Jakie zwierzaki będą nam towarzyszyć w 2021 roku? Borsuk, sarna, żubry, dzięcioł i wielu innych mieszkańców Puszczy Białowieskiej uchwyconych aparatem Adama Wajraka. Każdy bohater zdjęcia został przez niego opisany, możemy też dowiedzieć o okolicznościach w jakich wykonano fotografię. Mamy także nawiązanie do zmian klimatycznych: wspomniany borsuk, który w normalnych okolicznościach powinien zapaść w zimowy sen, został sfotografowany na początku lutego.

Z wielką przyjemnością oddaję Wam kolejny przyrodniczy kalendarz. Chciałbym, aby cieszył Wasze oko w tych ciężkich dla wielu ludzi czasach i przypominał, że nasza przyroda też musi sobie radzić z wieloma wyzwaniami oraz zagrożeniami. Chciałbym również, aby ta cząstka ojczystej przyrody, która zawiśnie na Waszych ścianach, dawała Wam nadzieję i sprawiała, że zwyczajnie się uśmiechniecie – pisze we wstępie do kalendarza Adam Wajrak.

Kalendarz przyrodniczy na 2021 rok ze zdjęciami Adama Wajraka już w czwartek, 12 listopada listopada z "Wyborczą" w cenie 9,99 zł. Po dniu edycji kalendarz będzie dostępny na kulturalnysklep.pl. Zdjęcia z kalendarza do pobrania na www.wyborcza.pl/kalendarz