Ponadto w numerze: 

  • Bezdzietność z wyboru:

Kiedy myślą o przyszłości, nie widzą tam dziecka. Jest tyle innych rzeczy do zrobienia. Dr Monika Mynarska i Jolanta Rytel z UKSW w Warszawie zbadały przyczyny bezdzietności 939 kobiet i mężczyzn w wieku 25-44 lat. Co wynika z ich badań?

  • Kobiety do władzy:

Jeśli chodzi o moje życie rodzinne, to wpisuję się w piękny konserwatywny obrazek: wyszłam za mąż, mając zaledwie 22 lata, mamy córkę, żyjemy zgodnie już 28 lat. To taki paradoks, że jestem liberalna światopoglądowo, ale żyję jak przykładna konserwatystka. „Nie dam się zastraszyć”, z Katarzyną Lubnauer o polityce i życiu prywatnym rozmawiała Natalia Waloch.

  • Styl życia:

Muszelka – skromna, ale zgrabna. Dzięki zgięciu sklejki przyjazna dla kręgosłupa. Rozbłysła w ostatniej dekadzie wraz z modą na design z PRL. „Długie nogi, mała pupa” jak Krystyna Łuczak-Surówka przypomina światu, o krzesłach Teresy Kruszewskiej opowiada Aleksandra Boćkowska.

  • Uroda:

Wieczorna pielęgnacja? Nie ma wieczornej. Wieczorem mam od wszystkiego wolne. Oglądam seriale i w nosie mam okładanie się kosmetykami. „Raczkuję w kremach” z Martą Śliwicką, blogerką kulinarną @sliwkamarta, rozmawiają Paulina Puchalska i Monika Kucel/ElementZenski.pl.

  • Kuchnia, dzika zupa na medal:

Pokrzywowa z Fajsławic jest aksamitna i delikatna. Wystarczy jedna łyżka, a świat wydaje się lepszy. Przepis na wyśmienitą zupę pokrzywową i orzeźwiający syrop z mięty zdradzają Pani Krystyna Brzozowska i Zofia Gieracz.

  • Męska końcówka:

Kiedy ktoś się z kimś kłóci o źle postawiony kubek w kuchni, to wcale nie chodzi o ten kubek, tylko o to, że pięć lat temu jedno drugiemu sprawiło przykrość. „Mało pewny siebie” z Jakubem Małeckim, autorem „Horyzontu”, rozmawia Dorota Wodecka.

„Wysokie Obcasy” w sobotę, 5 października w „Wyborczej”