W najnowszym numerze:

Nowy rozgrywający w Europie
Hiszpański premier Pedro Sánchez w młodości myślał o koszykarskiej karierze zawodowej jako rozgrywający. Dziś przymierza się do gry na takiej pozycji w europejskiej polityce, jako nowy przywódca unijnej lewicy.

Niemiecko-francuski silnik uległ awarii
Między francuskim prezydentem i niemiecką kanclerz oficjalnie panuje przyjaźń, w rzeczywistości jednak ich relacje są zrujnowane. Początkowe zainteresowanie obu polityków ustąpiło miejsca głębokiej frustracji. 

Madryt wychodzi z cienia
Hiszpania zyskuje na znaczeniu w Europie. Staje się naturalnym i jedynym możliwym partnerem spośród dużych krajów UE dla niemiecko-francuskiego duetu. Wywiad z Ignacio Moliną.

Nikozja próbuje zburzyć ostatni mur w Europie
45 lat po wojnie z Turcją Cypr jest nadal podzielony na dwie części. Tureccy Cypryjczycy zamieszkują północ, Grecy cypryjscy południe. W środku znajduje się „zielona linia”, ziemia niczyja, której strzegą niebieskie hełmy. [Reportaż]

Gdzie wypali rosyjska „strzelba”?
Kadencja nowych władz Unii Europejskiej trwać będzie do 2024 roku. To znaczy, że muszą być gotowe odpowiedzieć na niebezpieczne wyzwania ze strony wstępującej w okres turbulencji politycznych Rosji. [Felieton Radziwinowicza] 

Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 8 czerwca razem z "Gazetą Wyborczą" oraz z "Wysokimi Obcasami".