Uczniowie, nauczyciele i rodzice wchodzą w ten rok szkolny z dużym niepokojem. - W oświacie jest wyraźna świadomość tego, co jest zgodne z linią rządzącej partii, a co nie jest - mówią eksperci. Oto do czego doprowadziło 12 lat zmian w edukacji za rządów PiS.

Nauka strzelania - dla pierwszych klas szkół średnich praktyczna, dla ósmoklasistów - teoretyczna. Jedni i drudzy mają się też uczyć terenoznawstwa i cyberbezpieczeństwa w wymiarze wojskowym. Trudniejsza matura i nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość z bardzo kontrowersyjnym podręcznikiem.

O tych i innych grzechach edukacji piszemy poniedziałek, 5 września w "Czarnej Księdze PiS. Ostatni dzwonek dla szkoły."

W "Czarnej Księdze" przeczytasz:

  • 10 grzechów polskiej szkoły. Centralizacja i autocenzura, ideologizacja, wkuwanie zamiast myślenia, doprowadzenie do kryzysu w środowisku nauczycielskim. Czy to ostatni dzwonek dla polskiej edukacji?
  • Kto uprosi fizyka na 10 godzin? Na stronach kuratoriów w całej Polsce nadal jest ponad 17 tysięcy ofert pracy dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Ale prawdziwa skala wakatów jest znacznie większa. Dyrektorzy desperacko walczą o przedmiotowców.
  • Bez zmian dla uczniów z Ukrainy. Ministerstwo Edukacji nie przewiduje większych zmian - we wrześniu tysiące uczniów z Ukrainy zacznie naukę na tych samych zasadach co do tej pory. Na rozwiązanie problemu braku asystentów, podręczników czy przeludnionych klas nie ma co liczyć.

"Czarna księga PiS. Ostatni dzwonek dla szkoły" już w poniedziałek, 5 września w "Wyborczej".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem