Życzę Panu, sobie, czytelnikom "Wyborczej", wszystkim obywatelom i naszym przyszłym wnukom, żeby "przysłużył się Pan ojczyźnie", kontynuując rozwój gospodarczy kraju, w którym każdy obywatel będzie czuł się szanowany i bezpieczny, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy orientacji seksualnej - pisze w liście do Prezydenta RP Izabela Nasalska. 
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W przededniu zaprzysiężenia, prezydent Andrzej Duda napisał list do czytelników "Wyborczej" (dzień wcześniej napisał inny list do czytelników "Gazety Polskiej" ).

 

Czytelnicy "Wyborczej" odpowiadają na list prezydenta Andrzeja Dudy.

Szanowny Panie Prezydencie,

podczas gdy Zachód chwali Polskę za wzrost gospodarczy, Pan "staje gotowy do udziału w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej". Nie rozumiem, dlaczego wygłasza Pan kłamliwe opinie na temat kraju, którym chce Pan zarządzać. Manipuluje Pan światopoglądem obywateli, przedstawiając Polskę jako ruinę, zamiast budzić w nich poczucie dumy. "Propagandę ruiny" Pana ugrupowania odbieram jako nieetyczną, bowiem sam Pan na co dzień korzysta z udogodnień, które rozwinęły się w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat. Bardzo liczę na dialog, o którym Pan pisze, gdyż nie chcę obniżania wieku emerytalnego i życzę Polsce długoterminowego planowania, a nie realizowania gładkich obietnic.

Życzę Panu, sobie, czytelnikom "Wyborczej", wszystkim obywatelom i naszym przyszłym wnukom, żeby "przysłużył się Pan ojczyźnie", kontynuując rozwój gospodarczy kraju, w którym każdy obywatel będzie czuł się szanowany i bezpieczny, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy orientacji seksualnej.

Życzę Panu również, żeby odbudował Pan zaufanie, które zrujnował Pan podczas kampanii.

 

Drodzy Czytelnicy "Wyborczej"!

 

List prezydenta elekta Andrzeja Dudy adresowany jest - za naszym pośrednictwem - do Was. Jeśli chcecie się do niego odnieść, przysyłajcie swoje odpowiedzi drogą elektroniczną na adres listy@wyborcza.pl. Najciekawsze listy - ale tylko te podpisane imieniem i nazwiskiem, z podanym miejscem zamieszkania - opublikujemy.

 

Znajdziesz nas na Twitterze , Google+ i Instagramie

 

Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.

 

Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

 

