"Życzę Panu, Panie Prezydencie, żeby zajął się Pan, wraz ze swoim rządem, ważnymi, ludzkimi sprawami. In vitro, aborcję i związki partnerskie oraz leczenie leczniczą marihuaną proszę zostawić ludzkim sumieniom. My nie jesteśmy idiotami, Panie Prezydencie" - pisze w liście do Prezydenta RP Agnieszka Zacharewicz-Dylik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W przededniu zaprzysiężenia prezydent Andrzej Duda napisał list do czytelników "Wyborczej" (dzień wcześniej napisał inny list do czytelników "Gazety Polskiej" ).

 

Czytelnicy "Wyborczej" odpowiadają na list prezydenta Andrzeja Dudy.

Panie Prezydencie,

a ja Panu życzę ogromnej pokory i tolerancji. Takiej, jaką muszą mieć rodzice więcej niż jednego dziecka. W tym miejscu zastanawiam się, czy jest szansa, żeby zrozumiał Pan, przez co przechodzi i co musi rodzic kilkorga dzieci. Ja mam troje. Oprócz opieki prawnej, zdrowotnej i materialnej dzieci potrzebują troski. Potrzebują czasu i uwagi swoich rodziców, ale też nauczycieli, dalszej czy bliższej rodziny. Nie można ich zbyć byle czym. Nie da się nakarmić trójki jedną bułką. Nie da się ich nigdzie zawieźć na rowerze jednocześnie. Każde ma inny trening, zainteresowania, choroby. Inny wzrost, różnią się płcią, więc nie chodzą w tych samych ubraniach.

Mój syn jest już dorosły. Po trzech latach rzucił studia i postanowił być kucharzem. Bardzo się ucieszyłam, że pasja będzie jego pracą. Od dwóch lat pracuje w różnych restauracjach bez umowy o pracę.

Córki jeszcze się uczą. Mówią nam, że szkoła jedynie realizuje program, że nie wynoszą z niej wiedzy. Starsza za rok kończy gimnazjum, a już się śmieje, że studia to obciach, i wyjeżdża stąd, bo chce być rysownikiem, co u nas nie ma przyszłości. Najmłodsza na razie się uczy. Ma czerwony pasek. Ale pytana z matematyki czy angielskiego nie bardzo wie, o czym mówi... Jedno z moich dzieci ma zdiagnozowane ADHD. Przeszło przez piekło szkolno-przedszkolno-środowiskowe.

Życzę Panu, Panie Prezydencie, żeby zajął się Pan wraz ze swoim rządem ważnymi, ludzkimi sprawami. In vitro, aborcję i związki partnerskie oraz leczenie leczniczą marihuaną proszę zostawić ludzkim sumieniom. My nie jesteśmy idiotami, Panie Prezydencie.

Drodzy Czytelnicy "Wyborczej"!

 

List prezydenta elekta Andrzeja Dudy adresowany jest - za naszym pośrednictwem - do Was. Jeśli chcecie się do niego odnieść, to przysyłajcie swoje odpowiedzi drogą elektroniczną na adres listy@wyborcza.pl. Najciekawsze listy - ale tylko te podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z podanym miejscem zamieszkania - opublikujemy.

Czytelnicy "Wyborczej" odpowiadają prezydentowi Dudzie

Dr Rafał Nakonieczny Proszę nie uprawiać hazardu, ryzykując nasze pieniądze

 

Bartosz Stodulski Panie Prezydencie, Polska wcale nie potrzebuje rewolucji

 

Lech Chęciński In vitro to metoda doskonała? Nie wiem. Lepszej nie ma

 

Piotr Frąckowiak Ten kraj nie jest ruiną, nie potrzebuje naprawy

 

