W kalendarzu znajdą się zdjęcia nieba zrobione przez: - Michała Kałużnego - specjalistę w zakresie astrofotografii głębokiego nieba, Piotra Majewskiego – dziennikarza, astrografa i popularyzatora astronomii, Piotra Potępę - autora bloga o fotografii nocnej Nightscapes.pl i Bogdana Jarzynę, który w swoje notce biograficznej pisze: „Astrofotografia to moja pasja, trudne, lecz pochłaniające bez reszty hobby. Wszak to wszystko, co nas otacza, zaczęło się i skończy właśnie tam, wysoko nad naszymi głowami!”.

Na zdjęciach między innymi:

  • Droga Mleczna,
  • kometa C/2020 F3 (Neowise),
  • obłoki srebrzyste,
  • mgławica Półksiężyc,
  • zakrycie Jowisza przez Księżyc,
  • tranzyt Merkurego.

Dzięki całorocznemu kalendarium autorstwa Piotra Majewskiego, sprawdzisz, kiedy czekają nas ciekawe koniunkcje ciał niebieskich i kiedy można oglądać nad Polską "spadające gwiazdy". Podpowie nam ono też, kiedy spodziewać się m.in. zaćmienia księżyca, zbliżenia planet i widoczności Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Kalendarz ten pozwala obserwować niebo przez cały rok i podziwiać niezwykłe zdjęcia.

Kalendarz astronomiczny na 2021 rok w czwartek, 3 grudnia z "Wyborczą". Cena "Wyborczej" z kalendarzem 8,99 zł (w tym 8% VAT).

Partnerem wydania jest: Astronomia, Jedyny miesięcznik astronomiczny w Polsce 

Przegapiłeś dodatek "Wyborczej", a bardzo chcesz go mieć? Dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu 22 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00.