Kluczowym tematem świątecznego numeru „Wysokich Obcasów Extra"  jest rodzina - co to słowo znaczy? Co i kto decyduje, czy rodziną się jest? O tym mowa w historii pięciu domów -  ich dwoje, dwie mamy, trzy siostry, przyjaciele w jednej kuchni, rodzice dziewięciorga dzieci - i  ich różnych definicjach bliskości.

Świąteczny czas dla wielu osób rozpoczyna się wraz z usłyszanym w radiu „Last Christmas". Dlaczego stała się tak kultowym utworem? Odpowiedzi szuka Wojciech Staszewski prowadzący piosenkowe śledztwo, rozmawiając z kardiologiem, psychologami i fanami, o życiu i przyczynach śmierci jej autora - Georga Michaela.

Neuroestetyka - co łączy artystów z matematykami? Naukowcy szukają genezy piękna w ludzkim mózgu - czegoś, co decyduje o tym, że dzieła Michała Anioła uznajemy za genialne, a jelenia na rykowisku klasyfikujemy jako kicz. Zajrzeli do głów kilku estetów. Co odkryli?

Jak uniknąć wigilii w firmie rodem z filmu Smarzowskiego? - radzi Anna Urbańska, przedsiębiorczyni z ponad 20-letnim stażem.
O co chodzi w seksie przez Internet?- o tym w rozmowie z  psychoterapeutą i seksuologiem Michałem Pozdałem.

Poza tym w nowym numerze „Wysokich Obcasów Extra" można przeczytać m.in. o grzesznicach w tweedzie, które popijały herbatkę z mlekiem, czyli barwnym życiu sześciu sióstr Mitford; bieszczadzkiej filozofii Rebrowa z serialu „Wataha" oraz o nieśmiertelnej modzie na grunge.

Świąteczne wydanie miesięcznika jest do kupienia również z książką od Wydawnictwa Rebis w prezencie do zaczytania się w jesienno-zimowe wieczory.

Wydanie dostępne w sprzedaży do 18 grudnia w cenie 7,99 zł,  wersja z książką w cenie 7,98 zł.