Zobacz też: Życzenia dla prezydenta Andrzeja Dudy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Podobno ludzie uczą się na własnych błędach. Jak czytam komentarze na temat Dudy to mi ręce opadają. Czy jesteście naprawdę tak naiwni, że sądzicie że Duda zrobi coś na co zgody nie wyrazi Kaczyński? Czy nie dotarło do Was, że PIS to partia o modelu faszystowskim w której decyduje o wszystkim Kaczor? Ile razy musicie dostać po d... żeby wyryło się to w Waszej świadomości? Duda jest tylko narzędziem w rękach prezesa.
  @pe_ro PiS stosuje zasadę Kurskiego: CIEMNY LUD TO KUPI!
  już oceniałe(a)ś
  132
  14
  @brajanu A co ma do tego PO? PiS po prostu jest ciemny i zacofany sam w sobie...
  już oceniałe(a)ś
  127
  15
  @brajanu PiS spełnił jakieś obietnice? Cos zbudował? Coćby jedno mieszkanie z tych obiecanych trzech milionów?
  już oceniałe(a)ś
  123
  12
  @earthboundmisfit oni nie potrafili zbudować km autostrady, i nie chodziło o brak kasy, ustawy o wywłaszczeniach nie potrafili zorganizować
  już oceniałe(a)ś
  90
  11
  @earthboundmisfit Prosty chłopie ze wsi. Ten projekt zakładał budowę 3 milionów w ciągu 8 lat.
  już oceniałe(a)ś
  19
  117
  @hit.and.run Nawet zakładając, że masz rację to jak by nie patrzeć pis rządził 2 lata i chyba chociaż jedno mieszkanie powinno powstać. A ile zostało zbudowane? Złożony chłopie z pod wsi.
  już oceniałe(a)ś
  85
  7
  @pe_ro dajcie spokój nowe małpy, cyrk ten sam lepiej sami zadbajcie o siebie i bliskich a jeśli z jakiegoś powodu potrzebujecie drogiej specjalistycznej pomocy medycznej, prawnej czy socjalnej to oprócz wyprzedzania na trzeciego bez pasów nie mam pomysłu
  już oceniałe(a)ś
  37
  2
  @brajanu Faktycznie PO jest naiwne bo nie rozliczyło pis i za rządy (raczej nierządy) i za skoki i jeszcze parę innych spraw. Do pierdla powinno iść 90 % z ich tzw komitetu politycznego a nie tylko szczurek-kamiński.
  już oceniałe(a)ś
  64
  9
  @hit.and.run stało / stała
  już oceniałe(a)ś
  1
  31
  @hit.and.run Żałosny pisitroliku te twoje 3 klasy wystarczą tylko na takie marne liczenie do 20. W odróżnieniu od ciebie potrafię być krytyczny bez zaślepienia. Budowy elektrowni atomowej nie popieram bo są inne możliwości i to dużo bardziej ekologiczne. Dokształcić to powinieneś jeszcze dużooo, ale dla takiego tępego pisiaka marny trud. Sam szczekasz i myślisz żeś wilk a ty zwykły kundel jesteś.
  już oceniałe(a)ś
  50
  9
  @pe_ro Czy wy naiwniaki wierzycie, że czy będzie rządził PIS czy PO to się coś zmieni? Przecież od ponad ćwierć wieku to są te same mordy, tylko zamieniają się miejscami przy korycie,
  już oceniałe(a)ś
  27
  6
  @pe_ro Pis jest partią, do której najbardziej pasuje profil narodowy i socjalistyczny.
  już oceniałe(a)ś
  35
  3
  @hit.and.run To przez 2 lata nic, a przez przez POzostałe te 3 miliony. Teraz też tak będzie. Nie ma strachu.
  już oceniałe(a)ś
  16
  3
  @hit.and.run Inwestycje PiSu nie trwają, bo brak odważnych do podjęcia decyzji i złożenia pod nią podpisu. To ludzie , którzy boją się odpowiedzialności. Ponieważ podejrzewają wszystkich o wszystko, boją się że ich też ktoś może rozliczyć. Wolą dobrze żyć, nie robiąc nic. Te lata mamy w plecy.
  już oceniałe(a)ś
  39
  2
  @pe_ro Cóż, pokazałeś, że masz solidnie zmaglowany móżdżek, przez propagandę PO robioną dla utrzymania się tej partii przy korycie władzy. A może sam należysz do PO i w rozpaczy straszysz Kaczyńskim, bo zagrożone jest pozostanie na taborecie, który otrzymałeś z nadania partyjnego?
  już oceniałe(a)ś
  4
  38
  @pe_ro Da Duda da Duda da Duda da!
  już oceniałe(a)ś
  24
  2