Zobacz też: Przemówienie Andrzeja Dudy przed Pałacem Prezydenckim

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  zrujnowal bo sterowal nim sztab sterowany przez "gienierala",jesli chce rzeczywiscie byc prezydentem Polakow musi odciac sie partii i od uleglosci przed klerem,na jedno i drugie go niestety nie stac bo to typ tchorza ktory dodatkowo jeszcze sam nic nie potrafi.Taki prezydent potrzebny byl wlasnie Kaczynskiemu,niesamodzielny.On zawsze bedzie tylko elektem a na skrzypkach beda bzdrynkolic kaplani ziemscy oraz duchowi.
  już oceniałe(a)ś
  59
  3
  Pani Izabelo, Duda jest pragmatykiem i wiedział, że może obiecać wszystko i dużo więcej, byle wygrać. Mantra o zgliszczach i Polsce w ruinie służyła tylko temu, żeby po wyborach stwierdzić, że ruina okazała się niewyobrażalnie zrujnowana, a zgliszcza płoną. Z tego powodu trzeba będzie jeszcze obniżyć wiek emerytalny i kwoty wolne od podatku, żeby dofinansować służby specjalne i sądy ludowo-parafialne które wyłapią podpalaczy z PO i zdrajców...
  już oceniałe(a)ś
  39
  5
  Martwi mnie to że w każdym wystąpieniu Pan Prezydent potrafi palnąć. Na to że mówi o sobie, że jest niezłomny wszyscy zwrócili uwagę. Ale zwolennikom PiS-u to się chyba podoba - nie słyszałem, nie widziałem słów krytyki. Komorowskiego dawno by obrzucono za to błotem, jak za naciąganego i niezrozumianego "szoguna". Mnie zmroziły te słowa: "mam świadomość również tego, że jeżeli się nie sprawdzę, nie dam rady, to będę prezydentem pięć lat i odejdę z żalem i wstydem. ". Żal rozumiem - niektórzy się przywiązują do honorów i stanowisk, ale dlaczego wstyd? To jest obraźliwe w stosunku do Komorowskiego i Wałęsy. Prezydentura Komorowskiego była całkiem udana, nie ma się czego wstydzić Okazało się, że większa część głosujących uznała że jest lepszy kandydat - właśnie Duda i dlatego przegrał. To nie wstyd przegrać w demokratycznych wyborach. Stary Bush też przegrał w Stanach z Clintonem. Dlaczego miałby się wstydzić swojej kadencji, gdy np. nam dużo pomógł?
  @polak_k.prawy "Wstyd" był aluzją do Komorowskiego którego Duda pokonał i ma satysfakcję żeby jeszcze mu dokopać, ale jednocześnie do Wałęsy który przegrał z Kwaśniewskim. Smaczku politycznego dodaje fakt, że na Dudę, Kwaśniewskiego, Kukiza i Tymińskiego głosował ten sam nieobliczalny mentalnie elektorat.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @re_mail To nie jest żaden smaczek polityczny; miłośnicy takich osób jak Tymiński czy Kukiz jako potencjalnych (Jezus Maria!) prezydentów Polski to Polaków portret własny.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @re_mail To w takim razie dokopując Komorowskiemu Pan Prezydent Duda dokopał też sobie. Bo to wstyd dla Komorowskiego przegrać z kimś takim jak on.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Podpisuję się w pełni pod Pani listem. Dołączam życzenia, by Pan Prezydent zaczął urzędowanie od pokory i skromności, a nie głoszenia, że jest niezłomny. Wstyd mi za to jego samochwalstwo nie poparte żadnymi osiągnięciami.
  już oceniałe(a)ś
  23
  2
  Niech Pan prezydent naprawia, tylko ten młot, którego Pan chce używać, proszę zamieć na pincetę, bo to, co zamierza Pan naprawiać, to nie podkowa, tylko zegarek.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  Pani Izabelo! GW mowi wiele klamstw , i az kipi z nienawisci do kosciola i polskich wartosci ,a dziwne to , ze Pani nie reaguje i nie protestuje
  @tomasz2013 panie Tomaszu nienawisc sial i sieje elektorat pisu , manipulowany przez ich mocodawcow. To ze episkopat opowiedzial sie po stronie pisu to jest ich sprawa, ale rzad i parlament i prezydent musi byc otwarty do wszystkich jego obywateli, to gwarantuje nam konstytucja. Czy to jest sienie nienawiscie jezeli episkopat grozi ekskomunika Prezydenta i parlamentarzystow? czy to jest normalne? episkopat ma prawo wyrazic swoja opinie ale nie szantarzowac i swoje doktryne nie wierzacym czy innej wiary obywatelom na sile narzucac. To nie jest sianie nienawisci, to obrona i walka o prawa zagwarantowane w konstytucji. Czy to tak trudno zrozumiec
  już oceniałe(a)ś
  29
  3
  @tomasz2013 Moze by tak pare przykladow tych klamstw i jakis przyklad kipienia ?
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  @anders76 miejsca na post by zabrakło. Podaj PM to podeslę przykładów aż nadto.
  już oceniałe(a)ś
  1
  20
  @tomasz2013 Wierze ze pozostala czesc rodziny jest w zdrowiu a z czasem i pan bedzie sie czul dobrze.
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  @tomasz2013 To po co Waść tu wchodzisz? Czytaj gadzinówke Terlikowskiego, tam jest sama prawda.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  @giuseppe53 Gó... prawda, żadnego przykładu nienawiści nie podasz. To nie ta gazeta. Skaczesz po forach i we łbie Ci się miesza.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0