Rozmowa z Bianką Siwińską doktor nauk politycznych, twórczynią kampanii społecznych "Dziewczyny na politechniki", "Dziewczyny do ścisłych" , porady, jak wygłosić przemowę, żeby ludzie cię słuchali i dali się przekonać, rozmowa z psychoterapeutą o uzależnianiach ludzi sukcesu oraz stres w pracy - jak sobie z nim radzić. Te i inne tematy znaleźć można w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika "Wysokie Obcasy Praca".

Bohaterką okładki najnowszego numeru „Wysokie Obcasy Praca” jest dr Bianka Siwińska, doktor nauk politycznych, prezeska Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, działaczka na rzecz zwiększenia udziału kobiet w rozwoju technologii, twórczyni kampanii społecznych „Dziewczyny na politechniki”, „Dziewczyny do ścisłych”: Kiedyś reklamy kodowania mówiły, że jest proste jak gotowanie obiadu. A kobiety stanowiły 40 proc. studentów informatyki. Dziś musimy zachęcać dziewczyny, by wróciły na politechniki. Jak dałyśmy to sobie wmówić?
Bianka Siwińska jest także laureatką m.in. nagród Bizneswoman Roku 2015, czy Kobieta Mazowsza 2016, stworzyła akcję promocji czytelnictwa „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”.

W dziale psychologia redakcja pyta psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego o uzależniania ludzi sukcesu, a dr Agnieszkę Mościcką-Teskę o mobbing w pracy oraz o to, jak się przed nim bronić. Poza tym praktyczne porady dr Anny Kieszkowskiej-Grudny jak walczyć ze stresem w pracy oraz jak wygłosić przemowę, żeby ludzie cię słuchali i dali się przekonać – radzi Dorota Warakomska.

W numerze również rozmowa z Mają Gojtowską, specjalistką komunikacji o dobrej rekrutacji, kobiety w branży cyberbezpieczeństwa, przedsiębiorcze mamy i ich sposób na sukces, a także historia pierwszych ginekolożek: Trzeba było kilku upartych kobiet i setek lat, żeby ginekologia stała się dziedziną medycyny.

Magazyn „Wysokie Obcasy Praca" dostępny jest w punktach sprzedaży prasy przez 2 miesiące począwszy od 31 października 2019 r. w cenie 11,99 zł (w tym 8% VAT). Można go również pobrać w aplikacji "Wysokie Obcasy Extra", a także kupić na Kulturalnysklep.pl i - w formie cyfrowej - na Publio.pl.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem