Nowe trendy pozagrobowe
Srebrny wisiorek ma wgłębienie i śrubkę. Do zestawu dołączono miniśrubokręt oraz pipetę, którą można nasypać trochę prochów zmarłego, aby nosić je zawsze przy sobie. „Z dumą możemy ogłosić, że jesteście państwo na największych targach branży pogrzebowej w naszej części Europy!”. „Stolicą branży pogrzebowej są Kielce!”.
Zaczyna się impreza pod nazwą NecroExpo. Małgorzata I. Niemczyńska.

W numerze także:

13 dziewczynek księdza
Na spowiedzi dziewczyna mówi mu o problemach w domu. Że ojciec pije i wszczyna awantury. Ksiądz prosi ją o numer.
– Najpierw pisał tak normalnie, pytał, jak się czuję, czy czegoś mi potrzeba. Potem zapraszał na herbatę. Zwierzałam mu się. Któregoś razu przyszłam po awanturze. Płakałam. Przytulił mnie i zaczął całować, najpierw po szyi, potem w usta. Później napisał, że przeprasza, że go bardzo podniecam i go poniosło. Gwałt, nakłanianie do aborcji, molestowanie w Legionowie. Piszą Zuzanna Bukłaha i Kacper Sulowski.

Fałszerze z czarnego internetu
– Ci goście są legendarni na rynku międzynarodowym – mówi nam stały klient sklepu. – Popatrzcie na ich stronę w darknecie, tu wszystko jest opisane i zapakowane próżniowo. Wysyłkę robią z bezpiecznego państwa Unii Europejskiej: to nie Holandia, nie Czechy, nie Wielka Brytania. Wiesz, jaki to kraj? Polska. A konkretnie z Łodzi wysyłają, tylko nie piszą o tym. Paczka przychodzi na pocztę. Z etykietą „poradnia psychologiczna”... Sprzedają kokę! Gram za 40 dolarów. Dwa razy taniej niż na ulicy. Reportaż Aleksandry Szyłło i Maksyma Demidowa.

Kto pierwszy zamieszka na Marsie
Prezes Boeinga oświadczył, że to jego rakieta, którą buduje dla programu NASA, dostarczy na Marsa pierwszych Ziemian. Do lądowania na Czerwonej Planecie szykują się Chińczycy, Rosjanie i Elon Musk. Wyścig trwa.
Z Grzegorzem Broną, byłym szefem Polskiej Agencji Kosmicznej, rozmawia Ewelina Zambrzycka.

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 8 lipca w "Gazecie Wyborczej", wraz z tygodnikiem "Ale Historia".