Toniemy w śmieciach. Małych i dużych, mokrych i suchych, wielowarstwowych i prostych do obróbki, brudnych, czystych, toksycznych i neutralnych. Cały czas wiele trudności sprawia nam ich segregacja. Gdzie wyrzucić zużyte okulary, torebkę po herbacie, dezodorant w sztyfcie, buty? Specjalnie na życzenie naszych czytelników! W środę i w czwartek w „Wyborczej” Alfabetyczny spis 300 trudnych śmieci.

Recykling, co widać w naszym dodatku, bywa zajęciem skomplikowanym. Część odpadów jest uciążliwa i trudna do zaklasyfikowania. Nie ma się jednak co zrażać. To działanie ma sens: im dokładniej posegregowane odpady, tym bardziej opłacalny i efektywny jest proces ich odzysku. Jak zatem segregować, by nie zwariować? Gdzie wrzucić agrafkę, stare ubrania, koperta z foliowym okienkiem, zepsute mięso, kości, opakowanie wielowarstwowe? W naszym dodatku podpowiadamy:

  • Jak prawidłowo segregować śmieci po wprowadzeniu nowych zasad?
  • Kto może nam pomóc w segregacji śmieci?
  • Dlaczego nie należy palić drewnianymi odpadami w piecu?
  • Co zrobić z lekami po terminie przydatności?
  • Jak posegregować 300  kłopotliwych śmieci?

Alfabetyczny spis trudnych śmieci. Zeszyt 1 - Alfabetyczny spis trudnych śmieci od A do N w środę, 19 lutego. Zeszyt 2 – Alfabetyczny spis trudnych śmieci od O do Ż w czwartek, 20 lutego w „Wyborczej”.