Już w piątek (15 kwietnia) i w sobotę (16 kwietnia) ukaże się specjalne świąteczne wydanie "Gazety Wyborczej".

W piątek 15 kwietnia:

Nasze wspólne święta

Czy znacie ukraińskie zwyczaje i tradycje wielkanocne? Czy nasi sąsiedzi malują pisanki, poszczą, polewają się wodą? Jakie potrawy z ukraińskich stołów wielkanocnych warto przenieść na nasz grunt? Poznajmy się lepiej przy okazji świąt.

Specjalne wydanie Wyborcza TV to aż 56 stron.

Polecamy filmy i seriale, które warto zobaczyć na święta. Wśród nich film i serial o Julii Child, która z miłości do męża nauczyła się gotować, a potem pokazała to w telewizji. Co jeszcze warto zobaczyć?

W sobotę 16 kwietnia:

Czy Hubert Urbański w rozmowie z Grzegorzem Wysockim odpowie na pytanie za milion?

Pytanie za 75 tysięcy złotych: Czy „Milionerzy" to jest pański A) krzyż, B) garb, C) ciężar czy może D) gęba?

Pytanie za 250 tysięcy złotych: Jak się nazywa piesek Huberta Urbańskiego? Odpowiedzi: A) Pralka, B) Lodówka, C) Korkociąg czy D) Termos?

Wywiad z Matyldą Damięcką

Żeby utrzymać swoje natręctwa i przyjaciółkę depresję w ryzach potrzebuję pewnych stałych, potrzebuję codziennych rytuałów. Wstaję, godzinny spacer z psem, rysuję, a rysuję dla higieny umysłu. Muszę nazwać emocje, które idą z rzeczywistości i zrobić porządek w głowie. Każde mniejsze lub większe wahnięcie wprowadza niepotrzebnie chaos.

Z Wiktorem Jerofiejewem rozmawia Paweł Smoleński

Europejczycy uważają Rosję za cywilizowaną po europejsku, tylko czasami coś się w niej kitwasi. Całkiem spory kawałek Rosji leży w Europie, muzyka jest europejska, malarstwo, literatura. Ale Rosja nigdy Europą nie była, podobnie jak brytyjskie Indie nie były Anglią, choć mówią tam po angielsku. Nikt się temu nie dziwi, ludzie jeżdżą do Indii posmakować innej cywilizacji niż europejska. Tymczasem Rosja w waszej optyce musi być Europą. Z jakiej racji?

"Wyborcza na Wielkanoc" w piątek (15 kwietnia) i w sobotę (16 kwietnia) w kioskach i punktach sprzedaży prasy.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Rosja wcale nie musi być europejską, wystarczy aby nie była bandycką
już oceniałe(a)ś
1
0