"Magazyn od Święta", specjalne wigilijne wydanie "Wyborczej", ukaże się w piątek, 24 grudnia. Czytelnicy znajdą w nim rozmowę z Arturem Andrusem. "O, wiem, co mnie bawi, śmieszy, raduje. To, jak za każdym razem jesteśmy przekonani, że będziemy mistrzami świata w piłce nożnej" - opowiada w niej satyryk Michałowi Nogasiowi. Obok rozmowy ukaże się tekst "Piestorałki", napisanej specjalnie dla naszej redakcji. Zadaniem tego szczególnego utworu słowno-muzycznego jest odpowiedź na pytanie, czy w Betlejem był jamnik.

Specjalnie dla czytelników do wydania zostanie dołączony kod dostępu do Wyborcza.pl, ważny od 24 do 26 grudnia. Oprócz dostępu do serwisu umożliwi on przeczytanie fragmentu książki Agaty Tuszyńskiej "Ćwiczenia z utraty".

Oprócz tego w numerze:

JUDASZ. Opowiadanie Katarzyny Puzyńskiej

Zostawiła drzwi do klatki delikatnie uchylone. Czy się wierzy, czy nie, tego wieczora nie powinno spędzać się na dworze w zacinającym deszczu ze śniegiem. No i to była kolejna możliwość, żeby utrzeć nosa zakłamanym sąsiadom - zapraszamy do lektury wigilijnej opowieści Katarzyny Puzyńskiej, autorki serii bestsellerowych kryminałów o policjantach ze wsi Lipowo.

WAŻNE, BY NA WIGILII ODŁOŻYĆ NOŻE

"Życzę wam, żebyście przeszli na stronę PiS-u". Jak spędzić święta, gdy rodzina myśli inaczej, pisze Grzegorz Wysocki.

BÓG. Jedyny duch, w którego nikt nie wierzy

Z wróżkami konsultują się inwestorzy giełdowi, headhunterzy, adwokaci, wielcy projektanci, inżynierzy TGV oraz prezydenci Francji. Pisze Anna Pamuła

PIEKŁO TO JA. Esej Jarosława Mikołajewskiego

"Przeszedłem piekło...", "To była droga przez piekło...", "Piekielny ból...". Ciekawe, że piekielno-diabelskie przenośnie, należące do najczęstszych w każdym chyba z narodowych języków rozpaczy, opierają się na świecie niepoznanym przez nikogo żywego. Nie licząc Dantego, który poznał każdy z trzech zaświatów i każdy składnik ich struktury. I opisał je w "Boskiej komedii".

ŚWIAT TO JEDEN WIELKI OBÓZ

A jeśli wszystko, co wydaje nam się piękne, dobre i prawdziwe, jest ledwie echem dawnej przemocy - Adam Michnik poleca tekst Timothy’ego Snydera o Tadeuszu Borowskim.

Specjalne wydanie "Wyborczej", wraz z kodem dostępu do Wyborcza.pl, ukaże się w piątek, 24 grudnia.