  @brajanu bajerujesz tylko pisi brajanu, to od brai? Za duzo sie nacpales, pisiaki Ci pozwalaja?
  już oceniałe(a)ś
  13
  3
  @sir_fred PiS to sa ludzie specjalnej troski, ktorym uderzyla woda do glowy, ognista chyba. Nie nadaja sie do niczego ale maja rozszczenia, ktore im Jezusik i komuna nadala.
  już oceniałe(a)ś
  18
  4
  @pe_ro Te wasze apele są żałosne. Pozwoliliście na religię w szkołach, skoro kościół może gwałcić młode umysły indoktrynacją religijną od 25 lat, to teraz macie efekty. Wasze lewicowe jęczenie jest żałosne, za tymi jękami w ciągu 25 lat nie poszły żadne czyny. Mamy religię w szkołach, mamy konkordat, mamy efekty.
  już oceniałe(a)ś
  19
  2
  @salsolo.4 "...Do pierdla powinno iść 90 % z ich tzw komitetu politycznego a nie tylko szczurek-kamiński..." - jedną z pierwszych decyzji panującego Du.y będzie UŁASKAWIENIE kumpla. Może zdążą, by wystartował w wyborach
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  @mistrz_liu Byl Duda mial dudy, mial Ale te dudy od innego Dudy Te dudy mial
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @pe_ro "Czy jesteście naprawdę tak naiwni, że sądzicie że Duda zrobi coś na co zgody nie wyrazi Kaczyński? nie zapomnij o czarnej stonce... nosek dudy brazowiutki od lizania wiadomo czego...
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  @dekarz55 no w polsce dla takich dupolizow mnostwo atrakcji, prezio, biskupi i inni czarni... roboty rzeczywiscie na 5 lat...
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @TIGER BENGAZI Matkojedyna, po jakiemu to jest napisane?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @salsolo.4 Rozliczyli, rozliczyli, była nawet specjalna pani mająca szukać obciążających PIS spraw i szperając przez 4 lata znalazła dorsza za 8,50. Więc nie bredź chłopcze bo próby podejmowano tylko niewinnego trudno skazać.
  już oceniałe(a)ś
  3
  11
  @hit.and.run Krzywy chłopie no i gdzie te 3 miliony, pomiocie kaczora, moherze
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @pe_ro Z jednej strony in-vitro i leczymy bezpłodność a z drugiej strony tabletki wczesnoporonne sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @hit.and.run 3 miliony w 8 lat, czyli jakieś 375 tysięcy na rok. To gdzie jest 700 tysięcy mieszkań, zbudowanych przez dwa lata rządów PiSu?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @pe_ro Dwa dni wystarczyły żeby z demiurga wylazł facet "nic nie mogę ".Czy te 25 % oddających na niego głos to ludzie którzy tak bardzo nienawidzą własnego kraju ?Czy tak bardzo źle życzą swoim dzieciom i wnukom ?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @pe_ro Czy mógłbyś na kilku przykładach objaśnić nam czym się różni faszystowska PiS od niefaszystowskiej PO? Albo inaczej, czy mógłbyś podać przykład niefaszystowskiej partii w polskim systemie politycznym? Wg Twojej definicji WSZYSTKIE polskie partie polityczne są faszystowskie, gdyż w każdej z nich decyduje Wódz (teraz napisałem jak Kukiz, ale to niestety prawda).
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @michalik77 Dlaczego nie skończyłeś ostatniego pytania ?Obniżył podatki najbogatszym ,nie zwaloryzował emerytur ,a pielęgniarki po prostu zagłuszył i olał .Lekarzy chciał brać w kamasze ,więc się zwinęli i masowo opuścili ten kraj pisowskiego dobrobytu :((
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @Bartecky Faszystowskim mozna nazwac PiS, Koorwina Mikke oraz Kukiza, inne jakos poznikaly.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Poświęciłem wczorajszy dzień na "inaugurację" I wszystko było piękne - księża łżący w kościele, że nie będą wpieprzać się w politykę, klaskanie w Sejmie i Pierwsza Dama w ciuchach polskiej firmy, która jakoś sobie radzi w tej "ruinie". A potem było przemówienie Dudy przed pałacem. Pełne jadu, chamstwa, bzdurnych obietnic i głupoty. Nie chce takiego prezydenta.
