O polityce zagranicznej, o tym, co ważne w Europie, o wyborach, decyzjach i planach przeczytasz w sobotę w tygodniku "Nasza Europa"

Rasizm w niemieckim mundurze
Oficjalnie tylko niewielki odsetek niemieckich policjantów jest powiązanych ze skrajną prawicą. W praktyce debata o tym, czy w niemieckich służbach i armii nie wzrastają neonazistowskie i rasistowskie sympatie, trwa w kraju od dawna.

Niemcy myślą, czy zdelegalizować Combat 18
Agresywni członkowie prawicowej sieci ekstremistycznej Combat 18 znów mobilizują się w Niemczech. Przestrzegają żelaznych zasad, tworzą hermetyczne grupy i przeprowadzą zagranicą szkolenia strzeleckie. Politycy chcą ustawowo zakazać działalności tej grupy.

Sir David Attenborough: Dbajcie o wróbelki, do jasnej cholery!
Co zrobimy, jeśli Afryka Północna stanie się niezdatna do zamieszkania? Co mogą zrobić ludzie? Dokąd pójdą? Łatwo mówić o miłosierdziu i tym podobnych rzeczach. Jesteśmy miłosierni wobec setek, wobec tysięcy ludzi. Ale gdy będą to miliony, co zrobimy?

Anne Applebaum: Hongkong i Rosja jako przykład dla Zachodu
Nie szanujemy na Zachodzie swobód politycznych, bo od zawsze się nimi cieszymy. Protestujący w dwóch spośród najbardziej autorytarnych krajów planety walczą o demokrację. Powinniśmy ich słuchać i uczyć się od nich.

Ziemowit Szczerek: Każdy kraj ma swoje „mieczyki Chrobrego”
O symbolach nacjonalistycznych ugrupowań i ideologii, które wracają w Europie Środkowej

Le Figaro: Jak Putin destabilizuje Unię Europejską
Po wizycie prezydenta Rosji u Emmanuela Macrona, który podjął go ciepło niczym najbliższego z przyjaciół. Po co Francji ocieplenie z agresywnym imperium, które za wroga obrało sobie zachodnią demokrację liberalną?

Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 24 sierpnia razem z "Gazetą Wyborczą" oraz z "Wysokimi Obcasami".

Komentarze