Jak wyglądałby "Busz po polsku" gdyby Ryszard Kapuściński pisał go dzisiaj? Kogo mógłby wybrać na bohaterów swoich reportaży? Na to pytanie będą się starali odpowiedzieć m.in. Aleksandra Zbroja i Tomasz Kwaśniewski w reportażach inspirowanych książką.

Co spotkanie z Kapuścińskim dało Mariuszowi Szczygłowi, Jarosławowi Mikołajewskiemu i Wojciechowi Jagielskiemu? Dzięki kodowi dołączonemu do "Gazety Wyborczej" czytelnicy będą mogli to sprawdzić na Wyborcza.pl. Znajdą tam też rozmowy z dotychczasowymi laureatami Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego - m.in. Swietłaną Aleksijewicz, Elisabeth Åsbrink, Anną Bikont i Raną Dasguptą, które zostały zebrane w specjalnym magazynie przygotowanym na 10-lecie nagrody, dostępnym tylko dla prenumeratorów Wyborcza.pl. 

W wydaniu także rozmowa z Tomaszem Jastrunem, który wspomina matkę - poetkę Mieczysławę Buczkównę, a na Wyborcza.pl premierowy fragment książki "Sama mama" Joanny Szulc.

W sobotę z pypciami na języku i słownymi wygibasami zmierzy się Michał Rusinek. Nie tylko w wydaniu papierowym, ale także na Wyborcza.pl - po aktywowaniu prenumeraty będzie można przeczytać fragment jego najnowszej książki "Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki".

Bohaterką okładki "Wysokich Obcasów" 25 maja jest poetka Halina Birenbaum. W papierowym wydaniu odpowiada na pytania Moniki Tutak-Goll o miłość. Na WysokieObcasy.pl - we fragmencie książki "To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll" - mówi o tym, kiedy zaczęła pisać wiersze, czym było dla niej macierzyństwo i dlaczego zdecydowała się opowiadać o Zagładzie.

Specjalne wydanie Wyborczej z kodem dostępu, do 4 milionów tekstów na Wyborcza.pl już w sobotę 25 maja wraz z tygodnikami "Wysokie Obcasy" i "Nasza Europa".

Kod aktywujący prenumeratę cyfrową będzie wydrukowany na ostatniej stronie "Gazety Wyborczej". Żeby zacząć korzystać z bezpłatnego dostępu do Wyborcza.pl należy go aktywować na Wyborcza.pl/aktywacja.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy prenumeratorzy elektroniczni mają ten dostęp?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Na jaki czas ta subskrypcja?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0