  @rabingoldblatt Cierpienie uszlachetnia, a demokracja ma swoje prawa. Komorowski spieprzył kampanię i dlatego mamy to co mamy.
  już oceniałe(a)ś
  88
  12
  @filut69 Ale co zrobić? Komorowski był beznadziejny przez swoje nieustanne wpadki językowe oraz fatalne maniery i nie oszukujmy się, nawet gdyby nie jego mętne sprawki z przeszłości związane z WSI, na prezydenta się nie nadawał. Duda wizerunkowo i technicznie jest bez porównania lepszy. Niestety, choć ma szansę bycia dobrym prezydentem, okoliczności prezesowo-biskupie zapewne mu nie pozwolą
  już oceniałe(a)ś
  36
  112
  @rabingoldblatt Jeżeli oceniasz kogoś po jednym dniu to jesteś durniem. Gdyby Piłsudskiego oceniano podobnie, to za zamach na pociąg z gotówką powinien resztę życia w więzieniu spędzić, a nie dowodzić Legionami i zostać głową RP.
  już oceniałe(a)ś
  13
  92
  @rabingoldblatt W samo południe - Budyń. Andrzej Budyń.
  już oceniałe(a)ś
  48
  4
  @rabingoldblatt po wysłuchaniu tych bzdur Dudy dokładnie ma takie samo zdanie.
  już oceniałe(a)ś
  57
  3
  @filut69 Nie obciazaj ofiary wina, kim Ty jestes? Winni sa tacy jak Ty, ktorzy tak a nie inaczej sie wypowiadaja. jaka on znow "kampanie" mogl zrobic gdy mial Kosciol jako wroga a PiS jako napastnika. Wiekszosc Polakow to durnie, durni nie da sie przekonac zadnymi argumentami, najgorsze ze wielkim DURNIEM, polskim OBCIACHEM okazala sie polska mlodziez, z dyplomami i maturami. Z takimi kandydatami na inteligencje (jedynie pisia) nie ma madry czlowiek szans.
  już oceniałe(a)ś
  66
  6
  @bojewik Czemu miała służyć ta zdobyczna gotówka? Na własną ochronę? Poza tym, Piłsudski reprezentował siebie (nie prezesa i KK) - i w tym jego siła.
  już oceniałe(a)ś
  34
  3
  @123jna wszyscy są winni tylko nie Komorowski i PO. Tak trzymaj, to przepis na piękną katastrofę. A.
  już oceniałe(a)ś
  6
  17
  @123jna Tobie też kanalio społeczeństwo nie odpowiada bo nie głosowało tak jak ci pasuje. Nikt cię tu siłą nie trzyma a jak powiedział Komorowski wyjazd to dla ciebie szansa. Tylko kto zechce na tym zgniły zachodzie miernotę i lenia.
  już oceniałe(a)ś
  4
  16
  @filut69 "Cierpienie uszlachetnia"...piękna fraza...i czasami prawdziwa,ale... Proponuje abyś zatrudnił się na porodówce i tam ją powtarzał hehehe
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @rabingoldblatt Gdybyś był świadom tego co piszesz,a może jesteś? Nigdy nie byłeś i nie będziesz Polakiem. To dzięki takim jak ty odszczepieńcom tusk miał możliwość niszczenia mojej Ojczyzny. Wyborczą pod pachę i won na Madagaskar POPAPRAŃCU.
  już oceniałe(a)ś
  0
  19
  @ta56 tatanko, przeklenstwo w Twoich krzywych ustach o innych to jest POCHWALA tylko, Takie jak Ty spoleczenstwo nigdy nie bedzie mi odpowiadalo bo to nie jest spoleczenstwo tylko masa, bydlo jak sie od antyku o takich mowi, a wiec niedojrzali ludzie, ktorzy cale swoje zycie oddaja w rece oszustow, ktorzy obiecuja im gruszki na wierzbie ale sa krwiozerczy i spala w stodole kazdego, kto jest inny niz oni. To nie sa ludzie, zaden tam humanus ale katus. Poza tym tatanko jestes tu obcy, jestes pewnie zza Buga i dlatego tak reagujesz, inaczej niepotrafisz tolko razstrieljac´innych, lepszych, madrzejszych i ladniejszych. Poza tym kmiotku - jedynie ok. 30 % glosowalo na Dude, w Polsce nie wygral, udalo mu sie dzieki glosom z USA. W kraju wiekszosc mial Komorowski.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "My nie jesteśmy idiotami, Panie prezydencie". Ale przecież Duda konsekwentnie tak traktował potencjalnych wyborców w trakcie kampanii wyborczej. I miał rację, niestety. Wygrał wybory.
