowego nabytku pod żyrandolem życzę Pani aby mogła przyjąć zaproszenie na moje setne urodziny i byśmy mogli powspominać o niezłej dudaprezynteturze i by historia nie twierdziła, że to du.paprezyntetyura. Dziękuje, że mogłem przeczytać Pani list.
już oceniałe(a)ś
39
8
Już za chwileczkę, już za momencik, partyjka Tuska przestanie się kręcić... Wszystkich złodziei przed Trybunał Stanu i tyle... Lista afer, Kulczyk, WSI, OFE, ja pierdzielę, dalej Michnik mami nasz naród??? Tak jak Joanna spod krzyża okazała się być koleżanką Judyty Komorowskiego, tak Michnik i jemu podobni okażą się być piątą kolumną, tylko kogo? Izraela? Niemiec? Rosji?
już oceniałe(a)ś
1
6