Czy mógłby Pan wyjaśnić, skąd u Pana taka nieprzejednana postawa wobec osób o innej orientacji seksualnej? Tylko proszę nie powoływać się na swoją wiarę chrześcijańską. Ja też jestem chrześcijanką
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowny Pan John Abraham Godson, Poseł na Sejm RP

 

Zwracam się do Pana jako osoba, która głosowała na Pana w ostatnich wyborach, głosowała z przekonaniem, a wręcz z radością.

Przede wszystkim wydawał mi się Pan prawym i dobrym człowiekiem. Cieszyłam się na myśl, że dzięki Pana obecności w polskim parlamencie zrobi się bardziej różnorodnie, że zyskamy nową i świeżą perspektywę. Czytając wywiady z Panem, byłam poruszona przypadkami nienawiści i pogardy, które w naszym kraju dotykały Pana i Pańską rodzinę. Sądziłam, że to doświadczenie bycia dyskryminowaną mniejszością musiało wywrzeć na Pana wpływ, że nauczyło Pana empatii.

Panie Pośle, gdzie się podziała Pańska empatia 24 i 25 stycznia? Dlaczego nie usłyszał Pan głosów kilku milionów naszych współobywateli, którzy czują się dyskryminowani w swoim własnym kraju i chcieliby godniej żyć? Dlaczego, głosując za odrzuceniem projektów ustawy o związkach partnerskich, przyłączył się Pan do głosów tak skandalicznych, jak wypowiedź pani poseł Krystyny Pawłowicz? Ta debata była dla mnie naprawdę wstrząsająca, nie rozumiem, jak można z sejmowej mównicy bezkarnie upokarzać swoich bliźnich i współobywateli.

Piszę do Pana, ponieważ jest mi wstyd, że oddałam na Pana swój głos. Wśród moich najbliższych przyjaciół jest kilka par gejowskich - wspaniałych, wartościowych ludzi. Mam wrażenie, że nie przysłużyłam się ich sprawie swoim politycznym wyborem. Bardzo się na Panu zawiodłam.

Czy mógłby Pan wyjaśnić, skąd u Pana taka nieprzejednana postawa wobec osób o innej orientacji seksualnej? Tylko proszę nie powoływać się na swoją wiarę chrześcijańską. Ja też jestem chrześcijanką - to główny punkt odniesienia w moich życiowych wyborach. Po prostu nie wierzę, że chrześcijaństwo może pociągać za sobą niesprawiedliwość i upokarzanie innych w imię własnych ideałów.

I jeszcze jedno. Wśród swoich priorytetów dla Łodzi i Polski umieścił Pan "Promowanie Łodzi w Polsce i na świecie jako miasta tolerancyjnego i wielokulturowego". Jak zamierza Pan to realizować?

Czekamy na Wasze listy. Napisz: listydogazety@gazeta.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Przydatne linki

