W sobotnim numerze:

Rakiety wycelowane w Europę
Rosja poczyna sobie coraz śmielej na światowej szachownicy i rozmieszcza rakiety średniego zasięgu w europejskiej części swojego kraju. Ale ani Europa, ani USA nie potrafią odpowiedzieć na to zagrożenie.

Bardzo zimna wojna w skwarze globalnej odwilży
Rosja w rywalizacji o coraz bardziej dostępną dzięki globalnemu ociepleniu Arktykę na dziesięciolecia wyprzedziła konkurentów. Przewagę gwarantuje jej energicznie budowana nad Oceanem Arktycznym potęga militarna.

Bogactwa skute lodem
Aż jedna trzecia zasobów gazu świata, których dotąd nie odkryto, leży pod lodami Arktyki. A szlaki morskie wiodące przez wody tego regionu zdecydowanie skracają czas podróży między Europą a Azją.

Zjednoczeni ocalimy planetę [wywiad]
Zdaniem noblisty Williama Nordhausa jednostka, a nawet pojedyncze państwa nie są w stanie walczyć ze zmianami klimatycznymi. Nasze działania będą skuteczne, jeśli zrobimy to wspólnie.

Korsyka - często podbita, nigdy ujarzmiona
Wyspa walczy o zachowanie swojej tożsamości i o wytrzebienie plag, które hamują jej rozwój: nędzy, przemocy, korupcji.

Rosja przygotowuje się do wojen regionalnych w Europie
Moskwa rozwija rakiety średniego zasięgu zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych i bierze na celownik niemal wszystkie europejskie stolice. Będące pod presją działań Moskwy NATO nie chce nowego wyścigu zbrojeń.

List do Europy. Twardy brexit to wyścig w przepaść
Podczas gdy cała uwaga skupiona jest na wyłonieniu nowych władz w Unii Europejskiej, brexit pozostaje bombą zegarową, która nie tylko zagraża Wielkiej Brytanii, ale także Europie.

Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 20 lipca razem z "Gazetą Wyborczą" oraz z "Wysokimi Obcasami".