  @xouveyer11 Zabawne bo PO też tak traktowało i traktuje wyborców. PiS okazał się od nich tylko 1000 razy bezczelniejszy i sprawniejszy (ze sporą pomocą trolli z Kremla).
  już oceniałe(a)ś
  34
  59
  @xouveyer11 To źle świadczy zarówno o p.Dudzie, jak i o tych, którzy go wybrali. Niestety.
  już oceniałe(a)ś
  62
  3
  @xouveyer11 Idiota wygral wsrod idiotow, bo mamy ich w kraju wiecej. Naciagacz, krolik z kapelusza osmieszyl urzad prezydenta. Po ki diabel nam jakis prezydent? Mamy rzad i premiera i to powinno nam wystarczyc. Kosztuje nas duzon, okrada nasza kieszen i przekazuje sdefraudowane pieniadze do Luxemburga lub rozdaje w cuchnacym dulska krakowku, chcecie na to wydawac wlasne grosze? On bierze miliony.
  już oceniałe(a)ś
  34
  4
  @xouveyer11 Ani Duda nie jest idiotą, ani nie ma za idiotów czytelników GW - ale on nie pisze do GW, tylko właśnie do idiotów, którzy go wybrali, tak jak Kaczyński zwracał się kiedyś do "przyjaciół Moskali", wcale ich nie mając na myśli.
  już oceniałe(a)ś
  22
  3
  @xouveyer11 niestety
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @xouveyer11 Musisz jednak zwrocic uwage na fakt, ze on w kraju NIE wygral tylko Komorowski. Przewaga jego to byla niewielka ilosc glosow Polonii z USA - z jego ukochanego goralenvolk.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm". Proszę państwa, 6 sierpnia 2015 roku skończyła się w Polsce wolność i niepodległość.
  @bkgazeta Czy rozum narodu wyszedł na przerwę ?
  już oceniałe(a)ś
  28
  6
  @bkgazeta No tak...rozumiem... Szczytem tej wolności, jaka rozkwita od 8 lat, było np. rozporządzenie Pan minister MEN (niekonstytucyjne, bo działające wstecz), które naraziło ponad 5 mln najmłodszych Obywateli na szykany za....brak dopisanego nr PESEL do legitymacji szkolnych...legitymacji, przypominam, WAŻNYCH do dnia 30 września 2015 r. (pieczątka na odwrocie)...No ale to przejaw wolności, co nie? Akt wyjątkowego BANDYTYZMU URZĘDNICZEGO był przecież aktem wolności... Szanowni Czytelnicy GW. Pretensje proszę mieć do tych, którzy zamiast państwa przyjaznego obywatelowi przez 8 lat tworzyli mozolnie opresyjne dla najsłabszych, zaś pobłażliwe dla dobrze poustawianych, policyjno-urzędackie państwo.
  już oceniałe(a)ś
  15
  55
  @bkgazeta Teraz dopiero zaczniemy wymagać od Pana, by raczył nam zwrócić ojczyznę wolną...
  już oceniałe(a)ś
  39
  5
  @bkgazeta Dlugo nie trwala, przypomina mi to Ksiestwo Warszawskie, tylko stolica pokazala klase - nie chciala DUDY bo wie dobrze, ze z takim nazwiskiem na saluny pcha sie tylko DYZMA a i on nosil ladniejsze nazwisko. Dudy smalone.
  już oceniałe(a)ś
  21
  8
  @niekandydujacy_niepolityk Jeden idiotyczny przepis durnego urzędnika traktujesz jak niewolę ? I jakież to szykany spotkały kogokolwiek z tego tytułu ? Usiądź odetchnij głęboko, wyluzuj i poczekaj na rządy Prawych i Sprawiedliwych. Wtedy się dowiesz jak wygląda opresja - oby nie na własnej skórze.
  już oceniałe(a)ś
  30
  9
  @bkgazeta Oczywiscie.wolność w wysprzedawaniu majatku,kolesioswo,grabiecie slabych.Twoja wolność polega TYLKO na wolnym wyborze kraju do którego możesz udać się popracować na zmywak.Wszystko było super,a zostaje to samo pytanie - dlaczego ludzie z Polski uciekają. Wolność skończyła się wam jak wasz guru tusek zdrajca sprzedał Polskę do eurukolchozu,a z was zrobił wolnych najemników - eurokolchozników ."Nie widzisz błędów, nie wiesz co naprawić ".
  już oceniałe(a)ś
  8
  19
