Dlaczego Polacy tak często sięgają po antydepresanty? Jak Paulina Kosiniak-Kamysz planuje wspierać męża w kampanii prezydenckiej? Co będziemy jeść w 2020? Co warto mieć w szafie w nadchodzącym sezonie wiosna-lato? Triki na codzienny make-up! Specjalne trendowe, powiększone wydanie „Wysokich Obcasów” już w sobotę, 21 marca z „Wyborczą”.

W jakim kierunku pójdzie nowe społeczeństwo? Nową ulicą, w nowym mieście, z nowymi głowami, z których w końcu nam spadnie korona. Korona w znaczeniu podwójnym – problemów z zarazą i naszego wybujałego ego? Co piszczy w trendach z zakresu szeroko rozumianych innowacji dla rozwoju biznesu? Jak zmienić w Polakach tendencję do chaotycznego i bezrefleksyjnego robienia zakupów?  Z Zuzanną Skalską, badaczką trendów, rozmawia Katarzyna Pawłowska.

 Ponadto w specjalnym numerze "Wysokich Obcasów":

  • O CZYM MARZĄ DOROSŁE DZIECI?

Młodych dorosłych, którzy dzieciństwo spędzili w domach dziecka i innych placówkach pieczy zastępczej, jest w Polsce kilka tysięcy. Dla nich usamodzielnienie to prawdziwe wyzwanie. Z czym musza mierzyć się wchodzący w dorosłość wychowankowie domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych? Tekst Anny J. Dudek

  • SKŁODOWSKA BYŁA GENIUSZKĄ, JA NIE. ALE JESTEM BARDZO INTELIGENTNA

Czemu mamy problem z zaakceptowaniem tego, że kobieta nie zawsze jest święta? Pablo Picasso prywatnie był dupkiem i okrutnie traktował kobiety. A pozostaje w naszych oczach malarskim geniuszem. Z Marjane Satrapi, autorką komiksów i reżyserką filmową, rozmawia Piotr Guszkowski.

  • JESTEM NIEKLASYCZNA

Jak się jeszcze tak dobrze nie znaliśmy z mężem, powiedział mi kiedyś: „Ty jesteś taką lewaczką”. Ale tak naprawdę ja mam jedną zasadę, którą przekazał mi tata: trzeba z każdym rozmawiać. O hejcie, legalizacji związków partnerskich, walce o kobiety i planach na przyszłość z Pauliną Kosiniak-Kamysz, stomatolożką, żoną lidera PSL, która na ostatniej konwencji skradła mu show, rozmawia Magdalena Kursa.

  • PIGUŁKA SZCZĘŚCIA NIE DA, ALE JE PRZYBLIŻY

Bierze koleżanka, której syn dorasta i nie potrzebuje już tak bardzo mamusi, a ona ma syndrom pustego gniazda. Bierze kolega, który ma kryzys twórczy przy pisaniu kolejnej książki, i inny, który ma sporo stresów, bo prowadzi firmę. I koleżanka, która jest po ciężkim rozwodzie. Zapomniałam jeszcze o matce czwórki dzieci. I tak mogłabym wymieniać. Wszyscy jadą na antydepresantach. Czy to nowa pigułka szczęścia? Dlaczego Polacy coraz częściej szukają porady u specjalistów? Czy można bez tego poradzić sobie z depresją? Z prof. Dominiką Dudek, psychiatrą, rozmawia Małgorzata Skowrońska.

  • DUŻO ROŚLIN, MAŁO ALKOHOLU 2020 NA TALERZU

Roślinne „udka z kurczaka”, kiełbaski z sardynek. Koktajle bez procentów i deser z konopi. Dla kogo są mocktaile? Co będziemy jeść w 2020 roku sprawdza Małgosia Minta.

  • SNOBY, PRAWDZIWI WRAŹLIWCY I MALARSKIE IMPREZJE

Sukienki oprawione w złote ramy, pejzaże na koszulach, spódnice niedomalowane pędzlem do rąbka, futerały na instrumenty zamiast torebek, a w detalach powtórka z Nerudy,Virginii Woolf i modernistów. Moda na wiosnę szuka siebie w sztuce albo przynajmniej gra na tych samych co sztuka strunach. Co będziemy nosić wiosną i latem tego roku? Trendy 2020. Tekst Kamili Wagner.

  • SZTUCZKI WIZERUNKOWE

Gdy nie bardzo można wyrażać się poprzez ubranie, fashioniści, nagle pozbawieni kawałka tożsamości, szukają nowych atrybutów. Jaki kolor będzie najmodniejszy nadchodzącym sezonie? Co bezapelacyjnie musi znaleźć się w Twojej szafie? Jakie okulary przeciwsłoneczne będą na czasie? Tekst Kamili Wagner

  • JASNE JAK SŁOŃCE

Potrzeba kolorów i opalenizny na skórze – tak działają na nas wiosna i lato. Aneta Kostrzewa, makijażystka, wybrała dla nas trendy, które łatwo zastosować w makijażu na co dzień. Tekst Aleksandry Lubańskiej-Czubak.

Specjalne trendowe, powiększone wydanie „Wysokich Obcasów” już w sobotę, 21 marca z „Wyborczą”.