Czeka nas dziś bardzo długa noc. Na wyborcza.pl będziemy na bieżąco śledzić wieści napływające z poszczególnych amerykańskich stanów i układać na tej podstawie wyborcze puzzle. Nasz korespondent Maciej Czarnecki przygotował specjalny poradnik dotyczący sposobu głosowania i jego przebiegu. Pierwsze wyniki wyborcze opublikują stany Kentucky i Indiana. Głosy elektorskie zgarnie Trump, potem będzie Georgia…  

https://wyborcza.pl/7,75399,26470663,jak-sledzic-noc-wyborcza-w-usa-uwaga-na-czerwone-i-niebieskie.html

Dane będziemy aktualizować na wyborczych mapach i w relacji na bieżąco.

Maciek finisz wyborczego maratonu śledzi z Pensylwanii,  jednego ze stanów, który cztery lata temu przesądził o zwycięstwie Trumpa. Z ludźmi rozmawia o pandemii i jej skutkach dla amerykańskiej gospodarki i społeczeństwa. Rozmawia ze zwolennikami Trumpa, opowiadają mu, że wolność rozumieją jako brak przymusu noszenia maseczki i brak obostrzeń.-  Trump ma wciąż szanse na reelekcje – pisze nasz korespondent.

https://wyborcza.pl/7,75399,26470463,dlaczego-trump-wciaz-ma-szanse-na-reelekcje-chociaz-zawalil.html

Gdy rok temu w redakcji zapadła decyzja, że wyślemy Maćka do USA, by relacjonował wybory, wydawało się, że będzie to podobna operacja, jaką przeprowadzaliśmy co cztery lata. Plany trzeba było szybko zmienić. W marcu zaczęła się pandemia, która błyskawicznie ogarnęła Amerykę, a w końcu koronawirus dotarł do Białego Domu, bo zaraził się sam Donald Trump i jego żona.

https://wyborcza.pl/7,75399,26364789,koronawirus-w-bialym-domu-nie-tylko-trump-sie-zakazil.html

Maciek zamiast oglądać z bliska wyborcze wiece, z bliska oglądał zmagania Ameryki z koronawirusem i opisywał jak pandemia uwidoczniła słabości kraju i wyostrzyła społeczne nierówności.

https://wyborcza.pl/7,75399,25896032,zwalniam-cie-dla-twojego-dobra.html

Maciek jutro rano będzie gościem wyborczego poranka wyborczej.pl

Od siódmej rano o wynikach wyborów i sytuacji w USA będziemy rozmawiać z  Donaldem Tuskiem, byłym premierem RP i  szefem Rady Europejskiej, Anne Applebaum, dziennikarką, zdobywczynią Pulitzera, Danielem Friedem, byłym ambasadorem USA w Polsce, oraz Stanisławem Skarżyńskim, korespondentem „Wyborczej” w Wielkiej Brytanii.

Pisze się historia. Bądźcie z nami w środę od 7.00 rano na wyborcza.pl!