Angielski – język biznesu, nauki, kultury i mediów

Według danych statystycznych językiem angielskim – bez względu na stopień jego opanowania – posługuje się niemal 1,8 miliarda osób na całym świecie. W wielu krajach to podstawowy lub jeden z głównych języków urzędowych. Angielskim posługują się nie tylko obywatele Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, ale również mieszkańcy Jamajki, Gujany, Kamerunu lub Palau. Stał się on uniwersalnym językiem światowych mediów, biznesu, nauki, kultury czy sztuki. Przeniknął niemal do każdej dziedziny przemysłu i gospodarki. 

Komunikatywne posługiwanie się językiem obcym będzie możliwe, nawet jeśli kontakt z nim miałeś dawno temu. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Metodą na sprawne operowanie angielskim jest przypomnienie podstawowych zasad i codzienny trening językowy. To klucz do sukcesu, jakim finalnie może być biegłe posługiwanie się tym językiem!

Dobra znajomość języka angielskiego – wymóg wielu pracodawców 

Jeśli twój angielski trochę „zardzewiał”, to możesz nie być zbyt atrakcyjnym kandydatem na dzisiejszym rynku pracy. Nie znając tego języka, bądź słabo się nim posługując, nie tylko możesz odpaść na wielu rozmowach kwalifikacyjnych, ale też nie będziesz mógł aplikować na interesujące cię stanowiska pracy, co w dobie kryzysu nie jest zbyt optymistyczną wizją. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że trudno ci swobodnie rozmawiać w języku angielskim lub też wypowiedzieć się na piśmie, to warto efektywnie podszkolić swoje kompetencje językowe. 

Komunikatywna znajomość angielskiego sprawi, że poczujesz się pewnie na wszystkich rozmowach o pracę czy w kontakcie z zagranicznymi partnerami biznesowymi i klientami. Będziesz też mógł tworzyć maile do kontrahentów, a także budować własne kompetencje zawodowe – wiele kursów wiedzy i materiałów dostępnych jest obecnie jedynie w języku angielskim. 

Dobra znajomość angielskiego może zapewnić ci większą stabilizację finansową i możliwość podjęcia pracy w prestiżowej firmie, również z kapitałem zagranicznym, co relatywnie przełoży się także na wyższe zarobki i dodatkowe benefity. 

MIESIĘCZNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE OTRZYMASZ ZA DARMO WYKUPUJĄC PRENUMERATĘ WYBORCZEJ ZA 1 ZŁ

Efektywna nauka języka angielskiego z platformą Babbel 

Nauka języka angielskiego, którego coraz częściej potrzebujemy w pracy,  może odbywać się przy pomocy dostępnych na rynku narzędzi online, na przykład platformy Babbel. Dzięki niej swobodnie możesz pogłębiać swoje umiejętności w każdym miejscu i o każdej porze. Krótkie lekcje, przygotowane przez lingwistów z całego świata, dostępne są w wersji na telefon, tablet i komputer. 

Martwisz się, że wśród codziennych obowiązków nie znajdziesz czasu na naukę? Spokojnie, aplikacja Babbel oferuje ćwiczenia, które z łatwością połączysz z poranną kawą, przerwą w szkole lub pracy, czy czasem, który spędzasz w komunikacji miejskiej.  

Obawiasz się, że zabraknie Ci motywacji? Niepotrzebnie. Babbel umożliwia śledzenie swoich postępów, dzięki czytelnej ścieżce nauczania. W rezultacie szybko wyrobisz w sobie nawyk regularnej nauki. Możesz rozpocząć naukę od podstaw i przechodzić na wyższe poziomy. Możesz także od razu skorzystać z kursów i lekcji dla zaawansowanych. 

A może boisz  się, że zapomnisz o kolejnej lekcji? Skorzystaj z zabawnych przypomnień w aplikacji lub przywieś karteczkę z notatką na lustrze. To takie łatwe!

Jak komunikować się w biznesie – kilka porad

Posługując się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi za pośrednictwem platformy Babbel, będziesz w stanie profesjonalnie przygotować się do rozmowy o pracę, dowiesz się, w jaki sposób poprawnie konstruować maile i korespondencję, a także poznasz najczęściej stosowane, prawidłowe zwroty, które obowiązują na rozmowach kwalifikacyjnych czy w konwersacjach z klientami. Dzięki Babbel twoja rozmowa kwalifikacyjna po angielsku będzie tylko formalnością. Nauczysz się, co oznaczają takie zwroty, jak na przykład:

• May I ask the question? 

• I would like to negotiate the offer. 

• I would be comfortable with a slightly higher salary.

Korzystając z aplikacji do nauki języka angielskiego Babbel, dowiesz się, jak prawidłowo skonstruować takie dokumenty aplikacyjne, jak:

• CV – które powinno być pozbawione zdań podrzędnie złożonych, a także napisane w sposób zwięzły i przejrzysty, z prawidłowym oznaczeniem poziomu umiejętności językowych (A1 do C2);

•list motywacyjny – interesujący w treści i formie, pozbawiony ozdobników językowych, a także typowych oraz zniechęcających rekruterów błędów składniowych, fleksyjnych i ortograficznych.

Z Babbel poznasz prawidłową pisownię każdego słowa oraz dowiesz się, dlaczego tak ważne w CV i liście motywacyjnym są kolokacje, czasowniki frazowe oraz wyrażenia przyimkowe. 

Poświęcając czas na systematyczną, ale przyjemną i efektywną naukę angielskiego z aplikacją Babbel, możesz opanować ten język w stopniu, który zwiększy twoją konkurencyjność na rynku pracy. Sprawne posługiwanie się angielskim z pewnością pomoże – także w dobie trwającego kryzysu – zdobyć pracę, awansować lub zmienić dotychczasową posadę na korzystniejszą finansowo. Podszlifuj swój angielski i zwiększ swój potencjał zawodowy!

Teraz z prenumeratą Wyborcza.pl kod do kursu angielskiego Babbel gratis. Wypróbuj pierwszy miesiąc za 1 zł i odblokuj swój angielski.
Skorzystaj z promocji >>

Oferta prenumeraty Wyborczej z kursem angielskiego w prezencieOferta prenumeraty Wyborczej z kursem angielskiego w prezencie 

Partner akcji

BabbelBabbel