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dziękuję za ten list. Ja również głosowałam na Pana Godsona ale przyznajmy że znaliśmy tego Pana tylko z działalności społecznej teraz ujawnił się ze swoimi przekonaniami światopoglądowymi a te w moich oczach całkowicie go dyskredytują. W moim środowisku w najbliższych wyborach nikt już na tego Pana głosu nie odda.Okazuje się że reprezentowanie członków osiedla to nie to samo co bycie posłem.
Czarny rasista, bo nawet nie homofob - śmieszno to straszne. Kolejny człowiek partii, która za fasadą liberalizmu i tolerancji skrywa janczarów ciemnogrodu, zakłamania i fanatyzmu religijnego. I oni jeszcze wierzą, że w następnych wyborach ktoś na nich zagłosuje?
już oceniałe(a)ś
8
3
Jak widać, doświadczenie prześladowań wcale niekoniecznie uczula na niesprawiedliwość dotykającą innych. Poseł Godson w pewnym sensie stanął w jednym szeregu z tymi, którzy haniebnie go traktowali ze względu na kolor skóry.
@mortimer21 Ofiary czesto zamieniaja sie w kata, szczegolnie gdy kieruja sie zemsta. Mamy ciagle dowod na to, ze to prawda. Dzieci z patologicznych rodzin gdzie ojciec je katuje czynia to samo. Jedynie niewielki procent ich sie chce zmienic.
już oceniałe(a)ś
21
2
Potwierdza się wniosek że nie wolno wierzyć katolikom. Ich zakłamanie skrzywdziło miliardy ludzi. Fałszywa ideologia miłości pozbawiła ogromne rzesze ludzi życia. Dzisiaj w XXI wieku skazuje się wiele istot na śmierć pod presją katolickiej doktryny.
Poseł Godson nie jest katolikiem, tylko portestantem... To raz. Dwa - nawet nie zdajesz sobie sprawy ile osób na świecie ginie ze względu na wiarę katolicką. Powiem Ci - w 2012 r. to było 105 tys. osób. Po trzecie to chyba jednak nie katolicy, są wyznawcami religii miłości, która wysadza w powietrze samoloty, budynki, czy obcina głowy...
już oceniałe(a)ś
8
35
Godson akurat jest protestantem., a nawet pełnił funkcje pastora. W Biblii na której opiera swoje zycie wyraznie jest napsane, ze homoseksualizm w oczach Boga jest obrzydliwy. Przykład Sodomy i Gomory uczy nas że nie mozna go czynnie "uprawiac" tak zreszta jak cudzołostwa w ogóle. Aby to zrozumiec trzeba wiary. Chrzescijaninem jest kazdy kto przyjmuje i realizuje Słowo Boże w całości- inaczej wiara nie ma sensu.
już oceniałe(a)ś
6
39
Piszesz bzdury zawilec i tyle! Doucz się, poczytaj a potem zabierz głos!
już oceniałe(a)ś
16
8
Dla mnie żródłem prawd wiary jest Biblia, chyba nie kazesz mi uczyc o nich z dzieł Marksa i Lenina? Stanowisko Boga w Bibli jest jasne: 1/ to kobieta i mężczyzna stają sie jednym ciałem 2/ szóste przykazanie -nie cudzołóż. Coż do osób, które urodziły sie homoseksualne, napisane jest, ze nie kazdy nadaje sie do małżeństwa i nie nam pytac dlaczego. Grzechem nie są skłonności tylko czyny. Wiara to nie wiedza to przekonanie , że coś jest prawdą. Mamy wolna wolę, jestesmy wolni w swoich wyborach, Godson dokładnie tak samo.
już oceniałe(a)ś
3
35
W Biblii jest również zezwolenie na kamieniowanie dzieci, jeśli są nieposłuszne, jak i na sprzedaż córek do niewoli. Jak rozumiem to już jest nieważne, ale fragmenty dotyczące homoseksualizmu z jakiegoś powodu zachowały aktualność?
już oceniałe(a)ś
52
4
@koncept2 To by się zgadzało: katolicy to Tusk, Komorowski, Kopacz, Borusewicz. A może to by się nie zgadzało, bo zapewne głosowałeś na Tuska, wierząc mu...
już oceniałe(a)ś
2
3
