Dużo w ostatnim czasie dyskutuje się o przekraczaniu granic w formie i zachowaniu, a co za tym idzie - o bojkotowaniu osób, które zachowują się w sposób nieakceptowalny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W "Gazecie" znalazłem sondę dot. pozostania w OFE lub wyboru ZUS-u, a w niej opinię Krzysztofa Rybińskiego podobno naukowca, byłego urzędnika państwowego, rektora prywatnej uczelni.

Mam prośbę, aby nie zapraszać pana Rybińskiego na łamy "Wyborczej" - i to absolutnie nie z powodu jego poglądów (uważam, że w odpowiednich proporcjach należy prezentować najróżniejsze poglądy, nawet skrajne) - chodzi mi o schamienie w zachowaniu i publicystyce Rybińskiego, które dyskwalifikuje go do zapraszania w miejsca kulturalne, jakimi powinny być główne media we współczesnym państwie...

Oto cytat z publikacji pana Rybińskiego: "Ci, co zostali, patrzą i się dziwują. Jak towariszczy rozwalili samolot z najwyższymi polskimi władzami państwowymi, to ryży oddał śledztwo tymże towariszczom. Ale jak zginęli turyści z Niderlandów, to śledztwo będzie międzynarodowe, i będą sankcje. Czy życie turysty z Niderlandów jest więcej warte od życia polskiego Prezydenta? Świat według ryżego, malina roku!"

Powtarzam raz jeszcze, pan Rybiński może tak uważać, ale forma jest niedopuszczalna.

Z poważaniem

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  naukowiec, rektor... a gdzie mózg? gdzie inteligencja emocjonalna...? skarlały człowieczek...
  już oceniałe(a)ś
  43
  16
  Panie Piotrze, Całkowicie się z Panem zgadzam i dziękuję za list. To poziom JKM - Jego K...skiej mości. trebeg
  już oceniałe(a)ś
  48
  22
  he, he, profesor Rybiński, najnowsza prawica, od razu ze zwykłym już polsko-prawicowym glejtem w postaci kuku na muniu. W realu żałosny spekulant. Założył firmę hedżingową grającą na zapaść i zniżki, cały czas straszy ludzi spadkami, uprawia czarnowidztwo i ponurą propagandę, usiłując te zniżki spowodować. Ale jak na razie umoczył sporo kasy (tych, co mu uwierzyli). Próbuje sobie odbić na polu plucia politycznego.
  już oceniałe(a)ś
  35
  11
  Popieram apel wobec braku kultury u Rybińskiego.
  już oceniałe(a)ś
  26
  12
  ham,ham,ham.
  już oceniałe(a)ś
  26
  15
  No, nieeee. Jestem kategorycznie przeciwny dyskryminoiwaniu Chama-Rektora na lamach GW, podczas gdy chamy pospolite-wybrancy Narodu moga byc cytowane bez przeszkod. Dlaczego jakis Pan Rybinski ma miec gorzej niz Pani Profesor Pawlowicz, panowie Gorski Artur, Korwin-Mikke, Jaroslaw Kaczynski czy rozne inne chamy wybrane w demokratycznym glosowaniu Narodu. Rownosc dla Chama - oto moje haslo. No chyba, ze Gazeta uzna, ze zaden jeden Cham nie ma co robic w publicznej przestrzeni. Wtedy mozna byloby ich zwyczajnie wykurzyc. Niech wystepuja w Psychoatryku 24 i u Braci Karnowskich. Niech maja swoj ekskluzywny klub : Nur fur Chamy.
  już oceniałe(a)ś
  11
  4
  Popieram apel - wyeliminujmy wszystkich z debaty publicznej. Mam kolejnego Kandydata. Swój apel udokumentuje kilkoma cytatami: "... jest minister podobny do nutrii. Gdyby powiększyć nutrię i postawić ją na tylnych łapach, wyglądałaby jak ten minister", "Co ty możesz sobie życzyć, cymbale" "Słowo ćwok wypełnia mniej więcej desygnat tego zachowania" "Część z tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej. Ostatnia stacja tej ich procesji to Tworki." "Jak śmie ten obrzydliwy załgany hipokryta, ten obłudnik Napieralski, mówić, że nie dali legitymacji partyjnej telewizji." "Taką decyzję podejmują karły moralne." "To żadni kupcy, tylko handlarze. Słowo „kupiec” oznacza pewną godność zawodu, uczciwość i dotrzymywanie słowa. Wokulski był kupcem. A to są handlarze, znaczna część przestępców." "Wyłączyć tego prostaka." Jak na razie nie słyszałem o tym, aby tego pana nie zapraszać do debaty, wprost przeciwnie jest częstym gościem programów publicystycznych. Kto zgadnie o kogo chodzi?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ale się rozgrzałem więc już lecę kolejną nominacją. Ostrzegam wyczulonych na formę wypowiedzi - PROSZĘ ICH NIE CZYTAĆ!!! "Ci, co się masturbują Hieną Roku dla W. i F., są wyznawcami religii dla kmiotów i pomniejszych ścierwojadów, przyznających sobie złote kloce" "Widok z szafy Jarosława Kaczyńskiego. Ponurego średniowiecznego ch..." "Żaden ubek znany mi z imienia i nazwiska nie narobił tyle gnoju w relacjach między Polakami, co ten posraniec. Najbardziej parszywa postać, jaką pamiętam, a pamiętam nawet Władka Gomułkę dobrze. Powinno się go wpakować do Wastoka i wystrzelić w kosmos bez możliwości powrotu kiedykolwiek" Dalej nie będę cytował tego pana. Nie zauważyłem (może ślepy jestem), aby ktokolwiek wzywał do bojkotu owych kandydatów. Nie jestem zwolennikiem wyrażania się o "przeciwniku" w niewybredny sposób. Jednak jeśli przyjmujemy (pisaną lub niepisaną) regułę, to oczekuję że będzie ona dotyczyła wszystkich, bez względu na zabarwienie jego poglądów i czy z nimi się zgadzamy czy też nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0