  @Stefan Ziemiański Nie durnego urzędnika a KONSTYTUCYJNEGO MINISTRA. Narażono na szykany URZĘDACKIEGO państwa wiele dzieci. Masowo w pewnych miastach wlepiano mandaty. Wredne, nieprzyjazne człowiekowi, URZĘDACKO - POLICYJNE państwo.
  już oceniałe(a)ś
  5
  8
  @jaceq Wymagajcie, a i pośpiewać sobie możecie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  @bkgaz Zastanawia mnie jak wyglądają tacy DEBILE jak ty. Jaki mundurek nosiłeś lub nosisz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  8
  @Anzelm Wysocki PiSi trollu zza Buga - ciebia NJET, jestes jakims gnojkiem oplacanym z naszej kasy wyprowadzonej przez Dude, Biereckiego i kaczynskiego do Luxemburga a i pewnie na wspomniany przez Ciebie Madagaskar. Chce Ci przypomniec, ze juz takie jak Twoje tutaj propozycje wyslania na madagaskar Zydow byly przed wojna, powiedz to Dudzie-Kornhauserowi i jego calej rodzinie aby na ten Madagaskar wyjechali, kaczynscki rownie, dorzuc wildsteina Gmyzow i tych wszystkich warzechOw udajacych Polaka katolika, ich to wlasnie chciano na ten Madagaskar wyekspediowac, takich jak ja z pewnoscia nie a moze pokazesz swoje wlasne liczko, jestes podobny do Dudy, on ma kalmucka, opisana przez Mickiewicza twarzyczke i wieeeeeeeeeeeeeeeeelka HYBRIS jak i Ty pewnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  nie moj prezydent - bbbbbuuuuuuu
  @earthboundmisfit Zrobiła to przezornie przed.
  już oceniałe(a)ś
  22
  3
  @annas11 nie moj nie tylko prezydent ale nawet prawnik: BUUUUUUUUUUUUUUU! O SKOKach juz zapomnieli, Duda jest wedlug mnie kryminalista, ktorego kryje pisi wymiar sprawiedliwosci - pseudo.
  już oceniałe(a)ś
  24
  5
  @annas11 Polska to niestety Kraj takich IDIOTÓW jak TY PATAFIANIE.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  @123jna Dlaczego okaleczacie ten Wspaniały Kraj swoją obecnością,przecież Madagaskar jest tak niedaleko. 7-lat rządów tuska zrobiło takie spustoszenie w mózgach? Jak tobie podobni opuszczą Polskę to w nagrodę otrzymają bezpłatną prenumeratę wyborczej. PRECZ Z MOJEJ OJCZYZNY.
  już oceniałe(a)ś
  1
  7
  @earthboundmisfit Atrofia mózgu to w Polsce epidemia.Wystarczy poczytać to co tutaj piszą prenumeratorzy WYBORCZEJ.
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  @Anzelm Wysocki no widzisz :) ja pozwalalam Tobie byc w MOJEJ OJCZYZNIE - Ty zabraniasz mi byc w Twojej - a ONA jest jedna - ta sama !!!!!! tym wlasnie sie roznimy - i dlatego Duda nie jest i nie bedzie moim prezydentem
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @annas11 Jak Polska może być twoją ojczyzną skoro Dudy nie uznajecie za swego prezydenta mówiąc o nim że on nie wasz. Skoro nie uznajesz demokratycznie wybranego prezydenta nie jestes Polakiem i powinieneś wyjechac bo to dla ciebie szansa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @ta56 Twoje slowa wlasnie potwierdzja to co napisalam wczesniej - przez 8 lat nie uznawaliscie PO - przez 5 Prezydenta Komorowskiego - Obrazaliscie niewyobrazalnie chamsko - i chcecie teraz jednosci ? Najprosciej jest wygnac nas z naszego kraju - wtedy bedzie jednosc pisowska - nigdy wiecej narodowego katolicyzmu i socjalistycznej gospodarki Trzeba sie uczyc i szukac pracy - nie oczekiwac, ze ktos za ciebie bedzie myslal