@zawilec1 Panie Szuldrzynski (brak podpisu dzisiaj?), nie podaje pan zadnych cytatow z Bibli.... A to zlamanie pierwszego przykazania dziennikarza. Jest dla mnie nie do przyjecia, ze posel nie dba o interes tych ktorych reprezentuje a w glosowaniach kieruje sie swoja wiara. Biblia w tym momenci malo mnie obchodzi, bo Polska nie jest panstwem wyznaniowym. Obchodzi mnie Konstytucja. A ta w Ar 5 zapewnia wolnosc i prawa czlowieka i obywatela a w Ar. 32 zakazuje dyskryminacji. Posel Godson, z tego co pamietam z wywiadow z nim sam doswiadczyl ze tak powiem "niedotrzymywania Ar 32". Dlatego rozumiemzdziwienie autorki listu i podzielam jej frustracje.
już oceniałe(a)ś
16
0
@koncept2 myślisz o aborcji i eutanazji?
już oceniałe(a)ś
0
3
Godson to nie katolik, to byly czy tez wciaz jeszcze pastor jednego z kosciolow protestanckich, krotko, to fundamentalista chrzescijanski, a takich jest mnostwo i to nie tylko w Kosciele Katolickim ale wsrod protestantow . Popatrzecie chociaz na Stany Zjednoczenone. Tego typu ludkowie w Azji:i na Sri Lance czy Tajlandii przyjezdzali z pomoca dla ofiar po tsunami, ktora oferowali za przyjecie chrztu! Tego typu ludkowie ostro zwalczaja aborcje, teorie ewolucji no i oczywiscie zwiazki partnerskie. I to wszystko, to nie ma nic do rzeczy z tym, ze ow gosc doznawal dyskryminacji ze wzgledu na swoj kolor skory. Ludzie obudzcie sie i nie pozwolcie by za Wasz szmal z budzetu gosc realizowal program swojego kosciola!
już oceniałe(a)ś
101
3
Godson to matacz i pospolity oszust. Dlaczego nie ujawnił tych poglądów w trakcie swojej kampanii wyborczej?
@saint_just przeciez zapisal się do PO, więc niczego ze swej czrnej natury nie ukrywał!
już oceniałe(a)ś
4
2
@trajkotek W zasadzie racja. Oni od PiSu różnią się tylko używaniem papieru toaletowego zamiast palca, liści oraz darni.
już oceniałe(a)ś
0
3
"Czy mógłby Pan wyjaśnić, skąd u Pana taka nieprzejednana postawa wobec osób o innej orientacji seksualnej? Tylko proszę nie powoływać się na swoją wiarę chrześcijańską. Ja też jestem chrześcijanką - to główny punkt odniesienia w moich życiowych wyborach. Po prostu nie wierzę, że chrześcijaństwo może pociągać za sobą niesprawiedliwość i upokarzanie innych w imię własnych ideałów." O święta naiwności. Thou shalt not lie with mankind, as with womankind: it is an abomination.[1](Leviticus 18:22 KJV) If a man also lie with mankind, as he lieth with a woman, both of them have committed an abomination: they shall surely be put to death; their blood shall be upon them.[2](Leviticus 20:13 KJV) (jest tego dużo więcej, ale nie chce mi się szukać całej listy, poza tym z polskich tłumaczeń jakimś cudem zniknęła informacja o karze śmierci za stosunek homoseksualny) można sobie WIERZYĆ, że tego wersu w biblii nie ma. Ale on jest, i spora część chrześcijan tego i podobnych praw gorliwie przestrzega. I ktokolwiek się powołuje w swojej homofobii na chrześcijaństwo - ma pełną rację. To obrzydliwa, okrutna religia, oparta na chorych prawach wymyślonych przez starożydowskich proroków-pustelników. To, że autorka nic złego nie widzi w związkach homo świadczy o tym ŻE JEST BARDZIEJ MORALNA NIŻ JEJ RELIGIA! Po co się więc jej kurczowo trzyma? Zapewne połączenie ignorancji (słuchanie biblii w kościele to nie to samo co czytanie jej samemu, bo księżulo powtarza tylko w kółko tych parę fajnych fragmentów a tony okrucieństwa i głupoty przemilcza), okłamywania samej siebie ("ale to przecież stary testament, nie liczy się" itp. bzdury), i dziecinnej potrzeby wiary w cokolwiek (bo njiektórzy nie potrafią przetrawić faktu, że żaden bożek nad nimi nie czuwa, są na tym świecie sami i kiedyś umrą). Pewnie do tego dochodzi też lęk przed piekłem i inne odruchy wpojone przed indoktrynację. Religia uczy, że jeśli w coś się wierzy, to istnieje, a jeśli nie - to czary-mary znika. W ten sposób każdy może sobie wmówić, że religia nie jest źródłem ciemnoty i niesprawiedliwości. Wcale a wcale. W ogóle. Cytat pokazuje, w jak wielkim zakłamaniu autorka żyje.
@fiodor44: >>>(jest tego dużo więcej, ale nie chce mi się szukać całej listy, poza tym z polskich tłumaczeń jakimś cudem zniknęła informacja o karze śmierci za stosunek homoseksualny)<<< Nie wiem z jakiego tłumaczenia korzystasz, ale z BT na pewno nic nie zniknęło :D "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!" (Kapł. 18, 22) "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli." (Kapł. 20, 13) Tyle, że akurat prawo mojżeszowe, o którym jest tutaj mowa, chrześcijan nie obowiązuje. Uznanie stosunków homoseksualnych z grzech wynika w ich przypadku z Nowego Testamentu: "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi." (Rzym. 1, 26-28) "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego." (1 Kor. 6, 9-11)
już oceniałe(a)ś
5
2
@fiodor44 Ludzie inteligentni dawno juz zrozumieli, ze Stary Testamen trzeba traktowac jako przenosnie. Bo jesli zacznie traktowac sie wszystko doslownie, to trzeba bedzie uwierzyc, ze Swiat powstal w siedem dni piec tysiecy lat temu. Cytowanie wyrwanych zdan niczego nie udowadnia.
już oceniałe(a)ś
4
2
@amethystos1966 A jak potraktujemy dosłownie Nowy Testament, to otrzymamy wino z wody ?
już oceniałe(a)ś
4
0
@joseph.007 Biblia jest bezlitosna dla członków (nomen omen) kleru.
już oceniałe(a)ś
0
0
@fiodor44 Dlaczego judaizm odrzucił homoseksualizm? >>> glosmichnika.blox.pl/2011/06/Dlaczego-judaizm-odrzucil-homoseksualizm.html
już oceniałe(a)ś
0
0
W Biblii jest duzo roznych rzeczyco nie znaczy ze sie je obecnie traktuje jako niepodwazalne prawdy, doslowne przykazania
już oceniałe(a)ś
0
1
To ja poproszę o takie wydanie Starego i Nowego Testamentu, w którym jest zaznaczone kolorem: - który passus należy traktować dosłownie - który jest tylko przenośnią - który jest tylko luźnym fantazjowaniem i/lub opisem przyrody. Kamienowanie, krzyżowanie, sprzedawanie w niewolę czy wypędzanie - to nie były żadne przenośnie, to były na bieżąco stosowane praktyki, znane wszystkim przynajmniej ze słyszenia. A nawet gdyby to miały być przenośnie, to co właściwie z tego wynika? Konkretnie proszę. Przenośnia to zabieg służący unaocznieniu czy przybliżeniu czytelnikom jakiejś myśli (albo ma charakter czysto estetyczny). Co ta przenośnia ma wyrażać? Bo mnie się wydaje, że ględzenie o metaforach służy tylko uniknięciu odpowiedzialności.ucieczce od problemu, jakim jest obecność nieludzkich, sadystycznych i osadzonych w obcej nam kulturze nakazów w Piśmie Świętym. To tak, jakbyś zwrócił uwagę na jakiś niekorzystny zapis drobnym druczkiem w umowie, a kontrahent mówił ci,: To tylko formalność, przecież nie będziemy tego egzekwować".
już oceniałe(a)ś
0
0
@madonna89 Problem w tym, że wyznawcy Biblii w zupełnie luźny i ekstrawagancki sposób wybierają sobie te fragmenty, które chcą rozumieć dosłownie i te, niewygodne, które "są tylko przenośnią". To czysty, arogancki oportunizm W ten sposób można a każdego tekstu wyciągnąć wszystko. A czy Biblia nie mówi czasem, że ani jednego słowa w niej zmienić nie wolno? Jeśli nie wolno zmienić, to nie wolno też usunąć, pominąć ani zignorować. Niestety - Biblię musisz albo zaakceptować w całości, albo w całości odrzucić.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Promowanie Łodzi w Polsce i na świecie jako miasta tolerancyjnego i wielokulturowego". no właśnie... Tolerancja nie oznacza wyłącznie braku rasizmu.
już oceniałe(a)ś
58
2
Pan poseł Godson na pierdoły [odpowiadanie na listy] nie ma czasu. Przygotowuje przecież imprezkę na Stadionie Narodowym. Albowiem ludność między Odrą a Bugiem zaczyna żyć niezgodnie z zasadami, które on wyznaje [z panią profesor Pawłowicz, panem Żelkiem itp.] i stąd należy się seans ozdrowienia.
już oceniałe(a)ś
44
2