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Anzelm Wysocki Ten kraj byl wspanialy dopoki tacy jak Ty nas nie najechali i to znow zza Buga albo z madrytu, wiesz lepiej pewnie. Zycie jak w madrycie im po 1592 r. nie odpowiadalo i trafili do nas, dzis sa Dudami prezydentami i udaja Polaka i katolika, klamstwo obowiazujace tylko za Bugiem. Polak od 966 r. byl mieszany, swiezo upieczony katolik bo ortodoksow i prostestantow nie bylo ale juz byli Zydzi, wykonujacy bardziej zaawansowane prace jak bicie monet i pisanie dla przykladu a i rozni Arabowie i Azjaci takze, juz byli. Ciebie nie bylo ani Twoich przodkow z pewnoscia a moi byli i ze strony mamusi i ze strony tatusia z duma sie tym chwale. I do dzis sa, dopoki ci spoznieni Polacy jak Ty mnie jak islamisci nie wygonia, masz chrapke kmiotku co? Nie uda Ci sie to a Duda zniknie w ogromnym wstydzie bo niczego nie potrafi oprocz slowotoku.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czytelnicy niepotrzebnie piszą. Nie są targetem pana Dudy i jego pisowskiego towarzystwa. Targetem są właśnie idioci. W związku z tym, iż przybywa ich w błyskawicznym tempie wróżę świetlaną przyszłość panu D. i jego kolegom i koleżankom. Niestety Polsce wróżę nadchodzący dramat.
  @widziane_z_ryczki wlasnie - Polak idiota, nareszcie zrozumialam te rozne polish jokes, polnische wirtschaft i pogardliwe Polacken! Polsk riksdag i EPA land o Polsce w Szwecji (symbol tandety).
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  @widziane_z_ryczki Wcale ich nie przybywa ! Na złotoustego oszusta oddało głos 25 % społeczeństwa ,a więc nawet mniej niż elektorat PiS :)
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @puzonik48 A fani Kukiza, stonóg i innej fauny? Z Marsa głosują?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @widziane_z_ryczki Zawsze byli tylko głosowali na Lepperów i Tymińskich. Czasem na Kaczyńskich.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @widziane_z_ryczki Ja takze, z przerazeniem, Polak jest glupszy niz ja, rozsadna calkiem osoba, sadzilam. pomylilam sie, przecenilam moich ziomkow.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panie Prezydencie mojego kraju - proszę nie traktować tych, którzy na Pana nie głosowali - jak członków PiS-u. My myślimy samodzielnie, nie jesteśmy idiotami, mamy własne zdanie. Pańskie wczorajsze przemówienie było po prostu żenujące. Życzę udanej i owocnej prezydentury dla WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!! Polaków :-))
  @batura3 Zgadza się,Duda zapewne będzie prezydentem wszystkich Polaków, a nie - jak Komorowski - POlaków, krewnych i znajomych króliczka brukselskiego...
  już oceniałe(a)ś
  5
  43
  @bronek_pie... dobrze sie nazwales, pierdzisz duda?
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  @bojewik bojewik a´a breivik? Ty jestes jedynie Wolakiem, slyszales jak spiewal Twoj maly chan tatarski zza Buga, on wracal do Wolski za bugiem a nie Polski, wy nie jestescie Polakami ale ich marna imitacja, macie rusko-sowiecka mentalnosc raba.
  już oceniałe(a)ś
  13
  5
  Jakiż łaskawca z naszego świeżo upieczonego Pana Prezydenta! Zaszczycił poddanych własnoręcznym listem. Miejmy nadzieję, ze z Pałacu Prezydenckiego popłynie nieustający zdrój łask.
  @janzdechlak Raczej gnój, tego się spodziewam
  już oceniałe(a)ś
  34
  7
  @janzdechlak Jakie zaszczycił?OPn zapewne miał nadzieję,że na ten jego fałszywy uśmiech nabirą się czytelnicy GW. Taki picuś glancuś,który uważa ,że oczaruje wszystkich. Uważam siebie za osobę odporną,ale widok tego człowieka mnie mierzi.Nie mogę patraeć na tę uśmiechniętą bez przerwy gębę,to tskie nieszczere jest.Faryzeuszowskie.
  już oceniałe(a)ś
  29
  3
  @janzdechlak dyktowal mu Kaczynski a on tylko poprawial bledy w: skladni, odmianie przez przypadki, szyku zdania, ortografie i wymowe. Te suuuuuuuuuuuuuuzbe spelnil jego zleceniodawca, dyktowal mu jak brat w slynnym locie do Smolenska.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @123jna bratU.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0